آشنایی با شهر کازان

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 1825
کازان یا قازان پایتخت تاتارستان در جمهوری روسیه است. این شهر که از پر جمعیت ترین و مهم ترین شهر های روسیه به شمار می آید؛ پایتخت سوم روسیه و به علت میزبانی جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۸ در ابن شهر، پایتخت ورزشی روسیه نیز به حساب می آید. سازمان جهانی یونسکو هزار ساله شدن کازان در سال ۲۰۰۵، را به علت مکانی پر آرامش برای زندگی مسالمت آمیز میان مسیحیان و مسلمانان بودن جشن گرفت. کازان روسیه علاوه بر قطب ورزشی بودن جاذبه های گردشگری زیادی نیز دارد که در سفر به کازان نمیتوان از آنها غافل شد؛ کاخ ها، معابد، برج ها، موزه های فرهنگی و بنا های تاریخی متعدد از حمله مکان های تفریحی و گردشگری این شهر هستند. پس با ما همراه باشید تا درباره ی سفر به کازان اطلاعات بیشتری کسب کنیم. 

کازان کجاست؟

همانطور که گفته شد کازان یا قازان پایتخت تاتارستان و از مهم ترین شهر های روسیه است؛ این شهر که در قسمت شرقی روسیه ی اروپایی کازان قرار دارد،  محل تلاقی رود های ولگا و کازانکا است. برای سفر کردن به این شهر می توان از راه هوایی به فرودگاه کازان که حدود ۳۰ کیلومتر از شهر کازان فاصله دارد اقدام کرد.

 

شهر کازان روسیه

 

دیدنی های کازان

کازان یا قازان از شهر های قدیمی و تاریخی است که بیش از هزار سال قدمت دارد. کازان مکان های تاریخی و دیدنی و زیارتی زیادی دارد که ما در اینجا شاخص ترین مکان های تفریحی و تاریخی این شهر را برای شما بازگو میکنیم.

موزه ملی جمهوری تاتارستان

موزه ملی جمهوری تاتارستان کازان در فاصله ۵۰ متری برج اسپاسکایا کاخ کرملین قرار دارد. ساختمان موزه مالی تاتارستان در واقع کاروانسرایی است که در قرن نوزدهم ساخته شده و اکنون کاربری آن تغییر کرده. در این موزه بیش از ۹۱۰۰۰۰ اشیاء قدیمی وجود دارد که ۲۷۰۰۰۰ تای این اشیاء از گنجینه های بجا مانده از قرون وسطی و پیش از آن است. از نقاط قوت این موزه این است که در موزه تاتارستان علاوه بر آثار محلی و بومی، میتوان آثار مصری مانند تابوتی از دوره مصر باستان، کلاسیک، سکه های دوران های مختلف نیز پیدا کرد. 

قلعه کرملین

 قلعه کرملین کازان ترکیبی از دو دین اصلی شهر کازان ارتدوکس مسیحیت و اسلام است که همکاری و همبستگی دو قوم روس و تاتار را به خوبی نشان میدهد. قلعه تاریخی کرملین ارگ اصلی جمهوری تاتارستان است؛ این مجموعه شامل چندین بنای تاریخی جذاب و دیدنی است که کلیسای اعلامیه یکی از نمونه های دیدنی این مجموعه است. کلیسای اعلامیه یکی از کلیسا های روس است که در قرن ۱۶ ساخته شده و ۵ گنبد طلایی دارد.  دیوار های مربوط به قرون ۱۶ و ۱۷ این قلعه در سال ۲۰۰۰ به ثبت میراث جهانی یونسکو رسید و ورودی اصلی کرملین کازان برج اسپاسکی یکی دیگر از بنا های تاریخی و قدیمی این مجموعه است. در این قلعه دفاتر دولتی، پارک ها و موزه های مختلفی نیز وجود دارد.

 

روسیه - برای آشنایی بیشتر با کشور روسیه و جاذبه های اسرار آمیز آن کلیک کنید!

