سفرنامه عمان

تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد
من در تمامی سفر هایم به شهر ها و کشور های مختلف سفرنامه ای از آن سفر در طول مسافرت تهیه می کنم، به همین منظور زمانی که با تور عمان به این کشور زیبا سفر کردم قصد کردم سفرنامه عمان را بنویسم و اکنون که زمانی از سفرم به این کشور گذشته تصمیم گرفتم خاطرات و تجربیات سفرم را با شما عزیزان هم در میان بگذارم، شاید شما هم بتوانید از تجربیات من بهره ببرید و در هنگام سفر به این کشور نهایت لذت را ببرید. در ادامه با ما همراه باشید تا سفرنامه عمان را برای شما شرح دهیم. چند وقتی بود به سرمون زده بود با همسرم به عمان سفر کنیم هر دفعه یه اتفاقی پیش میومد و نمی شد تا اینکه خرداد ماه برای تور عمان اقدام کردیم. تور انتخابی سه شب و چهار روز هتل پلاتینوم را انتخاب کردیم با پرواز ماهان و ترانسفر رفت و برگشت و همچنین صبحانه و نهار به نظر خوب می آمد. دو هفته بعد از اقدام به خرید تور و گرفتن ویزا توسط آژانس هواپیمایی، سرانجام روز هیجان انگیز سفر به مسقط فرا رسید، به فرودگاه امام خمینی رفتیم، پرواز تا فرودگاه بین المللی مسقط حدود 2 ساعت و 35 دقیقه به طول انجامید. سپس پس از تحویل گرفتن چمدان هایمان با ترانسفر به سمت هتل پلاتینیوم مسقط (The Platinum) حرکت کردیم. فاصله فرودگاه بین المللی مسقط تا هتل پلاتینیوم با ماشین حدود 1 ساعت بود که این مسیر را ما با ترانسفر هتل طی کردیم. یکی از ویژگی های این هتل دسترسی سریع به مراکز دیدنی و تفریحی مسقط بود و همچنین اینترنت رایگان، سرویس 24 ساعته، رستوران، پارکینگ، رم سرویس، خشکشویی و امنیت بالا از جمله امکانات این هتل 4 ستاره بود. بعد از کمی استراحت از هتل زدیم بیرون و در کنار ساحل قدمی زدیم و از هوای گرم و معتدل این شهر لذت بردیم و شام را در یکی از رستوران های سنتی خوردیم که بسیار عالی بود و به هتل برگشتیم.

روز دوم سفر به عمان ساعت 7 صبح بدون خوردن صبحانه از هتل خارج شدیم و به کافه آشپرخانه دارکی مسقط رفتیم و صبحانه بسیار خوش مزه ای در آن جا خوردیم، پس از صرف صبحانه به سمت مسجد جامع سلطان قابوس رفتیم و بسیار از دیدن این مکان مقدس و زیبا لذت بردیم فضای داخلی آن با سنگ های مرمری و بسیار زیبا مزین شده است و فضایی عرفانی و بی نظیر ایجاد کرده است پس از بازدید از مسجد به یک تور کویر گردی به کویر زیبای وحیبا رفتیم و کلی خوش گذراندیم، از اتفاقات جالب و خاطره انگیز آن روز، شتر سواری بود که تا به حال تجربه نکرده بودم، من و همسرم سوار یک شتر شده بودیم، کلی خندیدیم و لذت بردیم بعد از شتر سواری، با ماشین های مخصوص سافاری کردیم که آن هم بسیار لذت بخش، جالب و مهیج بود. بعد از کلی گردش در کویر، شام را همانند ناهار در کویر، در یک رستوران محلی خوردیم، پس از صرف شام با اتوبوس تور به هتل برگشتیم و استراحت کردیم. روز سوم سفر به مسقط، تصمیم گرفتیم که این روز را به خرید اختصاص بدهیم و به همین منظور پس از خوردن صبحانه در هتل به سمت مراکز خرید این شهر رفتیم، اولین مرکز خریدی که به آن وارد شدیم، مرکز خرید زاخر بود که کلی در آن گشتیم و خرید کردیم سپس به مرکز خرید الساروج مسقط رفتیم من در آن جا خرید نکردیم، اما از گردش و تماشای مغازه ها لذت بردیم ، پس از خرید از مرکز خرید الساروج به رستورانی در همان نزدیکی رفتیم و ناهار خوردیم سپس تاکسی گرفتیم و به مرکز تجاری کپیتال رفتیم و کلی سوغاتی نیز از آنجا خریدیم و سر انجام بعد از کلی گشتن در مراکز خرید به هتل برگشتیم و شروع به بستن چمدان هایمان کردیم زیرا فردای آن روز باید به ایران بر می گشتیم و این نکته نیز وجود داشت که ما باید ساعت 11 ظهر اتاق را تحویل می دادیم.

در طول سفر به این فکر افتادم بعد از بازگشت سفرنامه عمان تهیه کنم و در اختیار دیگران بگذارم. در طول سفر مکان ها ، بازار ها ، پاساژ ها و ساحل های مختلف و زیبای را دیدیم نظیر مسجد جامع سلطان قابوس، موزه بیت الزبیر، کاخ العالم، دروازه مسقط و آل واحه العین واقعا دیدنی و تک تک آن ها لذت بخش بود. در روز آخر پس از خوردن صبحانه خوب و مفصل هتل وسایلمان را جمع و ساعت 11 صبح اتاق را تحویل دادیم تا به پرواز برسیم و همراه ترانسفر به فرودگاه رفتیم ، واقعا سفر خوب و لذت بخشی بود به کسایی که این مطلب رو می خونند پیشنهاد می کنم حتما به عمان و شهر مسقط سفر کنید.
در نهایت پیشنهاد می کنم از آژانس های معتبر تور خودتون رو خریداری کنید واقعا توری که ما انتخاب کرده بودیم خوب بود و تمامی امکاناتی که گرفته بودیم رو داشت.
امیدوارم سفرنامه عمان برای شما عزیزان جالب باشد و توانسته باشم گردشگران تور عمان را راهنمایی کرده باشم.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره سفرنامه عمان

hamide خرداد 1398
کاش یه توضیح یه عکسی چیزی این دو خط که نشد سفرنامه
محمود اردیبهشت 1398
خیلی ممنون ولی هیچ توضیحی در مورد قیمتها خرید نوع وسیله نقلیه نوع غذا ارزش پول وخیلی چیزها که اصولا همه در صفر نامه ها می نویسند نبود و حتی عکس از مکانها انشالله پایدار باشید
تورانی آبان 1397
سفرنامه عمان بسیارعالی بود من هم می تونم سفرنامه ارسال کنم؟
امتیاز 5 از 5 | از بین 111 کاربران به سفرنامه عمان