شهر لیون

وقتی که نام فرانسه در میان باشد قطعا فکر هر گردشگری به سمت پاریس پایتخت این کشور می رود ولی باید این را در نظر داشته باشید که قطعا شهرهخای دیگری در این کشور وجود دارد که شاید کمتر شناخته شده باشد ولی نباید آن ها را دست کم گرفت. شهر لیون سومین شهر بزرگ فرانسه و از زیبا ترین شهرهای این کشور محسوب می شود. قدمت 2000 ساله ی این شهر افسانه ای با توجه به آثار باقی مانده پس از بلایای طبیعی و جنگ و نبردهای پی در پی از گوشه کنار شهر قابل لمس است. سالیانه بیش از 5 میلیون گردشگر خارجی که به فرانسه سفر می کنند شهر لیون را مقصد سفر خود انتخاب می کنند.

البته علت های زیادی برای انتخاب این شهر از فرانسه است که مهمترین آن ها مرکز آشپزی، خوراکی و غذاهای خوشمزه بودن لیون است. شهر لیون بین دو تپه و چندین رود محصور شده است که پیاده روی و دوچرخه سواری در نزدیکی این جاذبه های طبیعی می تواند برای گردشگران تور فرانسه بسیار جذاب باشد. شهر لیون به پایتخت نور هم شهرت دارد زیرا که بسیاری از جاذبه های دیدنی آن به محض غروب آفتاب با چراغ هایی که تزیین شده روشن می شوند. 10 تا از بهترین جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی لیون را می توان : 1- ترابول های لیون قدیم 2- کلیسای فورویر 3- پارک های جنگلی لیون 4- میدان تراکس 5- خیابان سن ژان 6- دیوار کانوتس 7- موزه هنرهای زیبا لیون 8- تئاتر فورویر 9- کلیسای جامع لیون 10- میدان بلکور نام برد.

شهر لیون از مراکز مهم اقتصادی برای کشور فرانسه به حساب می آید که مابین بندر پاریس و مارسی قرار گرفته است. این شهر پر است از انواع رستوران ها و غذاخوری های گوناگون با بیش از 200 نوع غذای فرانسوی و بین المللی ، همچنین سینماهای مدرن و قدیمی با نمایش تمامی فیلم های روز دنیا و در آخر هم می توان به باشگاه های مجهز ورزشی برای ورزش کردن افراد معمولی و تمرین ورزشکاران مدال آور فرانسه می باشد. به شما گردشگران عزیز تور فرانسه پیشنهاد می کنیم در سفر به فرانسه حتما سری به شهر لیون بزنید.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر لیون

پرستو صالحی 14 مهر 97
0
شهر لیون خیلی خیلی شهر خوب و قشنگی می باشد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر