تئاتر آمازوناس

مانائوس ،  مرکز ایالت آمازوناس برزیل می باشد که  بزرگترین شهر ناحیه آمازون قرار گرقته و در قسمت شمال شرق کشور برزیل واقع شده است. این شهر زیبا در سال 1669 توسط پرتغالی ها بر روی رود ریو نگرو و همچنین در محل تلاقی رود آمازون ساخته شد.
در قسمت مرکزی جنگل های پر باران و سر سبز برزیل و در نزدیکی رودخانه ی آمازون یکی از زیبا ترین سالن های نئاتر جهان به نام تئاتر آمازوناس قرار دارد که یکی از عجیبب ترین خانه های اپرا می باشد.
تئاتر آمازوناس که در شهر مانائوس واقع شده است توسط ثروتمند لاستیک ساخته شده است که طراحی و اجرای این تئاتر کار بهترین معماران و صنعت گرایان اروپایی بوده است که در ساخت آن از بهترین مصالح استفاده کرده اند. به طوری که مصالح تئاتر آمازوناس از کشور های مختلف فراهم شده است به طور مثال آهن آلات آن از پاریس ، سنگ های مرمر به کار رفته از ایتالیا و همچنین فولاد آن از انگلیس فراهم شده است.
پس از ده سال از ساخت بنا که لاستیک مصنوعی طالع مانائوس را دگرگون کرد تئاتر آمازوناس تعطیل شد و به هفتاد سال به همین صورت ادامه یافت تا این که در سال 1982 در ساخت فیلم ورنر هرزوگ استفاده شد و در سال 2001 این مجموعه زنده و به روی مردم باز شد و به خانه ی ارکستر فیلارمونیک آمازوناس نیز تبدیل گردید.

جالب است بدانید که در سال 1896 پس از بازگشایی تئاتر آمازوناس اولین اجرای انریکو کروزو در این مجموعه زیبا برگزار گردید که خیلی از طرفدارن از این موضوع خوشحال شدند و با حضور پر رنگشان از این مجموعه زیبا دفاع کردند.
در قسمت بیرونی این بنا که بیش تر هر چیزی خود نمایی می کند گنبد این سازه می باشد که با 36000 کاشی سرامیکی طرح دار با رنگ پرچم کشور برزیل توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. اگر با تور برزیل سفر می کنید بازدید از تئاتر آمازوناس را به هیچ عنوان از دست ندهید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به تئاتر آمازوناس
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.