سفر به لیسبون

ماه رمضان امسال بود که سر سفره افطار در حال خوردن غذا بودیم و پدرم پیشنهاد داد که برای تعطیلات عید فطر به شهر زیبای لیسبون سفر کنیم، همه اعضای خانواده موافقت کردن و ما تور لیسبون را برای این ایام خریداری کردیم. هنگامی که به فرودگاه رسیدیم، توسط ترانسفر به هتل Corinthia Hotel Lisbon رفتیم. بعد از جابجایی لوازم، برای صرف شام به رستوران هتل رفتیم و یکی از غذاهای سنتی ترکیه را از منوی آن انتخاب کردیم که طعم بی نظیری داشت.
روز اول سفر به لیسبون به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری این شهر به نام صومعه جرونیموس رفتیم. این صومعه که برای بزرگداشت یکی از دریانوردان پرتغالی بنا شده، معماری بسیار زیبایی دارد. ناهار را در رستوران آلما که یکی از رستوران های محبوب این شهر می باشد، خوردیم و بعد برای گشت و گذار به پارک ادوارد هفتم رفتیم. این پارک وسیع که دارای 3 بخش جداگانه می باشد، حتی در سطح جهانی هم شهرت زیادی پیدا کرده است و همواره یکی از مکان های مورد توجه گردشگران تور لیسبون است.

روز دوم سفر به لیسبون برای بازدید از بنای مقدس ژرومینوس به سمت میدان امپراطوری به راه افتادیم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید آرامگاه شخصیت های معروف کشور پرتغال در این مکان قرار دارد. قلعه سائو جورج مکان بعدی ما جهت بازدید بود، این قلعه در ارتفاعات و بر روی تپه ای قرار دارد که از هر خیابان شهر دیده می شود. رنگ پرتغالی دیوارهای این قلعه بسیار برای من جالب بود و یکی از جاذبه هایی بود که من علاقه دارم باز هم از آن دیدن کنم.
روز سوم سفر به لیسبون به قلعه ار دو بلم رفتیم و از آن هم دیدن کردیم. بعد از آن به رستوران بلکانتو رفتیم و ناهار را در آن جا خوردیم، سپس برای خرید به مرکز خرید سنترو واسکو دا گاما رفتیم و تعدادی سوغاتی برای اقوام خریداری کردیم.
صبح روز چهارم سفر به لیسبون آماده بازگشت به تهران شدیم و ساعت 11 ظهر پرواز کردیم. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز سفر به لیسبون
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.