موزه دبی

یکی از جاذبه های دبی که در بین گردشگران این شهر شهرت دارد موزه دبی می باشد. این موزه که یکی از مهم ترین مکان های تاریخی و باستانی این شهر است از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. موزه دبی در قلعه فهیدی قرار دارد که در سال 1787 میلادی جهت حفاظت از شهر و مقابله با حمله دشمنان بنا شد و پادشاهان تا مدت ها درون این قلعه زندگی و حکومت می کردند، در سال 1970 قلعه توسط باستان شناسان مورد باز سازی قرار گرفت و ترمیم شد تا بعنوان موزه راه اندازی شود، این قلعه در سال 1971 موزه رسمی این شهر و یکی از مهم ترین موزه های کشور امارات معروفی و افتتاح شد.


در همان سال های اوایل تاسیس مورد استقبال چشمگیری قرار گرفت که همین امر سبب رسیدگی بیشتر دولت به موزه دبی شد، در سال 1995 قسمتی از موزه بار دیگر باز سازی و همچنین چند اتاق و نگارخانه به موزه اضافه شد و موزه دبی را گسترش دادند. در ورودی موزه با توپ های قدیمی و همچنین عکس هایی از خانه های قدیمی امارات و دبی، نقشه های خلیج فارس، عکس های هوایی از پیرفت روز به روز دبی قرار دارد. موزه دبی بیشتر به زندگی محلی و قدیمی ساکنان کشور امارات پرداخته که هر کدام را به طور جداگانه با مجسمه ها و وسایلشان به نمایش گذاشته است، وسایل و طرز زندگی مردمان بیابان و صحرا نشین، ساحل نشین و روستا نشین از نمونه های این موزه هستند.


در فضای باز موزه قایق ها و وسایل ماهی گیری در زمان های باستان را به نمایش گذاشته اند همچنین در نگارخانه تابلوهای باستانی و تصاویر مساجد، بازارها، باغ های خرما و غیره به تصویر کشیده شده اند که برای گردشگران تور دبی بسیار جذاب می باشد. روزانه توریست های زیادی از موزه دبی بازدید می کنند و با تاریخ و تمدن این شهر و کشور آشنا می شوند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه دبی

مازنه 9 مهر 97
4
به موزه دبی بی نهایت رسیدن و معلومه قشنگ خرجش کردند بعد ما این همه آثار باستانی گران بها داریم و به هیچ کدامشون نمی رسیم و ارزش قائل نمیشیم واسشون
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر