قنات سگوویا

یکی از زیبا ترین و قدیمی ترین جاذبه های گردشگری در کشور اسپانیا قطعا قنات سگوویا می باشد. قنات سگوویا درست در قلب شهر سگوویا به عنوان یکی از مهم ترین نمادهای این شهر محسوب می شود. جالب است بدانید که تاریخ دقیقی برای زمان ساخت این قنات در دست نیست و کسی نمی دانید در چه قرنی و توسط چه کسانی ساخته شده است. اما محققان کشور اسپانیا طی تحقیقاتی که انجام دادند یک تاریخ تقریبی را برای دانستن گردشگران تور اسپانیا بین سده ی اول میلادی تا سده ی دوم در زمان حکومت امپراتوری وسپاسیان اعلام کرده اند.

از زمان ساخت این سازه ی منحصر به فرد حدودا 2000 سال می گذرد اما هنوز هم پابرجاست و تنها تخریب های جزئی روی آن انجام شده که باستان شناسان به مقدار قابل توجهی آن را بازسازی کرده اند. یکی از خارق العاده ترین ویژگی های قنات سگوویا ابعاد بسیار عظیم آن است که چهره ی شهر را متفاوت تر و زیبا تر کرده است. قنات سگوویا تا چند سال پیش هم مورد استفاده قرار می گرفته است و از آن به عنوان هدایت کردن آب شهری و خوراکی به خانه ها هدایت می شده است ولی پس از نشست و ترک خوردگی برخی از پایه های این سازه ی قدیمی فعلا از استفاده آن جلوگیری کرده اند و فقط به عنوان یک جاذبه ی گردشگری ارزشمند و باستانی از آن استفاده می شود.
به طور کلی در قنات سگوویا حدودا 160 طاق بلند وجود دارد که در ظاهر هم اندازه هستند ولی این طور نیست ستون ها و پایه ها با طاق ها ارتفاع یکسانی ندارند. ارتفاع آن ها از 2 تا 4 متر متغیر است و پهنای طاق ها بین 3 تا 6 متر متفاوت می باشد. تمامی سنگ ها و بلوک های به کار رفته شده در این سازه ی منحصر به فرد از جنس گرانیت است. گردشگران تور اسپانیا جالب است بدانند که قنات سگوویا در سال 1985 به عنوان میراث فرهنگی این کشور به ثبت جهانی یونسکو درآمد و طی این سال ها چندین بار مرمت و بازسازی شده است. در سفر با تور اسپانیا بازدید از قنات سگوویا را از دست ندهید!
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره قنات سگوویا

رومینا 15 مهر 97
4
قنات سگوویا جای بسیار زیبا و دیدنی هست توصیه می کنم اگر اسپانیا میرید بازدید از این مکان رو از دست ندهید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر