سفر نامه برزیل

تاریخ انتشار : ۱ تیر
از قبل از سفر به برزیل تصمیم گرفتم سفرنامه برزیل برای دوستان بنویسم و از تک خاطرات و هیجاناتش فقط بنویسم و سفرنامه ای که می خوانید حاصل سفر هیجان انگیز تک نفره خودم هست.
روز 18 مرداد بلیط داشتم اما 16 مرداد بوده هنوز پاسپورت ویزا خورد رو ار سفارت نگرفته بودم واقعا استرس داشت. 18 مرداد با پرواز ترکیش به استانبول  بعد از سه ساعت فاصله از استانبول مستقیم به سائوپائولو رسیدم کشور محبوبم... کشور قهوه و فوتبال . با فاصله زمانی استانبول 21 ساعت در مسیر بودم. با ماشین های حمل و نقل فرودگاه به سمت شهر سائوپائولو رفتم و از آن جا به سمت هتل اینترکنتیننتال سائوپائولو که در مرکز شهر بود با تاکسی رفتم. هتل خوب و مدرنی بود و از تمامی امکاناتش راضی بودم.هتل اینترکنتیننتال سائوپائولو با موزه هنر سائوپائولو ، مرکز فرهنگی سائوپائولو دانشگاه کسپر لیبرو فقط۲ کیلومتر فاصله داشت که از تک تک آن ها دیدن کردم شب های که هوس پیاده روی به سرم می زد.
روز اولی که در برزیل بودم تصمیم گرفتم مجسمه غول پیکر مسیح که بر فراز کوه هست رو ببینیم ون کرایه کردم که مخصوص بازدید از مجسمه زیبا هستند و در طی را در دامنه های کوه مدتی توقف و عکس های زیبایی تهیه کردم خود مجسمه ام که نگم براتون مثل عکساش فوق العاده زیبا و عظیم!بهترین منظره ای که دیده بودم به صورت 360 درجه کل ایپانما و کپاکابانا در شهر ریو زیر پام دیده می شد.
از غذا های این کشور بگم که از گوشت خیلی استفاده می کنند و کباب مخلوط از غذا های معروف می باشد که واقعا هم عالی بود در غذا هایشان خیلی کم نمک می زنند معتقدند نمک قاتل انسانه ولی من همچنان کلی نمک به غذام می زدم همچنین از ادیوه هم کم استفاده می کنند.
در طی سفر 20 روزه ام مکان های زیبایی را دیدم که خیلی زیبا و متحیر کننده بود که شامل : جنگل آتلانتیک ،  جنگل‌های بارانی آمازون ، تالاب پاناتال ، آبشار کاراکول ، آبشار  ایگواچو ،دریاچه ماندیوره ، کوهستان کله قندی ،  فرناندو دی نوروها ، پارک‌های ملی ایگوئاچو ،  کونگونهاس و سرا دا کاپیوارا بودند.
بهترین سفر زندگیم و بهترین روز های زندگیم رو گذروندم با این همه زیبایی دوست داشتم بیش تر وقت می بود تا بیشتر می تونستم بگردم و بقیه جا های این کشور برزیل رو هم ببینم.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره سفر نامه برزیل

مهسا تیر 1396
واقعا سایت خوب و عالی دارید همه جور اطلاعات میشه به راحتی پیدا کرد
تینا تیر 1396
خیلی ممنون از سفرنامه های خوبی که میزارید
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به سفر نامه برزیل