آرامگاه نادرشاه افشار

بیش تر مسافران تور مشهد این شهر را با حرم مطهر امام رضا (ع) و مجموعه های اطراف آن و همچنین آرامگاه شاعر مشهور ایرانی به نام فردوسی طوسی می شناسند اما این شهر گسترده دارای مجموعه های تاریخی ، فرهنگی ، تفریحی متعددی که علاوه بر سیاحت برای گردشگران از جذابیت خاصی برخوردار می باشد.در ادامه مطلب آرامگاه نادرشاه افشار در مشهد را به مسافران عزیز بیش تر معرفی می نماییم.
آرامگاه نادرشاه افشار در شهر مشهد یاد بودی از نادر شاه نیز می باشد که توسط قوام السطنه در زمان اواخر قاجار در قسمتی از ویرانه های نادری مقبره ای تازه ای برای وی ساخت و در پی این عمل استخوان های این متوفی را از تهران به مقبره ی جدید منتقل کرد.

نادر شاه افشار فاتح دهلی در زمان حیات خود دستور به ساخت آرامگاه کوچکی در بالای خیابان مشهد را داد ، این آرامگاه در سال 1145 هجری رو به روی چهار باغ شاهنشاهی و در مجاورت حرم امام رضا (ع) با خشت ساخته شد.این بنای جدید در مکان فعلی مدتی پا بر جا بود تا این که  در سال 1335 انجمن آثار ملی در صدد آمدند که آرامگاه مناسب تری در همان قسمت مقبره قوام السلطنه احداث کنند که در نهایت این کار از سال 1336 تا سال 1342 به طول انجامید و ساخته شد.
آرامگاه نادرشاه افشار پس از حرم امام رضا (ع) مهم ترین بنای تاریخی و توریستی شهر مشهد به شمار می رود ، بنای یاد بود نادر شاه افشار در قسمت شمال غربی چهار راه شهدا (نادری سابق) قرار دارد.
طراح این بنا یکی از بهترین مهندسین ایرانی به نام مهندس سیحون و مجسمه های موجود را فقید ابوالحسن صدیقی طراحی و ساخته اند.گردشگران تور مشهد اگر به گشت و گذار علاقه مند هستند به هیچ عنوان بازدید از آرامگاه نادرشاه افشار را از دست ندهند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز آرامگاه نادرشاه افشار
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
عسل 14 مهر 1397
1
من هر سال آرامگاه نادرشاه افشار میرم و خیلی از این مکان خوشم میاد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری