معرفی شهر ترابزون

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 982
ترابزون شهری ساحلی در شمال شرق ترکیه می باشد که در گذشته به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود، اهمیت خاصی داشت. مساحت کلی شهر ترابزون در حدود 180 کیلومتر مربع بوده و واحد پول آن لیر ترکیه است. جمعیت ترابزون تقریبا 760000 نفر است که از نژادهای مختلف می باشند. زبان رسمی در این شهر ترکی استانبولی بوده و اختلاف ساعت بین آن و تهران 1/5 ساعت است. ترابزون به طور کلی آب و هوایی مرطوب و نیمه گرمسیری دارد.
برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری که در این شهر وجود دارد و گردشگران تور ترابزون می توانند از آن ها بازدید کنند، عبارت اند از: پارک بوزتپه، دریاچه اوزون گول، قلعه ترابزون، صومعه سوملا، قصر آتاتورک و موزه ایاصوفیه. حمل و نقل در شهر ترابزون از طریق تاکسی و دلموش انجام می شود. باشگاه معروف ترابزون سپور در این شهر قرر دارد و بسیاری از ورزشکاران به منظور انجام مسابقات ورزشی از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر می کنند.
همان طور که می دانید، پرواز مستقیمی از تهران به این شهر وجود ندارد و گردشگران تور ترابزون در صورتی که تمایل داشته باشند به صورت هوایی به این شهر سفر کنند، باید ابتدا به فرودگاه های شهر آنکارا یا استانبول بروند و بعد به صورت زمینی راهی این شهر شوند. لازم به ذکراست که بگوییم اگر قصد دارید با ماشین شخصی خود به این شهر سفر کنید، باید مدارکی از قبیل: گواهینامه بین المللی، سند ماشین، مجوز خارج کردن ماشین از کشور و نمره بین المللی را با خود به همراه داشته باشید تا با مشکل خاصی مواجه نشوید.
در شهر ترابزون رستوران ها و مراکز خرید خوبی وجود دارد که گردشگران تور ترکیه می توانند از آن ها بهره ببرند. از رستوران های معروف این شهر می توان به رستوران kalamis، Bordo Mavi BalIk Restaurant و Harran اشاره کرد. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Destination/2108-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D9%88%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به معرفی شهر ترابزون