آرامگاه نادرشاه افشار

📅 بروزرسانی : ۲ مهر ۱۳۹۶ بازدید : 303
بیش تر مسافران تور مشهد این شهر را با حرم مطهر امام رضا (ع) و مجموعه های اطراف آن و همچنین آرامگاه شاعر مشهور ایرانی به نام فردوسی طوسی می شناسند اما این شهر گسترده دارای مجموعه های تاریخی ، فرهنگی ، تفریحی متعددی که علاوه بر سیاحت برای گردشگران از جذابیت خاصی برخوردار می باشد.در ادامه مطلب آرامگاه نادرشاه افشار در مشهد را به مسافران عزیز بیش تر معرفی می نماییم.
آرامگاه نادرشاه افشار در شهر مشهد یاد بودی از نادر شاه نیز می باشد که توسط قوام السطنه در زمان اواخر قاجار در قسمتی از ویرانه های نادری مقبره ای تازه ای برای وی ساخت و در پی این عمل استخوان های این متوفی را از تهران به مقبره ی جدید منتقل کرد.

نادر شاه افشار فاتح دهلی در زمان حیات خود دستور به ساخت آرامگاه کوچکی در بالای خیابان مشهد را داد ، این آرامگاه در سال 1145 هجری رو به روی چهار باغ شاهنشاهی و در مجاورت حرم امام رضا (ع) با خشت ساخته شد.این بنای جدید در مکان فعلی مدتی پا بر جا بود تا این که  در سال 1335 انجمن آثار ملی در صدد آمدند که آرامگاه مناسب تری در همان قسمت مقبره قوام السلطنه احداث کنند که در نهایت این کار از سال 1336 تا سال 1342 به طول انجامید و ساخته شد.
آرامگاه نادرشاه افشار پس از حرم امام رضا (ع) مهم ترین بنای تاریخی و توریستی شهر مشهد به شمار می رود ، بنای یاد بود نادر شاه افشار در قسمت شمال غربی چهار راه شهدا (نادری سابق) قرار دارد.
طراح این بنا یکی از بهترین مهندسین ایرانی به نام مهندس سیحون و مجسمه های موجود را فقید ابوالحسن صدیقی طراحی و ساخته اند.گردشگران تور مشهد اگر به گشت و گذار علاقه مند هستند به هیچ عنوان بازدید از آرامگاه نادرشاه افشار را از دست ندهند.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره آرامگاه نادرشاه افشار

عسل مهر 1397
11 نفر پسندیدند
من هر سال آرامگاه نادرشاه افشار میرم و خیلی از این مکان خوشم میاد

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/10198-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به آرامگاه نادرشاه افشار