همه چیز درباره کشور هلند

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 12750
مساحت و جمعیت
مذهب و زبان مردم
پایتخت کشور
فرهنگ و آداب و رسوم
آب و هوای کشور هلند
جاهای دیدنی هلند
اقتصاد
قوانین
معایب زندگی در هلند
نقشه کشور هلند

هلند، کشوری واقع در شمال غربی قاره اروپا می باشد که در بین مردم این قاره با نام کشور پست مشهور است. کشور هلند، هتلند یا سرزمین چوبی تنها بخشی از القاب این کشور است. سفر به هلند می تواند برای هر گردشگری جذاب باشد اما لازمه یک سفر جذاب و باکیفیت کسب اطلاعات در خصوص آن کشور است از این رو در این مقاله سایت لحظه آخر، اطلاعاتی را در اختیار شما مخاطب گرامی قرار داده است، اگر می خواهید در مورد هلند بیشتر بدانید پیشنهاد ما به شما خواندن این مقاله از سایت لحظه آخر می باشد.

 

هلند

 

آشنایی با کشور هلند

کشور هلند که به نام پادشاهی هلند مرسوم است، یکی از کوچک ترین کشور های قاره اروپا محسوب می شود که در سطح بین الملل به عنوان کشور گل مشهور است؛ زیرا آب و هوای این کشور به گونه ای است که امکان رویش هر گونه گل را برای شما فراهم خواهد کرد. علاوه بر این کشور هلند در بحث تولید پنیر های لذیذ نیز سرآمد است یکی از خوشمزه ترین پنیر های این کشور پنیر گودا است که موجب بالا رفتن تنوع غذایی شده است.

 

کشور هلند کجاست

 

کشور گل لاله از سمت شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا و انگلستان همسایه است. بندر روتردام یکی کلان شهر ها و دومین شهر بزرگ کشور هلند محسوب می شود که لقب بزرگ ترین بندر اروپا را از آن خود کرده است.

 

هزینه سفر به هلند _ برای سفر به هلند چقدر باید هزینه کنیم؟!!💰

 

تاریخ، سیاست و اقتصاد کشور هلند نیز تقریباً شبیه به سایر کشور های اروپایی می باشد و عموم شهر ها دارای سیاستی جدا هستند، بخشی زیادی از تاریخ هلند وابسته به اتفاقات جنگ های جهانی است و به طور کلی اقتصاد این کشور بر محور گردشگری، کارخانه های داخلی، صادرات محصول و ... می گردد. با وجود تمام مزایای و زیبایی این کشور، اتفاقات و قوانینی وجود دارد که به عنوان معایب زندگی در هلند شناخته می شود، عموم گردشگرانی که سفر به هلند را به جهت تفریح یا مهاجرت موقت انتخاب می کنند، برخی از ویژگی های این کشور را با عنوان معایب آن می شناسند که قابل تأمل است، در ادامه بیشتر به این موضوعات خواهیم پرداخت.

 

آشنایی با کشور هلند

 

مساحت و جمعیت هلند

جمعیت کشور هلند بر خلاف مساحت آن همواره متغیر است بر اساس آخرین سرشماری هلند ۱۷٬28 میلیون نفر را در مساحت ۴۱٬۵۴۳ کیلومترمربع جای داده، اغلب مردم هلند در کلان شهر هایی نظیر لاهه و آمستردام روزگار می گذارند. بر اساس یک تحقیق بین المللی در سال 2017 مردم هلند شادترین مردم جهان هستند که از کیفیت زندگی خود بسیار راضی و خشنود می باشند.

