آکروپلیس یونان

معنای لغوی آکروپلیس به معنی دژ شهر و یا بلندی شهر می باشد که برای مردمان یونان نماد ملی محسوب می شود. تقریبا در تمامی شهرهای یونان آکروپلیس به منظور دژ یا قلعه مستحکم  وجود دارد ولی چون سازه و معماری این قلعه مستحکم بسیار خاص و منحصر به فرد بوده است منظور افراد از آکروپلیس یونان این سالن بزرگ آمفی تئاتر قدیمی می باشد. آکروپلیس در سال 2007 به طور رسمی به عنوان میراث فرهنگی اروپا به ثبت جهانی رسیده است.
گردشگران تور یونان جالب است بدانید آکروپلیس بر روی یک تخته سنگ بزرگ شبیه به یک تپه با سطح صاف به ارتفاع 150 متری از سطح دریا و در شهر آتن یونان قرار گرفته است. بیشترین بخش آکروپلیس یونان در سال های 430 تا 460 قبل از میلاد مسیح بر روی صخره ای بزرگ از جنس آهک ساخته شده است و بخش های دیگر آن طی سال ها به دستور فرمانروایان مختلف ساخته شده است. آکروپلیس یونان جنگ ها، نبردها، بلایای طبیعی و اتفاقات گوناگونی را طی این قرن ها به خود دیده است که امروزه مسئولین و باستان شناسان با ترمیم و بازسازی های اصولی توانسته اند این سازه شگفت انگیز را  استوار نگه دارند. 

طبق شواهد به دست آمده اولین اشتغال بشر در معادن اطراف این آکروپلیس صورت گرفته است. از دیگر ویژگی های این بنای قدیمی می توان به مجسمه های دختر که بر روی ستون های آکروپلیس تراشیده اند اشاره کرد که امروزه موزه ی جالبی را از آن ها برای بازدید گردشگران تور یونان به نمایش گذاشته اند.
 در مرکز آکروپلیس یونان یک معبد به نام معبد پارتنون برای احترام به آتنا خدای محافظ شهر ساخته اند ولی در سال 1687 یک توپ بزرگ با این بنا اصابت کرد که موجب فروریزی سقف معبد پارتنون شد. مردمان آتن هر ساله خیلی از مراسم های قدیمی کشورشان را در این بنای قدیمی برگزار می کنند که بسیار باشکوه و زیبا اجرا می شوند. در تور یونان به شما گردشگران پیشنهاد می کنیم بازدید از آکروپلیس یونان را فراموش نکنید. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز آکروپلیس یونان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری