سفر به جیپور

تاریخ انتشار : ۱۷ شهریور
بی شک سفر به هند، می تواند یکی از خاطره انگیزترین سفرهای شما باشد. خصوصا سفر به جیپور، که به شهر رنگ و فستیوال معروف است. در سفرم به هند، با مکان هایی آشنا شدم که گفتن آن خالی از لطف نیست. هند، دارای تمدن غنی و کهن است، که بازدید از مکان های مختلف در جیپور، شما را بیشتر با فرهنگ و پیشینه آن آشنا می کند. قلعه امر(Amer)، در ارتفاعات نزدیکی جیپور قرار دارد، با سبک معاری هندی - ایرانی، بسیار دیدنی است خصوصا برای رسیدن به این قلعه توصیه میکنم فیل سواری رو از دست ندید. همه روزه فیل بان های زیادی دراین محل هستند، تا شما را به این قلعه برسانند. قصر هوا محل که دویست سال قدمت دارد، و سمبل این شهر محسوب می شود، نیز بسیار زیباست، این قصر پنج طبقه دارد که به علت رنگ سرخش شهر جیپور را شهر صورتی نیز، می نامند. یکی ازویژگی های این قصر دارا بودن 953 پنجره است، پس دیدن آن را از دست ندهید.

هند عبادتگاه های فراوانی دارد، که از جمله آن، عبادتگاه گالتاجی (Galtaji) در جیپور می باشد و در 10 کیلومتری جیپور قرار دارد، به علت چشمه های فراوان در این مکان، بسیار پر بازدید است. کاخ جال محل که در آب شناور است و توسط بهترین معماران هند، در 200 سال پیش به دستور حاکم هند ساخته شده است، یکی از جاذبه های شهر جیپور می باشد.این کاخ محلی برای سکونت ندارد و برای شکار از آن استفاده می شده.

 پیشنهاد دیگر من برای گردشگران تور جیپور این است که فستیوال فیل ها را در از دست ندهید. هند، پر از ادویه های خاص و غذاهای خوشمزه است، در جیپور می توانید در رستوران های دنج و زیبا از این غذاها سفارش دهید، تا تجربه طعمی هیجان انگیز را به دست آورید.
پس به گردشگران تور جیپور در سفر خود، بازدید از این مکان ها را از دست ندهید.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره سفر به جیپور

وند آبان 1397
من تا به حال 4 بار سفر به جیپور داشتم بی نهایت از این شهر و مردمانش خوشم میاد
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به سفر به جیپور