دریاچه نمک خور کویر

دریاچه نمک خور کویر :
بزرگ ترین دریاچه نمکی ایران ، دریاچه نمک خور می باشد که در قسمت مرکزی تا جنوبی کویرمرکزی ایران جزو پست ترین نقطه در فلات ایران می باشد.
برای رسیدن و دیدن این دریاچه زیبا از راه آسفالت شده شهرستان خور به طبس بعد از طی مسافت 50 کیلومتری به بخش جنوبی این دریاچه می رسید.
دریاچه نمک خور کویر مصر با اشکالی به شکل های پنج ضلعی با ابعاد مختلف زیبایی خاص و منحصر به فردی را به این منطقه داده است که شبیه به دریاچه می باشد.
در فصل زمستان نمک ها با خاک رس قاطی می شوند و بهه رنگ سیاه در می آیند و در فصل تابستان زمین این دریچه به رنگ سفید تبدیل می شود.
به دلیل وجود نمک و خاک این دریاچه هیچ گونه گیاهی رشد نمی کند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به دریاچه نمک خور کویر
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

حسین راد 20 تیر 96
1
آیا هر فصلی از سال می توانیم به این دریاچه سفر کنیم؟
رضا ایمانی 20 تیر 96
1
دوستان اسمش فقط یه دریاچه نمک ساده است ولی خیلی جذاب و دیدنی
برید حتما
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.