 

مسجد قل شریف

مسجد قل شریف از مکان های سده ۱۶ میلادی است و مهم ترین مکان قلعه کرملین کازان به شمار می آید .مسجد قل شریف ۱ گنبد و ۴ مناره و دو طبقه با کاربردی مختلف دارد. یکی از طبقات برای نیایش است که نشان میدهد این مسجد هنوز هم کاربری اولیه خود را حفظ کرده و طبقه دیگر به عنوان موزه مورد استفاده قرار میگیرد و زیبایی این مسجد را باری دیگر به همگان نشان می‌دهد‌؛ در این موزه آثار با ارزش جهان دینی و کتاب های قدیمی، وسایل و لباس های زنانه قدیمی و حتی بعضی از نسخه های خطی نیز وجود دارد.

موزه چاک چاک

موزه چاک چاک موزه خاص و خوشمزه کازان است که در آن نوشیدنی های سنتی تاتار و شیرینی سنتی چاک چاک را سرو میکنند‌. در این موزه درباره ی غذا های محلی تاتار به علاقه مندان اطلاعات میدهند. (چاک چاک در واقع خمیر های گردی هستند که در عسل پخته میشوند و در مراسم و مهمانی ها به عنوان شیرینی محلی برای پذیرایی از میهمانان استفاده میکنند. )

دریاچه گلوبوی

دریاچه گلوبوس یا دریاچه آبی در نزدیکی شهر کازان روسیه قرار دارد دمای منطقه ای که این دریاچه در آن واقع است در تمامی فصول سال تقریبا ثابت و حدود ۴ درجه سانتیگراد است. 
این دریاچه زیبا و دلپذیر را درختان و جنگل احاطه کرده به همین علت این دریاچه اکوسیستم جنگلی دارد و در این منطقه پشه های زیادی در کنار این دریاچه وجود دارند که بهتر است در بازدید به این دریاچه به آن توجه داشته باشید.(دریاچه گلوبوی حدود ۱۸ متر عمق دارد.)

رودخانه کازانکا

رودخانه کازانکا یا کازان سو (قازان سو) رودخانه ای واقع در شهر کازان در جمهوری تاتارستان روسیه است. این رودخانه از رودخانه های ولگا و کوبیشف سرچشمه می گیرد که خود کوبیشف از رودخانه ای نزدیک کاخ کرملین کازان سرچشمه میگیرد.

  • آدرس رودخانه کازانکا: بیمرلی ، ناحیه ارسکی ، تاتارستان.
  • طول رودخانه کازانکا  : ۱۴۲ کیلومتر 
  • مساحت رودخانه کازانکا: ۲۶۰۰ کیلومتر مربع 

 

جاذبه های دیدنی شهر کازان روسیه

 

آب و هوای شهر کازان روسیه

شهر کازان روسیه آب و هوایی گرم و معتدل دارد به طوری که میانگین دمای سالانه ی شهر کازان ۱۱ درجه سانتی گراد است. در کازان بیشترین بارندگی در فصل زمستان رخ می دهد و میانگین بارش سالانه این شهر ۴۵۲ میلی متر است. مرداد گرمترین ماه کازان و بهمن سردترین ماه این شهر است. در فصل بهار هوایی روبه سرد و خشک دارد و در پاییز هم شاهد بارش های فراوانی در این شهر هستیم. 

بهترین زمان سفر به کازان

همانطور که درباره آب و هوای این شهر گفته شد پس توصیه می شود بیشتر در تابستان و ماه های تیر، مرداد و شهریور که آب و هوا معتدل تر است به این شهر سفر کنید‌ و از آب و هوای دلپذیر کازان روسیه لذت ببرید.

فاصله شهر کازان تا مسکو

شهر کازان روسیه در فاصله ی ۷۹۷ کیلومتری از شهر مسکو واقع شده است . بنابراین اگر میخواهید از شهر مسکو فرانسه به کازان سفر کنید راه قطار بهترین راه ممکن است.

مساحت و جمعیت کازان

شهر کازان روسیه مساحت ۴۲۵ کیلومتر مربع دارد و جمعیت مردم کازان ۱۴۳۵۳۵ نفر است که که عدد از آمارگیری سال ۲۰۱۰ به دست آمده. تراکم جمعیت این شهر ۲۶۹۱ نفر در کیلومتر مربع است ‌. 

نقشه کازان روسیه:

در ادامه نقشه ای از شهر کازان روسیه برایتان آماده کرده ایم که می توانید تماشا کنید.

 

نقشه کازان

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Destination/2099-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به آشنایی با شهر کازان