سفر به چابهار

سفر به چابهار یکی از برنامه های تفریحی من بود که سرانجام امسال عملی شد. بعد از خستگی های حاصل از کار، تصمیم گرفتم سفری به مناطق جنوبی کشورمان داشته باشم، به همین منظور همراه با یکی از دوستانم تور چابهار را انتخاب کردیم.
صبح 4 شنبه راهی فرودگاه مهرآباد شدیم و به راه افتادیم. وقتی رسیدیم در هتل لیپار اقامت پیدا کردیم و پس از کمی استراحت، برای گشت و گذار درون شهر اقدام کردیم. موزه محلی چابهار نخستین مکان مورد بازدید ما بود. این موزه جذابیت های زیادی نظیر: صنایع دستی زیبا، لباس های محلی، ظروف آجری و سکه های قدیمی داشت که من رو مسحور خودش کرد.
روز دوم سفر به چابهار به مسجد جامع دزک که یکی از مهم ترین بناهای استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود، رفتیم. معماری ساده و در عین حال بنای محکم این مسجد توجه بسیاری از گردشگران تور چابهار را به خود جلب کرده است. مقصد دوم ما روستایی بکر به نام منطقه ناشناخته درک بود. این روستا در فاصله 170 کیلومتری از غرب شهرستان چابهار واقع شده و آرامشی وصف ناپذیر را القا می کند.
صبح روز سوم سفر به چابهار به تنها دریاچه صورتی ایران رفتیم. این دریاچه در واقع تالابی به نام لیپار است که به دلیل وجود برخی باکتری ها به این رنگ درآمده است. بعد از دریاچه به سمت شرق شهرستان به راه افتادیم تا یکی از جاذبه های خارق العاده این شهر به نام کوه های مریخی چابهار را از نزدیک تماشا کنیم. بعد از صرف شام در یکی از رستوران های محلی، برای استراحت به هتل بازگشتیم.

روز چهارم سفر به چابهار برای بازدید از گورستانی برای جن ها به راه افتادیم و بعد از بازدید از این مکان برای خرید کردن به بازارهای سطح شهر رفتیم. بعد از خرید وسایل را جمع کردیم و به سمت تهران برگشتیم. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز سفر به چابهار
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری