شهر لیدن

شهر لیدن به عنوان یکی از شهرهای علمی و دانشگاهی کشور هلند مشهور است. شهری که افراد علمی برجسته ای را هم چون کنستانتین هویگنس، رنه دکارت و یوستوس لیپسیوس در دانشگاه های بین المللی خود پرورانده است. دانشگاه های شهر لیدن در صده های شانزده و هفده به عنوان بهترین و بزرگ ترین دانشگاه های اروپا شناخته شده بود. شهر لیدن با جمعیتی بالغ بر 117038 نفر جزء پنجمین شهر بزرگ کشور هلند محسوب می شود. لیدن به طور کلی با توجه به نزدیک بودن دو شهر دیگر در همسایگی خود با نام های فورسخوتن و لیدردورپ جمعیتی نزدیک به 250000نفر را تشکیل می دهد. این شهر در قسمت جنوبی کشور هلند و در جوار لاهه قرار گرفته است.
گردشگران تور هلند جالب است بدانند که لیدن در ابتدا به عنوان یک روستای کوچک با جمعیتی محدود تشکیل شد که بعده ها گسترش پیدا کرد و یکی از شهرهای مهم هلند به حساب آمد. در ابتدا هم با نام لیتون شناخته شده بود. شهر لیدن با توجه به موقعیت مناسب قرار گیری اش در یکی از بهتریم مکان های کشور هلند در سال 1266 به عنوان شهر برای مردم معرفی شد. همچنین به کمک مردمان فعال و پیشه ور خود در صنعت های گوناگونی مانند تولید پارچه توانست پیشرفت های چشمگیری داشته باشد. پس از گذشت چندین سال تا جایی که جمعیت شهر مرز 4000 نفر را طی کرد با استقبال خوبی از سوی گردشگران تور هلند قرار گرفت.
شهر لیدن به خودی خود دارای جاذبه های گردشگری بی شماری است که هر گردشگر خارجی را برای بازدید به سوی خود می کشاند. بناها و عمارت های قدیمی، کانال های آب، رصد خانه و کتابخانه دانشگاهی عظیمی که در آن کتاب های پارسی نیز به وفور پیدا می شود از جاذبه های دیدنی فوق العاده لیدن به شمار می رود. با قدم زدن در کوچه های لیدن ، تماشای بافت قدیمی شهر با آب و هوایی معتدل و خنک می تواند برای شما گردشگران تور هلند لذت بخش باشد.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر لیدن

رویا 15 مهر 97
2
من آرزومه تو دانشگاه های شهر لیدن درس بخونم...
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر