تورنتو

📅 بروزرسانی : ۳۰ آذر ۱۴۰۰ بازدید : 319

تورنتو یکی از شهرهای کانادا است. این شهر پرجمعيت و صد البته محبوب پر از جاذبه های گوناگون بوده و يكی از بهترين مقاصد گردشگران می باشد. جالب است بدانيد كه شهر تورنتو كانادا جز شهرهای بسيار پيشرفته محسوب می شود. شهر تورنتو در كانادا بسيار مهاجر پذير بوده و به علت شرايط آسان زندگی در آن جا، افراد بسیاری قصد مهاجرت به اين شهر را دارند.

 

تورنتو

 

تورنتو کجاست؟ 

تورنتو مركز استان آنتاريو كشور كانادا می باشد. اين شهر پرجمعيت كه در كانادا واقع شده است و یکی از مهم ترين شهرهای این کشور محسوب می شود. كشور كانادا در شمال قاره آمریکای شمالی، هم مرز با كشور آمريكا واقع شده است. تورنتو بزرگ ترين شهر كانادا محسوب می شود. 

مساحت و جمعیت تورنتو 

شهر تورنتو كانادا كه مرکز استان انتاریو است، مساحتی بالغ بر۶۳۰ کیلومتر مربع دارد و جمعیت ساکن در آن چیزی در حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است. بخش بزرگی از اين جمعيت، حاصل از مهاجرت بوده و بنابراين انواع مليت ها را در تورنتو مشاهده می شود. جالب است بدانيد جمعيت ايرانيان تورنتو بسيار زياد می باشد به طوری كه چندين محله ايرانی نشين در آن وجود دارد. 

زبان و مذهب مردم تورنتو 

زبان رسمی تورنتو فرانسوی و انگلیسی است. زبان های فرعی كه توسط جمعيت انبوهی از شهروندان تورنتو مورد استفاده قرار می گیرد شامل زبان های چينی، ايتاليايی و پرتغالی است. اگر حتی فقط يكی از اين زبان ها را بلد باشيد، می توانيد کارهای روزمره خود را انجام دهيد. بايد گفت كه در كانادا به علت تنوع جمعيت، می توان حداقل يک نفر را يافت كه به زبان مادری شما صحبت كند. بايد بدانيد كه برای انجام کارهای رسمی نياز است كه حتما یکی از زبان های انگليسی و يا فرانسوی را بلد باشيد. 

همانطور که اشاره کردیم به علت طیف وسیع ملیت های ساکن در تورنتو، مذهب ها و ادیان گوناگونی نیز مورد استفاده مردم است.

 

تورنتو

 

فرهنگ و آداب و رسوم مردم تورنتو 

شهر تورنتو همانطور كه اشاره كرديم، شهری مهاجر پذير است و بخش اعظمی از جمعيت آن از ملیت های گوناگون تشكيل شده است. به علت اين تنوع جمعيت نمی توان يک آداب و رسوم کلی را به تمام جمعيت نسبت داد. شهر تورنتو با جا دادن فرهنگ ها و سنت های کشورهای گوناگون در قلب خود، یکی از شگفت انگيز ترين شهرهای كانادا می باشد.

آب و هوای تورنتو 

در فصل زمستان، هوا در تورنتو بسیار سرد و خشک می شود. همچنين بايد اشاره كرد كه در اين زمان طوفان ها و باد های شدیدی می وزد. به طور کلی آسمان تورنتو در بیشتر روزهای سال ابری است و درجه دما از -8 تا 25 درجه سانتی‌ گراد متغیر می باشد. گرمای تورنتو در تابستان آزاردهنده نیست. بهترین ماه ‌های سال برای سفر به تورنتو اواخر ماه جون تا اوایل ماه سپتامبر می باشد. ماه جولای كه گرم ترين ماه در تورنتو محسوب می شود، دارای درجه دمای 21 درجه سانتی گراد است. طبيعتا سردترين ماه سال نيز ژانويه می باشد. 

دیدنی های تورنتو 

تورنتو از شهرهای پر از جاذبه و ديدنی در كانادا است. با ما همراه باشيد تا بيشتر درباره تورنتو و ديدنی های آن اطلاعات كسب كنيد.

برج سی‌ ان

يكی از جذاب ترين برج های ديدنی در تورنتو، برج سی ان است. این برج ارتفاعی برابر با ۵۵۳ متر دارد و در سال 1973 بنا شده است. اين برج بلند كه در اصل كاربرد مخابراتی دارد، دارای ويژگی های منحصر به فرد است. در اين برج طبقاتی از جنس تماما شيشه وجود داشته و منظره ای از شهر پر نور و زيبای تورنتو در اختيار بازديدكنندگان می گذارد.

 

برج سی‌ ان/آکواریوم ریپلی کانادا

 

آکواریوم ریپلی کانادا

اين آكواريوم جذاب در برج سی ان واقع شده و يكی از پرطرفدار ترين مكان های ديدنی تورنتو محسوب می شود.

موزه سلطنتی انتاریو

در بازدید از این موزه پیش از هر چیز، معماری خارق العاده‌ نمای بیرونی توجه ‌تان را جلب می ‌کند. داخل موزه مجموعه‌ هایی با موضوع تاریخ طبیعی، هنر و فرهنگ به نمایش درآمده ‌اند.

بازار سنت لارنس

بازار سنت لارنس به اين علت پرطرفدار است كه پر از دست فروش های گوناگون و محصولات متنوع می باشد و به نوعی می توان گفت هر محصول دست سازی در آن جا یافت می شود.

 

بازار سنت لارنس/شهربازی واندرلند کانادا

 

شهربازی واندرلند کانادا

این پارک موضوعی وسیع و جذاب در فاصله 25 کیلومتری از شهر تورنتو قرار دارد. شهربازی واندرلند کانادا هر ساله به دليل فستیوال های گوناگون يخی مورد استقبال بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. شهربازی واندرلند کانادا از دو بخش تفریحات آبی و شهربازی تشكيل شده است.

کاسا لوما

کاسا لوما یک عمارت بسيار معروف می باشد كه سبک معماری آن به سبک گوتيک است. این عمارت زیبا و وسیع نزدیک ۱۰۰ اتاق بسيار لوكس داشته كه امروزه به دليل قدمت آن تبديل به موزه شده است.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Destination/3208-%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%AA%D9%88

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به تورنتو