 

مساحت هلند

 

مذهب و زبان مردم هلند

دین در هلند در طول قرن دهم تا بیستم تحت سلطه مسیحیت بود. در اواخر قرن نوزدهم، تقریباً 60٪ مردم کالوینیسم و 35٪ کاتولیک بودند؛ اما از قرن بیست به بعد نمودار آیین و مذهب در هلند با روند نزولی مواجهه شد. گرچه در این کشور آیین های مختلفی مانند اسلام، هندو، بودا و ... نیز وجود دارد اما در قرن کنونی بیش از نصف مردم هلند اعلام کردند که هیچ گونه وابستگی دینی ندارند با توجه به این که در هلند دین امری جدا از سیاست و آموزش است، معیار افراد بر اساس علم و سطح آن ها سنجیده می شود و دین در این کشور یک امر شخصی و قلبی محسوب می شود. امروزه در هلند تنها 49 درصد از افراد بالای 15 سال معتقد به دین و مذهبی خاصی هستند و معمولاً بخشی از وقت خود را صرف عبادت در کلیسا ها می کنند.

 

دین مردم هلند

 

عموم مردم هلند به زبان هلندی سخن می گویند که این زبان شاخه ای از زبان ژرمنی از خانواده هندواروپایی می باشد با وجود شناخته شدن زبان هلندی در این کشور اما صحبت به دو زبان بلژیکی و انگلیسی هم در میان مردم مشهود است. بر اساس تحقیقات زبان هلندی و بلژیکی تقریباً مشابه به هم است اما از لحاظ حروف و نوشتار متن اندکی با هم تفاوت دارند با توجه به بین المللی بودن زبان انگلیسی عموم مردم هلند به زبان انگلیسی نیز تسلط کامل دارند. هم چنین در زبان و فرهنگ این کشور می توان ضرب المثل ها و کلمات قصار آلمانی و فرانسوی نیز مشاهده نمود.

 

زبان مردم هلند

 

پایتخت کشور هلند

طبق قانون اساسی کشور هلند، شهر آمستردام پایتخت این کشور محسوب می شود. گرچه که قوه مجریه و ایالت های کل کشور هلند در شهر لاهه مستقر هستند و در طول تاریخ آمستردام تنها یک بار به عنوان صندلی دولت شناخته شده است و آمستردام از لحاظ سیاسی عملاً بی طرف است اما این شهر در قرن شانزدهم به یک نقطه ایده به جهت اقتصاد و تجارت شناخته شد.

 

پایتخت کشورها - اطلاعات مربوط به پایتخت کشورها 

 

این کشور به عنوان مهم ترین قطب گردشگری هلند شناخته می شود که هر ساله پذیرای تعداد زیادی گردشگر خارجی است. هنر و تاریخ بخش کوچکی از این شهر است با توجه به بیشینه تاریخی این شهر و وجود گالری ها و موزه های متفاوت این شهر قابلیت جذب توریستی بسیار بالایی دارد.

 

پایتخت کشور هلند

 

فرهنگ و آداب و رسوم مردم هلند

سفر به هلند و مشاهده فرهنگ آن تقریباً نزدیک به بازدید از یک سرزمین خیالی است چرا که در این کشور همه چیز اعم از بو، رنگ، مناظر، صداها، زندگی و ... متفاوت است. در نتیجه شخص گردشگر در هنگام بازدید از هلند می تواند یک تجربه متفاوت و مهیج را داشته باشد چرا که در این کشور می توان فرهنگ و آداب و رسوم ها مختلفی را مشاهده کرد.

 

آمستردام - شهر چند ملیتی

 

یکی از فرهنگ های جا افتاده در میان مردم هلند برنامه ریزی است آن ها برای تمام کار های خود برنامه ریزی می کنند تا بتوانند در زمان مشخص به اهداف خود برسند. عموم هلندها در روز 2 تا 3 وعده غذا می خورند که غذا های آن ها مشتقات و تکامل یافته غذاهای ایتالیایی، آلمانی، چینی و ... هستند. بیس بیشتر غذا های سنتی هلند سبزیجات و گوشت است که بسیار ساده است. صبحانه مهم ترین بخش وعده های غذایی مردم هلند است که بر اساس آداب و رسوم باید با خانواده سرو شود و عمده مواد غذایی مصرف شده در این وعده غذایی پنیر گودا، کره بادام زمینی، شکلات و ... است. هلندی ها ناهار را به یک ساندویچ سرد یا گرم و ناهار را به سوپ سبزیجات بسنده می کنند. جالب است بدانیم در فرهنگ آداب و رسوم هلند جا افتاده است که ترک میز در هر وعده غذایی به دلایل مختلف حتی رفتن به سرویس بهداشتی در موارد اضطرار بی ادبی تلقی می شود.

