سفر به یزد

تاریخ انتشار : ۲۶ تیر
یکی از بهترین سفر هایی که در میان شهر های مختلف و تاریخی ایران داشتم، سفر به یزد بود. در ادامه به برخی از مکان های تاریخی و زیبای یزد می پردازیم که در سفر به یزد از آن ها بازدید کردم.
یزد، شهر بادگیر ها و اولین شهر خشتی ایران است که از گذشته تا به امروز همچنان بافت تاریخی و سنتی خود را حفظ کرده است که این موضوع باعث شده یزد سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا باشد. یزد دارای جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی فراوانی است که برای بازدید از تمام آن ها، باید روز ها وقت گذاشت. در سفر به یزد، از برخی از این جاذبه های تاریخی بازدید کردم که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.
میدان امیر چخماق: این میدان یکی از قدیمی ترین میدان های یزد و از جاذبه های گردشگری محبوب این شهر می باشد که قدمت آن به قرن نهم باز می گردد. میدان امیر چخماق مجموعه ای از مساجد، آب انبار و بازار های مختلف است و بازار های آن، تنوعی از انواع کالاهای سنتی یزد را دارند که یکی از بهترین مراکز خرید برای تهیه سوغاتی می باشد.
مدرسه ضیائیه: یکی از بناهای تاریخی و با ارزشی که در سفر به یزد از آن بازدید کردم و از بناهایی می باشد که هر گردشگر تور یزد که به این شهر سفر می کند از آن بازدید به عمل می آورد، این مدرسه بود. مدرسه ضیائیه در بیش از 700 سال پیش، محل تحصیل علمای بزرگ بوده. همچنین این مدرسه با نام زندان اسکندر نیز شناخته می شود زیرا افرادی که دستور زندانی شدنشان توسط اسکندر مقدونی صادر میشد، به این مکان تبعید می شدند.
آشتکده یزد: این جاذبه گردشگری محبوب ترین مکانی بود که در سفر به یزد از آن بازدید کردم. آشتکده یزد نه تنها در میان مردم ایران بلکه در میان گردشگران تور یزد که از سراسر دنیا از این شهر تاریخی بازدید می کنند آشنا است. آشتکده یزد درون یک مجمر بزرگ برنزی نگهداری می شود و بیش از 1500 سال است که آتش آن همچنان روشن می باشد.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره سفر به یزد

مطهره آبان 1399
شهر فوق العاده زیبا و دیدنی ، به همراه مردمانی مهمان نواز و خونگرم:) به شدت پیشنهاد میشه.
هادی مرداد 1397
سفر به یزد یکی از سفر های خیلی خوبیه که می تونم به کسایی که معماری ساختمان ها علاقه دارند پیشنهاد بدم من 5 بار تا به حال یزد رفتم
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به سفر به یزد