موزه دبی

یکی از جاذبه های دبی که در بین گردشگران این شهر شهرت دارد موزه دبی می باشد. این موزه که یکی از مهم ترین مکان های تاریخی و باستانی این شهر است از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. موزه دبی در قلعه فهیدی قرار دارد که در سال 1787 میلادی جهت حفاظت از شهر و مقابله با حمله دشمنان بنا شد و پادشاهان تا مدت ها درون این قلعه زندگی و حکومت می کردند، در سال 1970 قلعه توسط باستان شناسان مورد باز سازی قرار گرفت و ترمیم شد تا بعنوان موزه راه اندازی شود، این قلعه در سال 1971 موزه رسمی این شهر و یکی از مهم ترین موزه های کشور امارات معروفی و افتتاح شد.


در همان سال های اوایل تاسیس مورد استقبال چشمگیری قرار گرفت که همین امر سبب رسیدگی بیشتر دولت به موزه دبی شد، در سال 1995 قسمتی از موزه بار دیگر باز سازی و همچنین چند اتاق و نگارخانه به موزه اضافه شد و موزه دبی را گسترش دادند. در ورودی موزه با توپ های قدیمی و همچنین عکس هایی از خانه های قدیمی امارات و دبی، نقشه های خلیج فارس، عکس های هوایی از پیرفت روز به روز دبی قرار دارد. موزه دبی بیشتر به زندگی محلی و قدیمی ساکنان کشور امارات پرداخته که هر کدام را به طور جداگانه با مجسمه ها و وسایلشان به نمایش گذاشته است، وسایل و طرز زندگی مردمان بیابان و صحرا نشین، ساحل نشین و روستا نشین از نمونه های این موزه هستند.


در فضای باز موزه قایق ها و وسایل ماهی گیری در زمان های باستان را به نمایش گذاشته اند همچنین در نگارخانه تابلوهای باستانی و تصاویر مساجد، بازارها، باغ های خرما و غیره به تصویر کشیده شده اند که برای گردشگران تور دبی بسیار جذاب می باشد. روزانه توریست های زیادی از موزه دبی بازدید می کنند و با تاریخ و تمدن این شهر و کشور آشنا می شوند.

نظرات مردم درباره موزه دبی

مازنه 9 مهر 97
4
به موزه دبی بی نهایت رسیدن و معلومه قشنگ خرجش کردند بعد ما این همه آثار باستانی گران بها داریم و به هیچ کدامشون نمی رسیم و ارزش قائل نمیشیم واسشون
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای دبی

تور دبی نوروز99
5 شب
flydubai Airline
دانیار سفر پارسیان
27 اسفند - 17 فروردین

تور دبی نوروز 99
5 شب
Air Arabia Airline
اوج ماندگار
29 اسفند - 12 فروردین

تور دبی 25 اسفند 98
5 شب
ماهان
فلات پارس
25 اسفند - 1 فروردین

تور دبی نوروز 99
4 شب
ماهان
ارزین سیر ایرانیان
28 اسفند - 4 فروردین

تور دبی نوروز 98
3 شب
ایران ایر
آرانا پرواز
9 فروردین - 13 فروردین

تور دبی 8 فروردین 99
4 شب
Air Arabia Airline
کهن آکام پارسیان
8 فروردین - 12 فروردین

تور دبی 20 اسفند 98
3 شب
Air Arabia Airline
فلات پارس
20 اسفند - 23 اسفند

تور دبی اسفند 98
3 شب
ایران ایر
اسطوره بیستون
10 اسفند - 21 اسفند

تور دبی نوروز 99
4 شب
ماهان
ریماگشت
3 فروردین - 8 فروردین

تور دبی 25 و 27 اسفند 98 و 1 فروردین 99
5 شب
ماهان
گلبرگ سیر
25 اسفند - 6 فروردین