 

فرهنگ مردم هلند

 

هلندی ها بر اساس آداب و رسوم در هنگام دیدار با شخصی به او سلام می کنند و به طور رسمی دست می دهند و گونه های یکدیگر را سه بار بوسه می زنند که معمولا این بوسه ها از گونه چپ آغاز می شود. دیدار با یک دوست هلندی به صورت سرزده و ورود به خانه او اصلا امکان پذیر نیست چرا که برنامه ریزی در این کشور اولویت است و جایی برای تدارک یک مهمانی فوری یا دیدار شتاب زده وجود ندارد. رک گویی و بیان ایرادات یک فرهنگ جا افتاده در هلند است و به بیان ساده تعارف و دروغ گویی در میان مردم جای ندارد و آن ها صادقانه احساس خود را بیان می کنند.

اکثر هلندی ها در هنگام مکالمه بیشتر از ارتباط زبانی با چشم های خود صحبت می کنند و مفهوم خود را بیان می کنند. با توجه به چند زبانه بودن این کشور از صحبت کردن مردم به چند زبان در این کشور تعجب نکنید. چرا که عموم مردم این کشور به چند زبان تبحر کامل دارند. پول در این کشور نماد ثروتمندی نیست و عموم مردم کشور هلند به کسی که مبالغ زیادی خرج می کند لقب خودنما را می دهند.

رانندگی در هلند کار به شدت دشواری است چرا که آن ها در جاده بی صبر و تحمل اند و هدف خود را با بوق های ممتد، حرکت و چراغ به دیگر به رانندگان تفهیم می کند که آن ها علاقه زیادی به سرعت بالا دارند. رانندگی در هلند در واقع فرصتی برای ماجراجویی است. هلندی ها عاشق هدیه هستند و در هنگام رفتن به خانه یک دیگر معمولا گل، شکلات و یا شراب می برند. ورزش عضو جدا ناپذیر از فرهنگ هلند است بیش از نصف مردم هلند یک ورزش را به طور تخصصی دنبال می کنند و ورزش برای آن ها تفریح است. بیشتر هلندی به فوتبال، دوچرخه سواری، اسکیت، والیبال، بیس بال، بسکتبال و ... گرایش دارند.

 

آداب و رسوم مردم هلند

 

موسیقی زبان دیگری از مردم هلند است که آن ها در زمان غم، شادی و خشم از آن استفاده می کنند و از آن برای بیان شرایط خود استفاده می کنند. موسیقی تاریخچه قدیمی در این کشور دارد. با توجه به علاقه مردم این کشور به موسیقی بهترین آهنگساز های تاریخ در این کشور متولد شدند. یکی آداب و رسوم مردم هلند اجرای رقص تکنو، رژه رقص در ماه های خاص و جشن های مخصوص است.

 

جاهای دیدنی هلند

 

آب و هوای کشور هلند

جهت حرکت باد در کشور هلند از سمت جنوب غربی اروپا است که همین جریانات موجب آب و هوای دریایی و متعادل در این نقطه می شود به طور معمول این کشور دارای زمستان های گرم و تابستان های مرطوب و کمی سرد است. سردترین ماه های سال هلند دسامبر و فوریه است که در ماه ها می تواند روز ها و شب های یخبندان را مشاهده کرد. کمترین دما در این کشور منفی 5 درجه و بیشترین دما در این نقطه 30 درجه تخمین زده شده است. بیشترین میزان بارندگی در این کشور در پاییز اتفاق می افتد.

 

آب و هوای هلند

 

جاهای دیدنی هلند

سفر به هلند در واقع مساوی است با چشم اندازه آسیاب های بادی، کانال ها و گل های لاله ها که چشم هر گردشگر داخلی یا خارجی را به خود جلب می کند؛ اما این تمام مناظر حیرت انگیز نیست بلکه میراث غنی به جای مانده در موزه ها، قلعه های تاریخی، جنب و جوش زندگی در آمستردام و ... تنها بخشی از جاذبه های دیدنی این کشور است. در ادامه با جذاب ترین جاذبه های دیدنی هلند آشنا خواهیم شد.

