معبد بودای طلایی بانکوک

📅 بروزرسانی : ۴ مهر ۱۳۹۶ بازدید : 167
معبد بودای طلایی بانکوک امروزه یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری بانکوک در محله ی چینی ها به شمار می رود. در این معبد بی نام و نشان مجسمه ساروجی سه متری وجود دارد که حدود پنجاه سال پیش به صورت کاملا اتفاقی به زمین می خورد و یک تکه از ساروج آن از مجسمه جدا می شود بعد از این اتفاق می فهمند که این مجسمه بودا کاملا از طلای خالص ساخته شده است و دلیل پوشش آن با ساروج به خاطر جلوگیری از به تاراج رفتن آن بوده است.معبد بودای طلایی بانکوک یکی از مهم ترین معابد بانکوک به شمار می رود که گردشگران تور بانکوک با بازدید از این معبد می توانند سفر خود به بانکوک را تکمیل نمایند.
مجسمه زیبا و زمردین بودای مقدس در معبد وات پراکائو بانکوک و در محوطه ی کاخ پادشاهی نیز قرار دارد. بر اساس باور های مردم تایلند این معبد 43 سال قبل از میلاد مسیح در هند ساخته شده بود که پس از سال ها به صورت اتفاقی در بانکوک سر در آورده است.

300 سال پس از ساخته شدن مجسمه ی بودا برای در امان بودن جنگ داخلی هند به سریلانکا برده شد پس از آن پادشاه برمه که در حال آوردن این مجسمه به سیلان بود کشتی وی دچار طوفان و در کامبوج لنگر انداخت و در نهایت پس از سال ها از لائوس به قسمت شمال تایلند به نام ایالت چیانگ رای رسید.در آن زمان حاکم چیانگ رای مجسمه طلا بودا را از دید عموم مخفی کرده بود که در نهایت در سال 1434 بر اثر برخورد صاعقه به معبد این بودا پیدا شد و به شهر چیانگ مای برده و تا سال 1552 در آن جا ماند و در آخر در قرن 18 فرمانده سپاه به نام رامای اول این مجسمه را تصرف و به معبد بودای طلایی بانکوک امروزی آورد.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره معبد بودای طلایی بانکوک

فرزاد دی 1397
15 نفر پسندیدند
اگر معبد بودای طلایی بانکوک تو ایران بود تا الان دیگه چیزی از طلاهاش نمونده بود
پالیز مهر 1397
5 نفر پسندیدند
معبد بودای طلایی بانکوک بهترین و دیدنی ترین معبدی بود که تا به حال دیدم

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/11205-%D9%85%D8%B9%D8%A8%D8%AF-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%B7%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%D9%88%DA%A9

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به معبد بودای طلایی بانکوک