سفر به قطر

تاریخ انتشار : ۱۱ مهر
مدت ها بود قصد سفر به قطر را به همراه دوستم داشتم زیرا هر دو شنیده بودیم که این کشور بسیار زیبا، پر جاذبه و مدرن است، قطر یکی از کشور های مدرن عربی به شمار می آید و دارای جاذبه های فراوانی است. به همین دلیل شروع به جمع آوری اطلاعات راجع به این کشور و تور قطر در سایت های مختلف پرداختیم و بعد از کسب اطلاعات، تور قطر را از سایت لحظه آخر رزرو کردیم، سرانجام روز هیجان انگیز سفر به قطر فرا رسید، به فرودگاه امام خمینی رفتیم، پرواز تا فرودگاه بین المللی حمد قطر حدود 2 ساعت به طول انجامید. سپس پس از تحویل گرفتن چمدان هایمان با ترانسفر به سمت هتل ملیا دوهه (Melia Doha) حرکت کردیم. 

فاصله فرودگاه بین المللی حمد تا مرکز شهر دوحه با ماشین حدود 20 دقیقه بود که این مسیر را ما با ترانسفر هتل طی کردیم. یکی از ویژگی های این هتل دسترسی سریع به مراکز دیدنی و تفریحی دوحه بود و همچنین اینترنت رایگان، سرویس 24 ساعته، رستوران، پارکینگ، خشکشویی و امنیت بالا از جمله امکانات این هتل 5 ستاره بود. بعد از تحویل گرفتن اتاق پس از استراحتی کوتاه به قصد صرف شام و گشت و گذار در شهر از هتل خارج شدیم و شام را در رستوران میکونوس در محیطی آرام و زیبا خوردیم، در این رستوران غذاهای یونانی سرو می شد، بعد از شام به هتل برگشتیم. صبح روز دوم سفر به قطر، پس از صرف صبحانه در هتل، به موزه هنر های اسلامی رفتیم که حدود 8 کیلومتر از هتلی که من اقامت داشتیم فاصله داشت و زیبایی آنجا ما را مجذوب خود کرده بود، واقعا در نوع خود بی نظیر بود و سپس به مرکز شهر رفتیم و از موزه شیخ فیصل بن قاسم آل ثانی دیدن کردیم. 

بعد از گردش برای صرف نهار به رستوران بان تایی رفتیم و غذای لذیذی خوردیم. بعد از نهار به هتل برگشتیم و کمی استراحت کردیم، سپس به قلعه الزباره رفتیم که بسیار جالب بود. در انتها به هتل باز گشتیم و شام را در هتل خوردیم. در روز سوم سفر به قطر، تصمیم گرفتیم که این روز را به خرید اختصاص بدهیم و به همین منظور پس از خوردن صبحانه در هتل به سمت مراکز خرید این شهر رفتیم، نام یکی از آن ها سوق واقف بود، در آنجا مقداری سوغاتی برای اقوام خریداری کردیم. روز آخر سفر به قطر ساعت 10:30 شب پرواز برگشتم به ایران بود که ساعت 7 بعد از ظهر با ترانسفر به فرودگاه رفتیم و به ایران بر گشتیم.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره سفر به قطر

سیما آبان 1397
برای سفر به قطر نیاز به ویزا هست ؟ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به سفر به قطر