خانه مقدس حقیقت

از آنجا که شهر پاتایا یکی از مهم ترین شهرهای تایلند است دارای جاذبه های گردشگری فراوانی بوده که می توان به خانه مقدس حقیقت اشاره کرد. خانه مقدس حقیقت در شمالی ترین نقطه پاتایا و در کنار ساحل زیبای آن قرار دارد همچنین در نزدیکی اکثر هتل های ستاره دار شهر واقع شده که به همین خاطر گردشگران تور پاتایا به راحتی می توانند از این بنای عظیم بازدید کنند. 

پاتایا که شهری تفریحی و گردشگری است روزانه میزبان توریست های فراوانی بوده که از هر نقطه از جهان به این شهر سفر می کنند تا از جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی آن لذت ببرند که خانه مقدس حقیقت یکی از این جاذبه های گردشگری محبوب در بین توریست ها بوده که به دلیل نوع معماری و شکل ظاهری هر بازدید کننده ای را مات و مبهوت خود می کند. این خانه بزرگ در سال 1981 توسط میلیونر تایلندی به نام Lek Viriyaphant بنا شد که از چندین هنرمند و استاد که در کار منبت و مقعر چوب تبهر داشته اند استفاده شده تا بر روی تمام نقاط خانه چوبی نقش و نگارهای فراوانی طراحی کنند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در هر نقاطی از خانه شکل، طرح، مجسمه، چهره و غیره طراحی شده و کنده کاری شده است. 

محققان بر این باورند که با وجود چندین معمار و طراح باز هم ساخت این خانه و کنده کاری های آن تا سال 2050 ادامه داشته و در آن سال به پایان رسیده است. سبک معماری و نقش و طرح هایی که بر روی این خانه طراحی شده است الهام گرفته از فرهنگ، تمدن و تاریخ کشورهای تایلند، هندی و چینی بوده که بسیاری از نقش ها نیز در افسانه های این سه کشور وجود داشته اند. خانه مقدس حقیقت که از شکوهی بی نظیر برخوردار بوده روزانه گردشگران زیادی که با تور پاتایا به این شهر آ»ده اند را به خود جذب کرده تا زیبایی و عظمت خود را به رخ بازدید کنندگان بکشاند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره خانه مقدس حقیقت

رادوین 15 مهر 97
3
من چون به کلیسا و این جور اماکن دیدنی علاقه دارم فک می کنم خانه مقدس حقیقت پیشنهاد و گزینه ی خوبی برام باشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر