شهر زیبای ریودوژانیرو

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 296
رویو دوژانیرو، که به اختصار ریو نام برده می‌شود، مرکز ایالت ریو دو ژانیرو، دومین شهر بزرگ برزیل و سومین منطقه شهری بزرگ آمریکای جنوبی می باشد. زبان رسمی مردم برزیل، پرتغالی است اما مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز مسلط اند، جمعیت شهر ریو دو ژانیرو چیزی بالغ بر 12 میلیون نفر می باشد. واحد پول کشور برزیل، رئال برزیلی نام دارد که نماد آن BRL می باشد. این شهر مساحتی بالغ بر 4600 کیلومتر مربع دارد.
این شهر توریستی در کنار کوه‌ های انبوه از جنگل و سواحل و خلیج‌های اقیانوس اطلس قرار گرفته ‌است. شهر ریو دوژانیرو، میزبان بازی‌های المپیک تابستانی 2016 میلادی بوده است.
شهر ساحلی ریو دوژانیرو دارای 3 ساحل به نام های ساحل کپاکاپانا، ایپانما و لبلان می باشد. این سواحل به بهشت موج ‌سواران معروف هستند. در سواحل آزاد شناگران و موج‌ سواران می ‌توانند به صورت برهنه به شنا و گرفتن حمام آفتاب بپردازند. قسمتی از معروفیت این سواحل مربوط به این آزادی در شنا کردن و گرفتن آفتاب در این بخش می باشد، این نکته نیز لازم به ذکر است که بسیاری از گردشگران تور ریو دوژانیرو از این ساحل بازدید به عمل می آورند.
74 درصد مردم به صورت اسمی پیرو کلیسای کاتولیک رومی هستند، پروتستان‌ ها و دیگر مسیحیان حدود 16 درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند، 7 درصد بدون مذهب و حدود 4 درصد هم پیرو مذاهب بومی آفریقا هستند. حدود 500 هزار مسلمان نیز در برزیل ساکن اند که اغلب مهاجرین نیز به این زبان سخن می‌ گویند. 
مجسمه مسیح منجی (Christ the Redeemer)، کوه شوگرلوف (Sugarloaf Mountain)، تئاتر شهر (Theatro Municipal)، محله سانتا ترزا (Santa Teresa)، کلیسای سنت سباستین (Rio de Janeiro Cathedral)، پله های سلارون (Escadaria Selarón)، کلیسای کندلریا (Candelária Church)، پدرا دا گاوا (Pedra da Gávea)، شهر راک (Cidade do Rock or City of Rock)غیره از مراکز دیدنی شهر ریو دوژانیرو به‌ شمار می ‌روند و به گردشگرانی که با تور ریودوژانیرو به این شهر سفر می کنند، پیشنهاد می شود از این مکان ها دیدن کنند.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Destination/2086-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%AF%D9%88%DA%98%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به شهر زیبای ریودوژانیرو