سفر به ریو دو ژانیرو

تاریخ انتشار : ۲۱ تیر
از کشور برزیل تعریف های زیادی شنیده بودم و اینکه شهرهای بزرگ و خیلی زیبایی دارد. تصمیم گرفتم واسه چهار روز به این کشور سفر کنم به همین دلیل سریعا اقدام به گرفتن ویزا کردم، بعد از اخذ ویزا و گرفتن بلیط رفت و برگشت وقت آماده شدن برای سفر به ریو دو ژانیرو کشور برزیل بود. شنیده بودم که یکی از بهترین و بزرگ ترین شهرهای برزیل بخاطر همین این شهر را انتخاب کردم. ساعت پرواز 5 صبح بود و به همین خاطر نتونستم شبش استراحت کنم اما تو هواپیما به دلیل طولانی بودن راه تونستم کمی استراحت کنم بعد از گذشت حدود 16 ساعت به فرودگاه شهر ریو دو ژانیرو بودیم و با سواری های فرودگاه به سمت هتل هیلتون کوپاکابانا که رزرو کرده بودیم حرکت کردیم. هتلی بی نظیر و بزرگ با امکانات خوب، چون خیلی خسته بودم سعی کردم تو هتل بمونم، برای صرف شام به رستوران هتل رفتم که غذاهای بسیار خوبی هم داشت و شبم را در هتل گذراندم. 
روز دوم سفر به ریودوژانیرو با یک صبحونه عالی که در هتل خوردم روزم را شروع کردم قصد رفتن به یکی از مکان های تاریخی این شهر را داشتم. تصمیم گرفتم از مجسمه مسیح دیدن کنم با اینکه کمی دور بود ولی اتوبوس به راحتی تونستم خودم را به نزدیکی آن برسانم. از جنگل تیجوکا تا مجسمه را با واگن برقی طی کردم. مکانی بی نظیر و با مجسمه ای عظیم واقع جای دیدنی و شگفت انگیزی بود. نهار رو آنجا خوردم و عصر هم به سمت مرکز شهر برگشتم تا شام را در یکی ازرستوران های خوب این شهر بخورم. یک رستوران شیک و لوکس پیدا کردم که رستوران سیپریانی نام داشت. استیک های این رستوران فوق العاده بودند که از خوردن این شام خوشمزه لذت بردم. شب با کلی خستگی به هتل برگشتم و شب دوم سفر به ریو دو ژانیرو به پایان رسید.
روز سوم قصد رفتن به یک مرکز خرید را داشتم که به من مرکز خرید باررا شاپینگ رو معرفی کردن. این مرکز خرید بسیار بزرگ و با شکوه بود که هر نوع فروشگاهی را دد خودش جای داده بود. بعد از کمی خرید برای رصرف نهار به یکی از کافه رستوران ها رفتم. مجموعه ای کامل و بی نظیر با تمام امکانات که تا عصری آنجا مشغول بودم. شب را به رستوران ماما جاما رفتم تا پیتزای این شهر هم تجربه کنم، غذاهایی رنگارنگ و خوشمزه که هرفردی رو به خود جذب می کرد. شب سوم سفر به ریودوژانیرو هم رو به پایان بود و دل کندن از این شهر زیبا برای من سخت بود. فردا ساعت 12 پرواز به سمت تهران بود و من از این فرصت استفاده کردم تا وعده صبحانه خودم را در کافه کورتو بگذرانم که بسیار لذت بخش بود برام بعد از آن به هتل برگشتم و وسایلم را جمع و به سمت فرودگاه حرکت کردم و بدون هیچ مشکلی به تهران رسیدم. تجربه سفر به ریو دو ژانیرو بسیار خاطره انگیز و به یاد ماندی بود.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره سفر به ریو دو ژانیرو

درسا آبان 1397
سفر به ریو دو ژانیرو حدودا چه مقدار هزینه داره ؟ بدون احتساب خرید
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به سفر به ریو دو ژانیرو