مسجد جمیرا

📅 بروزرسانی : 1396/07/10 بازدید : 569
گردشگران عزیز تور دبی جالب است بدانید این شهر ساحلی علاوه بر جاذبه های گردشگری مفرح و مدرن دارای بناهای تاریخی و جاذبه های دیدنی برای مسلمانان می باشد. مسجد جمیرا واقع در دبی با دو مناره حدودا 40 متری، گنبدی با ارتفاع تقریبی 15 متر و محراب و منبری با طراحی بسیار مجلل و با شکوه می باشد که امروزه با استقبال چشمگیری از سوی گردشگران تور دبی قرار گرفته است. تمامی مساجد موجود در کشورهای دنیا دارای محلی برای خواندن خطبه و سخنرانی می باشد که به آن منبر می گویند.

در مسجد جمیرا نیز منبر در ضلع غربی مسجد قرار گرفته است که امام جماعت(کسی که نماز را برپا می کند و برای مردم سخنرانی می کند) در روزهای خاص بلاخص جمعه ها در مورد مسائل گوناگون سیاسی، اجتماعی،مذهبی و به طور کلی مسائل مهم روز دنیا و کشور خودشان سخنرانی می کنند و مردم را با اطلاعات دقیق و جامع آگاه می کنند. مسجد جمیرا همانند تمامی مساجد مسلمانان قبله رو به خانه خدا(مکه) دارد و محراب نیز هم راستا با قبله قرار گرفته است. جالب است بدانیدمعنای لغوی جمیرا به معنی محل سجده است.

برای تمامی افرادی که به سن تکلف رسیده اند و نماز بر آن ها واجب شده است بهتر است نماز خود را به صورت جماعت و در مساجد اقامه کنند تا از برکت و ثواب بیشتری نزد خدا بهره ببرند. از این رو در تمام کشورهایی که مسلمانان در آن سکونت دازند مسجدهای زیادی وجود دارد. برای ورود به مسجد جمیرا باید حتما وضو گرفته، پاک و مطهر باشید.
تمامی طراحی خارجی مسجد جمیرا تزیین شده با سنگ های کرمی رنگ و با کیفیت و مرغوبیت بالا ساخته شده است و امروزه مورد توجه گردشگران تور دبی قرار گرفته است. مسجد جمیرا از بزرگ ترین مساجد دبی است که در سفر به این کشور بازدید از این میجد با شکوه را از دست ندهید.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/11211-%D9%85%D8%B3%D8%AC%D8%AF-%D8%AC%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به مسجد جمیرا