 

شهری بدون خیابان _ شهری که در آن ماشین‌ها اجازه عبور و مرور ندارند!!⛔⛔

 

جاهای دیدنی هلند

 

کانال های Jordaan و Amsterdam

به میزان زیبایی آب راه های ونیز کانال های آمستردام هم زیبا است که بخشی از ماندگار ترین خاطرات را برای هر گردشگر رقم می زند. قایق سواری، عکاسی، بازدید از موزه های مهم و ... تنها بخشی از زیبایی های شهر آمستردام و کانال Jordaan است.

 

کانال های Jordaan و Amsterdam

 

کوکنهوف

کوکنهوف یا باغ اروپا بخشی از جاذبه های هلند است که در حومه شهر لیسه واقع شده است. این باغ لقب عمومی ترین باغ جهان را به خود داده است.

 

جشنواره گل کوکنهوف هلند _ برگزاری جشنواره لاله به عنوان بزرگ ترین جشنواره گل لاله در جهان🌸🌼🌺🌹

 

در این باغ 70 هکتاری 70 گونه مختلف از گل لاله کاشته می شود که در ماه آوریل به اوج زیبایی خود می رسد. در کنار جذابیت گل های لاله گل های دیگری نظیر نرگس وجود دارد که فضا را عطرآگین تر می کند.

 

کوکنهوف هلند

 

موزه Rijksmuseum

موزه جذاب Rijksmuseum - معروف به موزه ملی از سال 1809 مشغول جمع آوری آثار هنری و آثار باستانی نادر است. امروزه این موزه 7 میلیون اثر تاریخی و هنری را گردآوری که بخش زیادی از آن نقاشی های مختلفی است. پس از نقاشی بزرگترین گنجینه نفیس کتاب های مشهور و قدیمی در این موزه قرار دارند که چشم هر گردشگری را به خود جلب می کند.

 

موزه Rijksmuseum هلند

 

خانه آن فرانک، آمستردام

خانه آن فرانک در واقع قسمتی از آمستردام است که در طول جنگ جهانی دوم مخفی بود. این محل دقیقا جایی است که دختری عموم خاطرات خود را در این نقطه به ثبت رسانده است که امروزه این خاطرات به 51 زبان دنیا ترجمه شده است. این خانه نماد تکان دهنده یک زن جوان و شجاع در طول جنگ جهانی دوم است که بسیار برای مردم هلند قابل احترام و ستایش است.

 

خانه آن فرانک، آمستردام

 

آسیاب های بادی Kinderdijk

در رودخانه نورد بین روتردام روستایی به نام Kinderdijk با عنوان کودکان کوچک وجود دارد. در این روستا آسیاب های بادی تاریخی متعلق به قرن هجدهم وجود دارد که توسط میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. قدمت بالای آسیاب ها و عظمت آن ها باعث می شود عموم گردشگران علاقه مند به بازدید از این آسیاب ها باشند.

 

آسیاب های بادی Kinderdijk هلند

 

پارک ملی De Hoge Veluwe

جالب است بدانید که کشور هلند، یکی از متنوع ترین پارک های جهان را در خود جای داده است که چشم هر گردشگری را خود جلب می کند. پارک ملی De Hoge Veluwe یکی از پارک های مملو از درختان انبوه، مجسمه های جذاب با حیات وحش غنی از گوزن های قرمز است که در محیطی امن حفاظت شده اند. علاقه مندان به بازدید از این پارک می توانند به صورت رایگان در محوطه این پارک دوچرخه سواری کنند.

 

واندل پارک _ واندل پارک، توریستی ترین پارک آمستردام 🌳🌳

 

Ijsselmeer (زویدرزی)

یکی زیباترین مناطق گردشگری هلند دهکده Ijsselmeer که دریاچه آب شیرین را در خود جای داده است. این منطقه علاوه بر خواص گردشگری بسیار از لحاظ تجاری حائز اهمیت است. میراث های فرهنگی، تاریخ دریایی هلند، فروشگاه های متعدد، قایق چوبی رنگارنگ تنها بخشی از جاذبه های این دهکده هستند.

