رم پایتخت ایتالیا

📅 بروزرسانی : ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ بازدید : 1132

شهر رم به عنوان پایتخت کشور ایتالیا، به عنوان بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور نیز به حساب می آید. این شهر از نظر تاریخی و گردشگری اهمیت بسیار زیادی داشته و همین موضوع سبب گشته تا این شهر تبدیل به یکی از مهم ترین مناطق دنیا شده و جایگاه ویژه ای در بین توریست ها و گردشگران دارد.در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به این شهر انداخته و در رابطه با مهم ترین ویژگی های این شهر توضیحاتی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا یک به یک در رابطه با مهم ترین ویژگی های شهر زیبا و خاص به شما توضیحاتی را ارائه دهیم.

 

پایتخت کشور ایتالیا

 

کولوسئوم - این بنا در لیست عجایب هفتگانه جدید به ثبت رسیده است

 

معرفی شهر رم

به عنوان اولین پارامتر اگر بخواهیم در رابطه با مهم ترین ویژگی های شهر رم صحبت کرده و در رابطه با آن توضیحاتی را ارائه دهیم باید گفت که این شهر پایتخت ایتالیا بوده و جز ناحیه لاتزیو به حساب می آید. شما می توانید در اقصی نقاط این شهر زیبا و شگفت انگیز، جاذبه های توریستی و گردشگری مختلفی را مشاهده کنید. همین موضوع باعث افزایش اهمیت شهر این زیبا و خاص شده است. در بخش های بعدی شما را با مهم ترین جاذبه های شهر رم آشنا می کنیم، اما در این بخش باید به این نکته اشاره کرد که رم به عنوان یکی از شهرهای تاریخی شناخته می شود که بنیان گذاری آن به سال ۷۵۳ قبل از میلاد باز می گردد. امروزه این شهر جایگاه ویژه ای هم از نظر توریستی و هم از نظر سیاسی دارد، به نحوی که محل اصلی سازمان جهانی غذا و کشاورزی یعنی فائو نیز در شهر رم قرار گرفته است.

 

 

مساحت و جمعیت شهر رم

به منظور بررسی مساحت و جمعیت شهر رم باید گفت که مساحت کل این شهر ۱۳۰۰ کیلومتر مربع بوده و جمعیت آن نزدیک به سه میلیون نفر است. همین موضوع سبب گشته تا رم به عنوان پرجمعیت ترین شهرهای ایتالیا نیز شناخته شود. اگر بخواهیم بیشتر در رابطه با موقعیت جغرافیایی این شهر صحبت کنیم باید گفت که رم در غرب کشور ایتالیا واقع شده و جایگاه ویژه و استراتژیکی در این کشور دارد. نکته دیگری که باید بدانید این است که بلندی این شهر از سطح دریا در حدود ۲۱ متر بوده و رم یکی از شهرهای متراکم قاره اروپا به حساب می آید. کشور واتیکان به عنوان کوچک ترین کشور دنیا نیز در داخل این شهر قرار گرفته است.

 

کشور واتینکان

 

زبان و مذهب مردم رم

به منظور بررسی زبان و مذهب مردم شهر رم باید گفت که به دلیل قرارگیری این شهر در ایتالیا تمامی مردم ساکن رم، به زبان ایتالیایی تسلط داشته و به این زبان صحبت می کنند. از سوی دیگر نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که زبان انگلیسی نیز در این شهر جایگاه ویژه ای دارد و درصد بسیار زیادی از مردم این شهر می توانند به این زبان صحبت کنند.
مهم ترین علت تسلط مردم ایتالیا، به خصوص شهر رم به زبان انگلیسی به دلیل اهمیت گردشگری این شهر است، چرا که در طول سال گردشگران بسیار زیادی از سراسر نقاط دنیا به رم سفر کرده و در این شهر اقامت می کنند و همین موضوع باعث شده تا مردم ساکن رم برای ارتباط برقرار کردن با گردشگران زبان انگلیسی را نیز تا حد بسیار خوبی فرا بگیرند. اگر بخواهیم در رابطه با مذهب مردم این شهر نیز صحبت کنیم باید گفت که به صورت کلی مذهب غالب مردم کشور ایتالیا و شهر رم مسیحیت است و به دلیل قرارگیری واتیکان در این شهر دین مسیحیت جایگاه ویژه در بین مردم رم دارد. اگر به کشور ایتالیا و شهر رم سفر کردید و به دنبال یک مکان خاص و جذاب از نظر مذهبی بودید، پیشنهاد ما این است که بازدید است کشور کوچک واتیکان که در داخل شهر رم قرار گرفته است را به هیچ عنوان را فراموش نکنید.

