موزه دبی

یکی از جاذبه های دبی که در بین گردشگران این شهر شهرت دارد موزه دبی می باشد. این موزه که یکی از مهم ترین مکان های تاریخی و باستانی این شهر است از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. موزه دبی در قلعه فهیدی قرار دارد که در سال 1787 میلادی جهت حفاظت از شهر و مقابله با حمله دشمنان بنا شد و پادشاهان تا مدت ها درون این قلعه زندگی و حکومت می کردند، در سال 1970 قلعه توسط باستان شناسان مورد باز سازی قرار گرفت و ترمیم شد تا بعنوان موزه راه اندازی شود، این قلعه در سال 1971 موزه رسمی این شهر و یکی از مهم ترین موزه های کشور امارات معروفی و افتتاح شد.


 در همان سال های اوایل تاسیس مورد استقبال چشمگیری قرار گرفت که همین امر سبب رسیدگی بیشتر دولت به موزه دبی شد، در سال 1995 قسمتی از موزه بار دیگر باز سازی و همچنین چند اتاق و نگارخانه به موزه اضافه شد و موزه دبی را گسترش دادند. در ورودی موزه با توپ های قدیمی و همچنین عکس هایی از خانه های قدیمی امارات و دبی، نقشه های خلیج فارس، عکس های هوایی از پیرفت روز به روز دبی قرار دارد. موزه دبی بیشتر به زندگی محلی و قدیمی ساکنان کشور امارات پرداخته که هر کدام را به طور جداگانه با مجسمه ها و وسایلشان به نمایش گذاشته است، وسایل و طرز زندگی مردمان بیابان  و صحرا نشین، ساحل نشین و روستا نشین از نمونه های این موزه هستند. 


در فضای باز موزه قایق ها و وسایل ماهی گیری در زمان های باستان را به نمایش گذاشته اند همچنین در نگارخانه تابلوهای باستانی و تصاویر مساجد، بازارها، باغ های خرما و غیره به تصویر کشیده شده اند که برای گردشگران تور دبی بسیار جذاب می باشد. روزانه توریست های زیادی از موزه دبی بازدید می کنند و با تاریخ و تمدن این شهر و کشور آشنا می شوند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز موزه دبی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
مازنه 9 مهر 1397
4
به موزه دبی بی نهایت رسیدن و معلومه قشنگ خرجش کردند بعد ما این همه آثار باستانی گران بها داریم و به هیچ کدامشون نمی رسیم و ارزش قائل نمیشیم واسشون
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری