امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به معبد وات آرون

معبد وات آرون

اگر به شهر بانکوک در تایلند نام دیگری را اختصاص می دادند قطعا شهر معابد نام گذاری می شد زیرا که معابد زیادی که یکی از یکی با شکوه تر و زیبا تر هستند در این شهر وجود دارد که هر گردشگر خارجی را به خود جذب می کند. معبد وات آرون از بزرگ ترین و مجلل ترین معابد در شهر زیبای بانکوک و در نزدیکی رودخانه چائو فریا قرار گرفته است. معبد وات آرون و یا معبد سپیده دم معماری منحصر به فردی شبیه به یک قلعه و امارت با شکوه و مجلل در نزدیکی آب واقع شده است که چشم انداز کم نظیری را برای گردشگران تور بانکوک ساخته است.

علت نام گذاری این معبد به معبد سپیده دم این است که در هنگام طلوع خورشید و حتی غروب خورشید جلوه ی آن چندید برابر شده و هرجای شهر باشید که دید به معبد وات آرون داشته باشید برای دقایقی خیره می شوید. قدمت این معبد با شکوه به قرن 17 هجری باز می گردد که پس از سالیان زیاد در قرن نوزدهم ستون و یا مناره های نزدیک آن ساخته شد. سازه اصلی معبد وات آرون به ارتفاع 70 متر در وسط 4 مناره قرار گرفته است که با انواع شیشه، کاشی و سرامیک تزیین شده است.

در کنار این مناره های برجی شکل مجسمه های زیادی از نماد سربازان چینی و خدایان هندی قرار دارد که تماشای آن ها می تواند بسیار جذاب باشد. وجود پله های متعدد در نزدیکی برج که بدون گرفتن نرده ها نمی توان از آن جا گذر کرد و  هر لحظه امکان پرت شدن وجود دارد از دیگر جذابیت معبد آرون می باشد. کاخ گردند پالاس و معبد وات فو از دیگر جاذبه های شهر بانکوک است که در نزدیکی این معبد با شکوه قرار گرفته است که برای رفتن به معبد وات فو می بایست سوار قایق شوید و به آن طرف چائو فریا بروید. معبد وات آرون همه روزه از ساعت 9 صبح تا 6 عصر برای بازدید گردشگران تور بانکوک باز فعالیت دارد. هزینه بازدید هم بین 90 تا 100 بات( واحد پول بانکوک) متغییر است.

نظرات مردم درباره معبد وات آرون

پارمیدا 27 دی 97
1
معبد وات آرون تنها قشنگ و دیدنیه بلکه خیلی معروفه. همیشه پر از گردشگرای مختلفه
انوش 14 مهر 97
2
من پارسال معبد وات آرون رو رفتم خیلی زیبا و دیدنی هست و همیشه مملو از گردشگر می باشد
درج نظر