سفرنامه سن پترزبورگ

تاریخ انتشار : ۱۴ آذر

روسیه را به جرئت می توان یکی از بهترین و خاطره انگیزترین مقاصد گردشگری در دنیا دانست.  اکثر گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند خاطره خوبی از سفرنامه سن پترزبورگ ارائه می دهند. من هم به این شهر زیبا سفر کردم تا تجربه هایی که در این سفر کسب کردم را به اشترک بگذارم. در ادامه مطلب با سفرنامه سن پترزبورگ همراه باشید.

من همواره به هر مقصدی که بخواهم سفر کنم پیش از سفر اطلاعاتی راجع به آب و هوای آن شهر کسب می کنم. با اینکه سفرم در تابستان بود اما هوای سن پترزبورگ بسیار خنک و شب ها بسیار سرد بود. سفر به سن پترزبورگ همواره مشکلات خود را دارد که بطور مثال می توان به تاخیر بسیار زیاد هواپیما بخصوص در فرودگاه سن پترزبورگ، تاخیر اتوبوس جهت رفتن به هتل و غیره.

گردشگران تور سن پترزبورگ جالب است بدانید سن پترزبورگ در سال 1703 ایجاد شد. در آن زمان شخصی با نام پیتر کبیر بعد از اینکه اطراف دریای بالتیک را فتح کرده بود، اقدام به ساخت این شهر کرد و سن پترزبورگ به مدت 200 سال پایتخت روسیه بود.

من علاقه زیادی به بازدید از موزه آرمیتاژ داشتم برای همین اولین روز سفر به سن پترزبورگ، بعد از اینکه از فرودگاه رفتم هتل، مستقیم با استفاده از تاکسی های هتل رفتم موزه. لازم به ذکر است موزه آرمیتاژ قدیمی ترین موزه جهان است و جزء بزرگترین موزه های اروپا نیز می باشد. به دلیل اینکه از کشورهای مختلف، بخش هایی از این موزه به آن ها اختصاص داده شده است، میلیون ها قطعه تاریخی، کتبیه ها و اسناد، عکس ها و غیره را می توان در موزه آرمیتاژ مشاهده کرد.

به جز شب آخر سفر به سن پترزبورگ، در طول سفر شب ها را در خیابان نوسکی سپری کردم. این خیابان مشهورترین خیابان سن پترزبورگ است. در کنار شلوغی خیابان، رستوران ها و کافه های زیادی وجود دارد که می توان بهترین غذاهای محلی، دریایی، نوشیدنی های بین المللی و غیره را در آن ها میل نمود. نکته ای که در سفرنامه سن پترزبورگ بایستی عرض کنم این است که تمام غذاهای روسی بسیار لذیذ می باشند برخلاف برخی از مقاصد گردشگری که اکثر غذاهای محلی آن ها چندان دلچسب نیستند.

در سفرنامه سن پترزبورگ یکی از بهترین تفریحاتی که هر گردشگری می تواند انجام دهد، بازدید از بازار بزرگ شهر است. گردشگران تور سن پترزبورگ می توانند علاوه بر مشاهده انواع کالاها، صنایع دستی و اجناس عجیب و غریب در بازار بزرگ، بهترین سوغاتی های موجود را نیز تهیه نمایند.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به سفرنامه سن پترزبورگ