آکروپلیس یونان

معنای لغوی آکروپلیس به معنی دژ شهر و یا بلندی شهر می باشد که برای مردمان یونان نماد ملی محسوب می شود. تقریبا در تمامی شهرهای یونان آکروپلیس به منظور دژ یا قلعه مستحکم  وجود دارد ولی چون سازه و معماری این قلعه مستحکم بسیار خاص و منحصر به فرد بوده است منظور افراد از آکروپلیس یونان این سالن بزرگ آمفی تئاتر قدیمی می باشد. آکروپلیس در سال 2007 به طور رسمی به عنوان میراث فرهنگی اروپا به ثبت جهانی رسیده است.
گردشگران تور یونان جالب است بدانید آکروپلیس بر روی یک تخته سنگ بزرگ شبیه به یک تپه با سطح صاف به ارتفاع 150 متری از سطح دریا و در شهر آتن یونان قرار گرفته است. بیشترین بخش آکروپلیس یونان در سال های 430 تا 460 قبل از میلاد مسیح بر روی صخره ای بزرگ از جنس آهک ساخته شده است و بخش های دیگر آن طی سال ها به دستور فرمانروایان مختلف ساخته شده است. آکروپلیس یونان جنگ ها، نبردها، بلایای طبیعی و اتفاقات گوناگونی را طی این قرن ها به خود دیده است که امروزه مسئولین و باستان شناسان با ترمیم و بازسازی های اصولی توانسته اند این سازه شگفت انگیز را  استوار نگه دارند.

طبق شواهد به دست آمده اولین اشتغال بشر در معادن اطراف این آکروپلیس صورت گرفته است. از دیگر ویژگی های این بنای قدیمی می توان به مجسمه های دختر که بر روی ستون های آکروپلیس تراشیده اند اشاره کرد که امروزه موزه ی جالبی را از آن ها برای بازدید گردشگران تور یونان به نمایش گذاشته اند.
در مرکز آکروپلیس یونان یک معبد به نام معبد پارتنون برای احترام به آتنا خدای محافظ شهر ساخته اند ولی در سال 1687 یک توپ بزرگ با این بنا اصابت کرد که موجب فروریزی سقف معبد پارتنون شد. مردمان آتن هر ساله خیلی از مراسم های قدیمی کشورشان را در این بنای قدیمی برگزار می کنند که بسیار باشکوه و زیبا اجرا می شوند. در تور یونان به شما گردشگران پیشنهاد می کنیم بازدید از آکروپلیس یونان را فراموش نکنید.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر