غارهای آجانتا

کشور هند جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیاری درون خود جای داده که به همین خاطر به یکی از کشورهای توریستی در منطقه تبدیل شده است. یکی از مشهورترین و پر طرفدار ترین جاذبه های کشور هند غارهای آجانتا می باشد. این غارها در منطقه و همچنین 18 کیلومتری شهر جالگائون و در کنار رودخانه واقور قرار دارد اما به راحتی قابل درسترس نیست. تعداد غارهای آجانتا به 30 غار می رسد که هر کدام اندازه و طرح های مختلف خود را دارد و به نوبه خود زیبا و هیرت انگیزاند.


این غارها میان جنگلی انبوه و بسیار سرسبز قرار دارند که نمایی بی نظیر و رویایی ساخته است. غارهای آجانتا توسط ماموران انگلیسی کشف شد، به دلیل درختان انبوهی که اطراف غار را گرفته بودند غارها به طور کامل پوشیده شده و نمایان نبودند. ماموران برای شکار به جنگل رفته و هنگام گشت و گذار با غارها مواجه شدند. با دیدن غارهای آجانتا فکر کردند که این مکان عبادتگاه و مدرسه راهب ها است که اشتباه هم تصور نمی کردند. درون این غارها سرشار از آداب و رسوم، نقش و نگارهای بودایی است که هر توریستی را به خود جذب می کند. اکنون درختان اطراف غارهای آجانتا از بین رفته و به راحتی می توان آنها را مشاهده کرد. هر یک از این غارها تفاوت هایی باهم دارند که درون هر کدام به شکلی از تاریخ و تمدن بودایی و همچنین کشور هند سخن می گویند.


28 غار کشف و درون آنها نفوذ کرده اند اما دو غار آخر کشف نشده و ورودی آن را بسته اند. غارها به شکل نیم دایره در کنار هم تشکیل شده اند و تاریکی خاصی به خود گرفته اند که به هنگام ورود عجایب این غارها شما را به خود مجذوب می کند، آرامش و سکوت درون غارهای آجانتا بسیار لذتبخش و هیجان انگیز است. سالانه گردشگران تور هند و محققان زیادی از این غار دیدن می کنند تا با راز و رمز بودا و هند باستان آشنا شوند.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر