سفر به لیسبون

تاریخ انتشار : ۲۸ آذر
ماه رمضان امسال بود که سر سفره افطار در حال خوردن غذا بودیم و پدرم پیشنهاد داد که برای تعطیلات عید فطر به شهر زیبای لیسبون سفر کنیم، همه اعضای خانواده موافقت کردن و ما تور لیسبون را برای این ایام خریداری کردیم. هنگامی که به فرودگاه رسیدیم، توسط ترانسفر به هتل Corinthia Hotel Lisbon رفتیم. بعد از جابجایی لوازم، برای صرف شام به رستوران هتل رفتیم و یکی از غذاهای سنتی ترکیه را از منوی آن انتخاب کردیم که طعم بی نظیری داشت.
روز اول سفر به لیسبون به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری این شهر به نام صومعه جرونیموس رفتیم. این صومعه که برای بزرگداشت یکی از دریانوردان پرتغالی بنا شده، معماری بسیار زیبایی دارد. ناهار را در رستوران آلما که یکی از رستوران های محبوب این شهر می باشد، خوردیم و بعد برای گشت و گذار به پارک ادوارد هفتم رفتیم. این پارک وسیع که دارای 3 بخش جداگانه می باشد، حتی در سطح جهانی هم شهرت زیادی پیدا کرده است و همواره یکی از مکان های مورد توجه گردشگران تور لیسبون است.

روز دوم سفر به لیسبون برای بازدید از بنای مقدس ژرومینوس به سمت میدان امپراطوری به راه افتادیم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید آرامگاه شخصیت های معروف کشور پرتغال در این مکان قرار دارد. قلعه سائو جورج مکان بعدی ما جهت بازدید بود، این قلعه در ارتفاعات و بر روی تپه ای قرار دارد که از هر خیابان شهر دیده می شود. رنگ پرتغالی دیوارهای این قلعه بسیار برای من جالب بود و یکی از جاذبه هایی بود که من علاقه دارم باز هم از آن دیدن کنم.
روز سوم سفر به لیسبون به قلعه ار دو بلم رفتیم و از آن هم دیدن کردیم. بعد از آن به رستوران بلکانتو رفتیم و ناهار را در آن جا خوردیم، سپس برای خرید به مرکز خرید سنترو واسکو دا گاما رفتیم و تعدادی سوغاتی برای اقوام خریداری کردیم.
صبح روز چهارم سفر به لیسبون آماده بازگشت به تهران شدیم و ساعت 11 ظهر پرواز کردیم. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به سفر به لیسبون