سفر به اردبیل

تاریخ انتشار : ۳ آذر
اردبیل یکی از دوست داشتنی ترین مقاصد گردشگری در ایران می باشد که چند سالی بود برنامه ریزی می کردم تا به آن سفر کنم، ولی نمیشد. تعطیلات عید فطر امسال زمان مناسبی بود تا سفر به اردبیل را تجربه کنیم.
با تور اردبیل راهی این شهر زیبا شدیم. وقتی به هتل رسیدیم، ساعاتی را به استراحت پرداختیم و بعد در رستوران هتل شام خوردیم و شب هنگام به قدم زدن در خیابان های شهر پرداختیم. دومین روز سفر به اردبیل، به مرتفع ترین پل معلق خاورمیانه در مشگین شهر رفتیم، من اصلا فکر نمیکردم که در کشور ما هم مکان های هیجان انگیزی مانند این پل وجود داشته باشد و وقتی به آن جا رفتم بسیار ذوق کردم. تماشای مناظر سرسبزی که از بالای این پل زیبا قابل رویت می باشد، برای هر گردشگری مهیج است. ارتفاع این پل در حدود 80 متر بوده و طول آن به 365 متر می رسد که همین امر سبب شده تا عنوان طولانی ترین پل معلق خاورمیانه را نیز به آن بدهند.
روز سوم سفر به اردبیل را به گشت و گذار در سطح شهر پرداختیم و وعده ناهار را در یکی از پارک های عمومی و زیبای این شهر پیک نیک کردیم که بسیار لذت بخش بود. بعد از ظهر هم به کاروانسرای سنگی صائین و مسجد جامع اردبیل رفتیم و از آن ها بازدید کردیم.
روز چهارم سفر به اردبیل را با خوردن صبحانه ای لذیذ در هتل آغاز کردیم و بعد به دریاچه شورابیل رفتیم. مساحت این دریاچه طبیعی در حدود 180 هکتار بوده که امکانات بسیار خوبی از قبیل: پیست دوچرخه سواری، شهربازی، قایق رانی، بوفه و مرکز خرید در این مجموعه وجود دارد و گردشگرانی که با تور اردبیل راهی این مجموعه تفریحی می شوند، می توانند اوقات خوشی را سپری کنند. در نهایت هنگام غروب راهی تهران شدیم. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره سفر به اردبیل

حسین تیر 1398
سلام..متاسفانه تور شما رو به بعضی جاها نبرده...از قبیل مجموعه شیخ صفی در مرکز شهر یا مجموعه شیخ کلخوران...پل هفت چشمه و ...و سرعین
رحیم شفیق خرداد 1398
خوب به امید موفقیت
امتیاز 5 از 5 | از بین 104 کاربران به سفر به اردبیل