سفر به کرواسی

تاریخ انتشار : ۱۵ تیر
در مورد کشور کرواسی تعریف های زیادی شنیده بودم و همین هم باعث شده بود تا مشتاق سفر به کرواسی بشم، بلافاصله بعد از مطمئن شدن سفرم اقدام به درخواست ویزا کردم و پس از 14 روز ویزای من صادر شد. بعد از دریافت ویزا بلیط سفر به کرواسی را گرفتیم و آماده یک سفر خوب و لذت بخش 4 روزه شدیم، ساعت 6 صبح پرواز به سمت شهر زاگرب که شهری تاریخی، فرهنگی، علمی و پایتخت کرواسی است راهی شدیم، بعد از 4 ساعت و 15 دقیقه وارد فرودگاه زاگرب شدیم، با تاکسی هایی که بیرون فرودگاه بودن به سمت هتل  jager horn رفتیم که بسیار هتل شیک همراه با امکاناتی فوق العاده بود.
 پس از چند ساعت استراحت به سمت جاذبه های گردشگری این شهر بزرگ حرکت کردیم تا از آنها دیدن کنیم، در اولین روز سفر به کرواسی به سمت کلیسای زاگرب رفتیم تا با فرهنگ و مذهب آن آشنابشیم، این کلیسا بلندترین ساختمان کشور کرواسی همچنین با شکوهی بی نظیر که همه را مجذوب خودش می کند، معماری کلیسا متعلق به زمان باستان بود که تاریخ و تمدن کشور درون این بنای عظیم دیده می شد، روز دوم به سمت مکانی دیگر به نام موزه میمارا حرکت کردیم، آثار هنری و فرهنگی سرتا سر این موزه را فرا گرفته بود که بازدید از  این موزه بزرگ و زیبا چندین ساعت زمان برد ولی ارزشش را داشت. 
روز سوم مقصد یک پارک معروف وبزرگ به نام پارک ماکسیمیر بود، این پارک با درختانی بلند و تنومند احاطه  شده و 5 دریاچه مصنوعی در خود جای داده بود که موجب هوایی مطلوب و بسیار عالی شده بود، قدم زدن در این پارک خیلی دلنشین و لذت بخش بود. پس از گشت و گذار در زاگرب در چهارمین روز سفر به کرواسی تصمیم گرفتیم به یکی دیگر از شهرهای این کشور تاریخی سفر کنیم و انتخابمان دومین شهر بزرگ کرواسی بود که بندر اسپیلیت نام داشت، پس از اقامت در این شهر اقدام به گردش نقاط  گردشگری کردیم.
 اولین مکان قصر رومی امپراطور دیوکلتسیا بود که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، پس از آن به سمت سواحل جذاب این شهر رفتیم و از آفتاب داغ و دلچسبش لذت بردیم، پس از بازدید از قصر و سواحل آن وقت آماده شدن برای برگشت به وطن بود و از طرفی هم دل کندن از این کشور زیبا سخت بود، بعد از بازگشت به هتل و جمع کردن چمدان ها راهی فرودگاه شدیم و سفرمان را به پایان رساندیم، سفر به کرواسی یکی از بهترین سفرهای بی نظیری بود که تجربه کردیم
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره سفر به کرواسی

نگار آبان 1397
من توی سفر به کرواسی که داشتم به دلیل بی تجربگی خیلی اشتباها کردم و پشیمون شدم
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به سفر به کرواسی