آشنایی با کشور باربادوس

📅 بروزرسانی : ۸ آبان ۱۴۰۰ بازدید : 439
باربادوس کجاست؟
سواحل باربادوس

 

کشور باربادوس یکی از 5 هزار جزیره ای است که در مجمع الجزایر کارائیب واقع شده اند. این کشور جزیره ای، مقصدی محبوب برای گردشگران سراسر جهان بوده و در تمامی طول سال، هوای گرمی دارد. در ادامه این مطلب، با این کشور بیشتر آشنا خواهید شد.

 

کشور باربادوس کجاست؟

 

 باربادوس کجاست؟

باربادوس (با تلفظ انگلیسی باربیدُس) نام کشوری جزیره ای واقع در میان دریای کارائیب، شمال شرق ونزوئلا و اقیانوس اطلس می باشد. این کشور یک جزیره تک است که تقریبا 280 هزار نفر جمعیت دارد. مردم این جزیره سیاه پوست و مسیحی هستند. همچنین 95 درصد آن ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند. واحد پول رسمی این کشور، دلار باربادوس می باشد.

این جزیره اولین بار توسط اسپانیایی ها کشف شد و در سال 1511 برای اولین بار بر روی نقشه ها ترسیم شد. اسپانیایی ها برای مدتی مردم بومی این منطقه را از جزیره خود بیرون کردند؛ به همین علت باربادوس مدتی از سکنه خالی بود. سپس این جزیره در سال های 1627 تا 1966 از مستعمرات انگلیس به شمار می رفت. باربادوس تنها جزیره دریای کارائیب به شمار می رود که در طی این سال ها، بین کشورهای استعمارگر جا به جا و دست به دست نشد. باربادوس امروزه تحت حکومت ملکه انگلیس بوده و بخش زیادی از درآمد خود را از راه گردشگری به دست می آورد. همچنین منابعی از نفت و گاز نیز در اختیار این کشور است.

باربادوس به طور کلی کشوری جوان با میانگین سنی 35 سال و استانداردهای بالا برای زندگی به شمار می رود.

هزینه های سفر به باربادوس

باربادوس هیچ سفارتی در کشور ایران ندارد؛ بنابراین برای دریافت ویزای این کشور، باید به سفارت های چین، برزیل، بلژیک، ونزوئلا یا کوبا مراجعه کرده و مدارکی همچون اصل فرم درخواست ویزا، اصل گذرنامه معتبر، ترجمه مدارک به زبان انگلیسی، 6 قطعه عکس رنگی را همراه خود ببرید. البته مدارک لازم، به همین موارد ختم نمی شوند؛ پس حتما پیش از مراجعه به سفارت، درباره مدارک مورد نیاز تحقیق نموده و مدارک خود را کامل کنید.

در حال حاضر سفر مستقیم از ایران به باربادوس وجود ندارد. از آنجایی که باربادوس کشوری جزیره ای است، بهتر است با هواپیما به این کشور سفر کنید. فرودگاه کرنلی آدامز به 26شهرستان مختلف از باربادوس پرواز مستقیم دارد. این فرودگاه معمولا هفته ای حداقل 420 پرواز بین المللی انجام می دهد.

باربادوس از اواسط دسامبر تا اواسط ماه می، پذیرای بیشترین تعداد توریست به نسبت ماه های دیگر سال است. بنابراین در این بازه زمانی، قیمت ها بسیار بالا هستند. اگر قصد تجربه سفری ارزان تر دارید، بهتر است در ماه های دیگر که باربادوس خلوت تر است، به این کشور سفر کنید. از نظر هزینه، ماه های ژوئن تا اکتبر بهترین زمان سفر به باربادوس به شمار می روند.

 

سواحل زیبای باربادوس

 

به طور میانگین هزینه اقامت در اقامتگاه های کشور باربادوس، از شبی 50 دلار آغاز شده و با توجه به نوع و امکانات اقامتگاه یا هتل، هزینه اقامت افزایش پیدا می کند. هزینه اقامت در هتل های چند ستاره و لوکس این کشور، از شبی 650 دلار آغاز شده و با توجه به نوع هتل، بالاتر نیز می رود.

در رستوران های معمولی و محلی باربادوس، هزینه هر وعده غذا بین 10 تا 25 دلار است. قیمت هر وعده غذا در رستوران های مجلل و درجه یک این کشور، از 30 دلار شروع می شود.

برای جا به جایی و حمل و نقل، به صرفه تر است که از اتوبوس استفاده کنید. هزینه هر بار استفاده از اتوبوس تنها 0.75 دلار است؛ در حالی که جا به جایی با تاکسی، برای هر ساعت، نرخی از 20 دلار به بالا دارد. همچنین در باربادوس امکان این وجود دارد که با پرداخت هزینه 20 تا 25 دلار، دوچرخه، موتور یا اسکوتر اجاره کنید.

اجناس مغازه ها در باربادوس معمولا تخفیف های خوب 30 تا 50 درصدی دارند. برای خروج از باربادوس، هر فرد بالای 12 سال باید مالیات 50.12 دلاری پرداخت کند. این مالیات برای کودکان زیر 12 سال در نظر گرفته نمی شود. همچنین هنگام خارج شدن از باربادوس بابت هر اضافه بار، لازم است عوارض و مالیات 10 درصدی به گمرک پرداخت کنید.

سواحل باربادوس

باربادوس در تمامی فصول سال، هوای گرمی دارد و به ندرت پیش می آید که سرد شود؛ پس سواحل این کشور جزیره ای در تمامی ماه های سال قابل استفاده اند و به همین علت باربادوس همیشه میزبان مسافران زیادی از سر تا سر دنیا می باشد. سواحل این کشور از نظر موقعیت جغرافیایی، به سواحل شمالی، جنوبی، غربی و شرقی تقسیم بندی می شوند. در باربادوس ساحل خصوصی وجود ندارد اما بخش های مختلف سواحل، ممکن است نام خاص خود را داشته باشند. دو مورد از سواحل معروف باربادوس، سواحل خلیج پاینس و ساحل راکلی می باشند.

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Destination/3206-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D9%88%D8%B3

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به آشنایی با کشور باربادوس