سفر به استانبول

تاریخ انتشار : ۱ شهریور

اواسط فصل بهار بود که تصمیم گرفتیم به همراه دو تن از دوستان به ترکیه سفر کنیم، بعد از مشورت سفر به استانبول مشخص شد و ویزا و بلیت را گرفتیم. ساعت 1 ظهر پرواز به سمت استانبول بود و بعد از سه ساعت پرواز به فرودگاه استانبول رسیدیم. همراه تاکسی های فرودگاه به هتل رزرو شده رفتیم که هتلی بی نظیر و دارای امکانات فوق العاده ای بود. تصمیم گرفتیم روز اول رو در هتل سپری کنیم و از فضای سبز، استخر و رستوران های هتل استفاده کنیم.

 شب اول به پایان رسید و استراحت کردیم تا روز دوم سفر به استانبول را خوش بگذرانیم. روز دوم شروع شد و مقصد مسجد سلطان احمد بود که تعریف معماری این مسجد را زیاد شنیده بودیم، واقعا مسجدی با شکوه و بی نظیر بود که از معماری و طرح های داخلی آن حیرت زده می شدین. برای نهار به یکی از رستوران های مشهور آن محله رفتیم که رستوران تورکواز گورمه نام داشت، غذاهای اروپایی خوش طعم و لذیذ که حسابی سیر کننده بودند. بعد از نهار به سمت برج گالاتا حرکت کردیم تا از آنجا هم بازدید کنیم. این بنا که خیلی تاریخی و قدیمی بود و روی اطراف شهر مسلط بود نمای خیلی زیبا از شهر داشت. هوا به سمت تاریکی می رفت و کلی خستگی به همراه داشتیم که به سمت هتل حرکت کردیم و شام را در رستوران هتل خوردیم و استراحت کردیم. 

روز سوم که آخرین روز سفر به استانبول بود و ساعت 6 پرواز داشتیم مقصدمان مرکز خرید استانبول مال بود تا کمی سوغاتی بخریم، مرکز خریدی بسیار بزرگ و مجلل که برای گشتن تمام این مرکز خرید باید یک روز کامل زمان گذاشت، بعد از خریدی  عالی  برای نهار از رستوران های مرکز خرید استفاده کردیم و بعد مرکز خرید به هتل برگشتیم تا وسایلمان را جمع کنیم و به سمت فرودگاه حرکت کردیم. بعد از سه ساعت پرواز به تهران رسیدیم. سفر به استانبول یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین سفرهایی بود که تجربه کردم.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره سفر به استانبول

ریحانه آبان 1397
برای سفر به استانبول زمستون آفر خوب از کجا باید پیدا کنم؟

تور استانبول بهمن ۱۴۰۰
۳
۹ بهمن - ۱۳ بهمن
ایران ایر تور
ایران ایر تور
۴,۵۶۰,۰۰۰

تور استانبول ۸ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
معراج
معراج
۴,۳۵۰,۰۰۰

تور استانبول ۲۶ بهمن ویژه تعطیلات
۴
۲۶ بهمن - ۳۰ بهمن
قشم ایر
قشم ایر
۵,۶۹۰,۰۰۰

تور استانبول از شیراز بهمن ۱۴۰۰
۶
۴ بهمن - ۲۸ بهمن
ایران ایر تور
ایران ایر تور
۵,۵۰۰,۰۰۰

تور استانبول بهمن ۱۴۰۰
۳
۸ بهمن - ۱۳ بهمن
قشم ایر
قشم ایر
۴,۱۰۰,۰۰۰

تور استانبول ۸ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
قشم ایر
قشم ایر
۴,۱۰۰,۰۰۰

تور استانبول ۵ بهمن
۳
۵ بهمن - ۸ بهمن
قشم ایر
قشم ایر
۵,۴۰۰,۰۰۰

تور استانبول از اصفهان بهمن ۱۴۰۰
۳
۱۷ بهمن - ۲۳ بهمن
ایران ایر تور
ایران ایر تور
۴,۵۸۵,۰۰۰

تور استانبول بهمن ۱۴۰۰
۴
۸ بهمن - ۲۷ بهمن
قشم ایر
قشم ایر
۴,۴۵۰,۰۰۰

تور استانبول ۴ بهمن
۱۰
۴ بهمن - ۱۴ بهمن
ایران ایر
ایران ایر
۶,۰۱۰,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به سفر به استانبول