سفرنامه من

مسافرت به شیراز

برای تعطیلات عید فطر امسال بود که تصمیم گرفتیم به همراه خانواده راهی شهر زیبا و خوش آب و هوای شیراز شویم، به همین دلیل مراحل لازم را انجام دادیم.
هنگامی که به فرودگاه رسیدیم، به صورت مستقیم به هتل هما رفتیم و کمی استراحت کردیم، هنگام غروب به دروازه قرآن که نماد این شهر می باشد رفتیم و از آن دیدن کردیم. صبح روز دوم مسافرت به شیراز را به بازدید از ارگ کریم خان پرداختیم. این بنا، که معماری خاص و ویژه ای دارد، از آثار برجسته ایران است که نزد گردشگران تور داخلی محبوبیت ویژه ای دارد. دومین مکانی که برای بازدید انتخاب کردیم، حمام وکیل بود. این جاذبه نشانگر معماری اصیل ایرانی بوده که از دوران زندیه به یادگار مانده و امروزه به یک موزه تبدیل شده است.
در روز سوم مسافرت به شیراز به باغ دلگشا رفتیم، دخترخاله من پارسال که با تور شیراز به این باغ رفته بود خیلی تعریف می کرد و من هم مجاب شدم که حتما بازدید از آن را در برنامه سفر خود بگنجانم. این باغ که آرامگاه سعدی را در دل خود جای داده، بسیار زیبا و خوش منظر می باشد. بعدازظهر هم به کافه فردوسی شیراز رفتیم و یک چای دلچسب به همراه کیکی شکلاتی خوردیم.
روز سوم مسافرت به شیراز را به بازدید از مسجدهای تاریخی و بی همتای شیراز نظیر: مسجد نصیرالملک و تنها مسجد صورتی در ایران پرداختیم. این مسجدها هر یک زیبایی های خاص خودش را داشت که سبب به وجد آمدن ما شد. سپس به باغ ارم شیراز رفتیم و عکس هایی را از آن به یادگار ثبت کردیم.
روز چهارم مسافرت به شیراز را به خرید اختصاص دادیم و به همین دلیل راهی بازار وکیل شدیم. بعد از خرید آماده حرکت به سمت تهران شدیم و هم اکنون که این خاطرات را با شما در میان می گذارم کلی دلم برای سفری که با تور شیراز داشتم، تنگ شد. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز مسافرت به شیراز
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری