برج بلم پرتغال

پرتغال یکی از کشور های کوچک اروپایی  و پر بازدید که رو به روی اقیانوس اطلس واقع و لیسبون پایتخت این کشور نیز می باشد.این کشور به دلیل وجود خط ساحلی بی نظیر و همچنین آثار تاریخی با فرهنگ و تاریخی کهن سالانه گردشگران زیادی را از سراسر جهان به سمت خود جذب کرده است.در این مطلب از لحظه آخر می خواهیم مسافران عزیز تور پرتغال را با یکی از زیبا ترین آثار و جاذبه ی تاریخی این کشور به نام برج بلم پرتغال بیش تر آشنا کنیم پس ما را تا آخر همراهی کنید.
یکی از جاذبه های گردشگری این کشور برج بلم پرتغال می باشد که به سبک معماری منیولاین که سبک معماری پرتغالی نیز می باشد ساخته و به نام برج سنت وینسنت نیز شناخته شده است.

برج بلم پرتغال زمانی که ساخته شد جزیره ای در رودخانه تاقوس در لیسبون ، پایتخت پرتغال نیز بود که برای دفاع از شهر لیسبون ساخته شد و قدمت آن به سال 1515 باز می گردد.
طراحی و ساخت برج بلم در سده پانزدهم میلادی به دستور پادشاه جان دوم نیز انجام شد و قصد از ساخت این برج به وجود آوردن استحکامات دفاعی منطقه در دهانه رودخانه تاقوس نیز بود و همچنین دروازه تشریفاتی لیسبون هم به شمار می آمد اما ساخت آن در زمان پادشاهی جان دوم انجام نشد و با گذشت بیست سال در اوایل قرن شانزدهم میلادی توسط مانوئل یکم ساخت این برج آغاز گردید و پس از گذشت دو سال ساخت برج بلم به پایان رسید.این برج جهار طبقه و آهکی دارای یک باستیون می باشد که جا برای 17 توپ دارد و می تواند به طور همزمان محدوده ی وسیعی را به توپ ببندد.
گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند حتما بازدید از برج بلم پرتغال را در برنامه سفر خود قرار دهند و از زیبایی این برج و دریای اطراف آن نهایت لذت را ببرند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره برج بلم پرتغال

نو نیم 8 دی 97
4
معلومه همه چی رو کپی پیس کردید. اسم رود خونه تاقوس نیست خوبه نگفتید ناقوس. اسم رودخونه تاگوش هست.
ادمین 9 دی 97
0
خیر ، کاملا درست هست.اصلا رودخانه ای به نام تاگوش نداریم می تونید سرچ کنید و ببینید
سانیار 15 مهر 97
3
برج بلم پرتغال خیلی بنای خوب و دیدنی است از روی عکس کاملا مشخصه چجور بنایست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر