مسافرت به شیراز

تاریخ انتشار : ۱۵ آبان
برای تعطیلات عید فطر امسال بود که تصمیم گرفتیم به همراه خانواده راهی شهر زیبا و خوش آب و هوای شیراز شویم، به همین دلیل مراحل لازم را انجام دادیم.
هنگامی که به فرودگاه رسیدیم، به صورت مستقیم به هتل هما رفتیم و کمی استراحت کردیم، هنگام غروب به دروازه قرآن که نماد این شهر می باشد رفتیم و از آن دیدن کردیم. صبح روز دوم مسافرت به شیراز را به بازدید از ارگ کریم خان پرداختیم. این بنا، که معماری خاص و ویژه ای دارد، از آثار برجسته ایران است که نزد گردشگران تور داخلی محبوبیت ویژه ای دارد. دومین مکانی که برای بازدید انتخاب کردیم، حمام وکیل بود. این جاذبه نشانگر معماری اصیل ایرانی بوده که از دوران زندیه به یادگار مانده و امروزه به یک موزه تبدیل شده است.
در روز سوم مسافرت به شیراز به باغ دلگشا رفتیم، دخترخاله من پارسال که با تور شیراز به این باغ رفته بود خیلی تعریف می کرد و من هم مجاب شدم که حتما بازدید از آن را در برنامه سفر خود بگنجانم. این باغ که آرامگاه سعدی را در دل خود جای داده، بسیار زیبا و خوش منظر می باشد. بعدازظهر هم به کافه فردوسی شیراز رفتیم و یک چای دلچسب به همراه کیکی شکلاتی خوردیم.
روز سوم مسافرت به شیراز را به بازدید از مسجدهای تاریخی و بی همتای شیراز نظیر: مسجد نصیرالملک و تنها مسجد صورتی در ایران پرداختیم. این مسجدها هر یک زیبایی های خاص خودش را داشت که سبب به وجد آمدن ما شد. سپس به باغ ارم شیراز رفتیم و عکس هایی را از آن به یادگار ثبت کردیم.
روز چهارم مسافرت به شیراز را به خرید اختصاص دادیم و به همین دلیل راهی بازار وکیل شدیم. بعد از خرید آماده حرکت به سمت تهران شدیم و هم اکنون که این خاطرات را با شما در میان می گذارم کلی دلم برای سفری که با تور شیراز داشتم، تنگ شد. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به مسافرت به شیراز