امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه خانه جیم تامپسون

موزه خانه جیم تامپسون

جیم تامپسون یک تاجر ثروتمند آمریکایی بوده که به عنوان سرگرمی و تفریح خود کلکسیونی از هنر آسیای جنوب شرقی را در یک خانه ی بسیار زیبا جمع آوری کرده است و امروزه به عنوان یک موزه جذاب برای بازدید عموم گردشگران خارجی باز می باشد. موزه خانه جیم تامپسون یکی از جذاب ترین جاذبه های دیدنی در شهر بانکوک تایلند محسوب می گردد که به همراه راهنمای تور های داخلی بانکوک می توانید برای تماشای آثار بسیار زیبای موزه تامپسون به این مجموعه بروید. جیم تامپسون در سال 1958 خانه ی خود را از جنس چوب و بدون کار بردن حتی یک میخ طراحی کرد و ساخت. وی در سال 1967 زمانی که برای تفریح به ارتفاعات مالزی رفته بود نا پدید شد و تا به امروز هم هیچ اثری از تامپسون پیدا نشده است.

یکی از بهترین و جالب ترین دلایلی که گردشگران تور بانکوک را به بازدید از موزه خانه جیم تامپسون  جذب می کند تلفیق فرهنگ و معماری آسیای شرقی (تایلند) با آمریکا می باشد که تضاد هنری در عین حال نظم و ترتیب و احترام به دو فرهنگ متفاوت را به راحتی می توانید در معماری سازه ها و وسایل این موزه تماشا کنید و لذت ببرید.

برای گردشگران تور بانکوک قطعا جالب است بدانند که جیم تامپسون در بازسازی صنعت تولید ابریشم در تایلند نقش بسیار موثر و مفیدی را داشته است، تا آن جایی که در سطح دنیا مشهور بوده و برنده ی جایزه ی فیل سفید به منظور رونق در گسترش صنعت ابریشم شده بود ، بعد از گذشت سال ها و ساخت این خانه چوبی توانست از نظر مالی نیز سود زیادی ببرد.  ودر آخر هم می توان گفت موزه خانه جیم تامپسون از نظر استحکام در برابر بلایای طبیعی مقاوم ساخته شده است و سالیان زیادی است که برای بازدید گردشگران تور بانکوک پابرجاست.

نظرات مردم درباره موزه خانه جیم تامپسون

پرتو 27 دی 97
2
من رفم اینجا. موزه خانه جیم تامپسون خیلی جالبه کل خونه با چفت شدن چوب و غیره ساخته شده یدونه میخ و پیچم نداره
نورا 15 مهر 97
4
اگر به بازدید از موزه ها علاقه دارید موزه خانه جیم تامپسون یک پیشنهاد خوب و منحصر به فرد محسوب می شود
درج نظر