 

 

دیدنی های رم

کشور ایتالیا به خودی خود حجم گسترده ای از جاذبه های توریستی و گردشگری جهان را در خود جای داده است. شهر رم نیز به عنوان مهم ترین و بزرگترین شهر این کشور جاذبه های توریستی خاص، جذاب و دیدنی دارد.

 

تور ایتالیا - بهترین خدمات، تضمین قیمت و ارائه تور ایتالیا با بصرفه‌ترین قیمت را از لحظه آخر بخواهید


به همین دلیل است که شاهد سفر میلیون ها گردشگر و توریست به این شهر در طول سال هستیم. به منظور اثبات این مسئله تنها کافی است تا نگاهی به آمار ها بیندازید و مشاهده کنید که بر اساس آخرین آمارهای به دست آمده، از رم به عنوان یکی از پر بازدید ترین شهر های جهان و قاره اروپا یاد می شود. اگر بخواهیم شما را با مهم ترین و اصلی ترین جاذبه های توریستی و گردشگری این شهر آشنا کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • کولوسئوم
 • میدان سنت پیتر
 • باسیلیکای سنت پیتر
 • پانتئون
 • آب نمای تروی
 • انجمن رمی
 • موزه واتیکان
 • قلعه سنت آنجلو
 • باغ های ویلای بورگزه
 • محراب وطن
 • طاق کنستانتین

 

جاذبه های دیدنی شهر رم

 

همه چیز درباره کشور ایتالیا - کشور ایتالیا که بیشترین میزان جاذبه های گردشگری را در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسانده است

 

آب و هوای رم

به منظور بررسی آب و هوای شهر رم باید به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل قرارگیری این شهر در نزدیکی دریای مدیترانه، شاهد تاثیر مستقیم آب و هوای مدیترانه ای بر روی آب و هوای رم هستیم. به همین دلیل است که آب و هوای این شهر به صورت کلی مدیترانه ای بوده و ویژگی های چنین آب و هوایی، یعنی گرما در طول سال را دارد. به خاطر داشتن چنین وضعیت آب و هوایی است که رم در حقیقت زمستان نداشته و دمای هوا در طول سال در این شهر گرم و تا حدی خشک است. درصد و شانس بارش برف در شهر رم به طرز چشمگیری پایین بوده و شانس کمی برای باریدن برف در این شهر وجود دارد.

 

آب و هوای رم

 

سوغاتی شهر رم

سوغاتی خریدن یکی از مهم ترین کارهایی است که می توان در سفر انجام داد. در واقع شما با خرید سوغاتی و هدیه دادن آن به دوستان و آشنایان خود را ثابت می کنید که در طول سفر به یاد آن ها بوده اید. اگر به کشور زیبای ایتالیا سفر کردید، پیشنهاد ما این است که حتماً سوغاتی های خاص و جذاب این شهر را خریداری کنید. اگر بخواهیم مهم ترین و اصلی ترین سوغاتی های شهر را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • محصولات سفالی 
 • روغن زیتون
 • پوشاک 
 • محصولات چرمی

نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که به صورت کلی کشور ایتالیا جایگاه ویژه ای در مد و فشن دنیا داشته و همین موضوع باعث شده تا این شهر جایگاه خاصی در این حوزه داشته باشد. به همین دلیل اگر اهل مد و فشن هستید، می توانید محصولات جذاب و خاصی را در طول سفر به این شهر خریداری کنید.

 

سوغاتی شهر رم

 

نقشه شهر رم

به منظور داشتن یک بازدید خاص، کامل و حرفه ای از شهر رم پیشنهاد ما این است که حتماً نقشه این شهر را بررسی کرده و جاذبه های گردشگری که قصد بازدید از آن ها را دارید، بر روی نقشه مشخص کنید. در همین راستا در این بخش قصد داریم تا نقشه شهر رم را به شما ارائه می دهیم تا بتوانید در طول سفر خود از این نقشه استفاده  کنید.

 

نقشه شهر رم
 


 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Destination/2104-%D8%B1%D9%85-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به رم پایتخت ایتالیا