 

Ijsselmeer (زویدرزی) هلند

 

اقتصاد کشور هلند

اقتصاد هلند در سال 2019 رتبه 17 را از نظر تولید جهانی از آن خود کرد، اقتصاد این کشور در طول تاریخ قرن های مختلف با رکود و صعود های متفاوتی رو به رو بوده است اما امروزه فروش منابع گازی، کشاورزی، گردشگری و ... هلند را از لحاظ اقتصادی به جایگاه مطلوبی رسانده است. این کشور دارای اقتصادی شکوفا و باز است که بستگی زیادی به تجارت خارجی دارد. بر اساس آخرین تحقیقات نرخ بیکاری و تورم در این کشور در سه سال گذشته به 5 درصد رسیده است.

 

اقتصاد کشور هلند

 

قوانین هلند

به طور کلی هلند از قانون مدنی استفاده می کند و قوانین آن نوشته شده و اعمال حقوق عرفی استثنایی است. نظام حقوقی هلند بر اساس قانون مدنی فرانسه با تأثیرات قانون روم نوشته شده با توجه به اثر پذیری این کشور از آلمان هم اکنون نیز برخی از قوانین این کشور با قوانین دولت آلمان مشابه است. رعایت قانون مهم ترین رکن آسایش و امنیت یک کشور است از رو هر گردشگر در هنگام سفر به هلند باید با قوانین اولیه این ناحیه آشنا شود تا بتواند سفری امن و خاطره انگیز داشته باشد. از این رو ما در ادامه بخشی از قوانین عمومی این کشور را که هر گردشگر خارجی باید بداند را نوشته ایم تا هر شخص در هنگام سفر به هلند بتواند فقط از زیبایی این کشور لذت ببرید.

 

قوانین کشور هلند

 

 • ارائه و همراه داشتن سند تزریق واکسن کرونا
 • ماسک زدن و فاصله 5/1 متری از 26 ژوئن 2020 به قانون عمومی کشور اضافه شد.
 • ممنوعیت سیگار کشیدن در هلند به طور کامل
 • عدم استعمال و درخواست تنباکو در هلند
 • در صورت برخورد دوچرخه با خودرو، در هر صورت مقصر خودرو است.

معایب زندگی در هلند

با وجود جذابیت و ویژگی های منحصر به فرد این کشور اما نباید از معایب زندگی در هلند غافل شد، برخی از گردشگران پس از بازدید از هلند ترغیب به زندگی در این کشور می شوند اما بد نیست در این بخش با معایب زندگی در هلند آشنا شویم تا انتخابی سنجیده تر داشته باشیم، در ادامه چند مورد از معایب زندگی در این کشور را برای شما نوشته ایم که قابل تأمل است.

 • مالیات بالا در هلند
 • کمبود مسکن در هلند
 • گران بودن خودرو
 • سرد بودن و خشکی هلندی ها با افراد مهاجر
 • ساعت کاری بالا در هلند
 • دریافت حقوق بسیار کم در ماه
 • خدمات بیمه بسیار گران و پر هزینه
 • برگزاری جشن های مختلف در سال به دلایل مختلف

 

معاسب زندگی در هلند

 

نقشه کشور هلند

کشور هلند با تپه های متعدد و مرتفع و دوازده استان و بخش های دیدنی مختلف را در خود جای داده است، نقشه هلند دارای حالت نیم رخ انسان است، همان طور که مشاهده می کنید پایتخت این کشور آمستردام است و این کشور دارای اثر پذیری بالا و نزدیکی زیادی با آلمان و بلژیک است. نقشه ذیل می تواند شما مخاطب گرامی لحظه آخر را با نقشه هلند و نام استان های آن آشنا کند.

 

 

 

نقشه کشور هلند

 

پرچم کشور ها - مشاهده ی پرچم تمامی کشور ها

 

جمع بندی

اگر هم اکنون رویای سفر به هلند را در ذهن می پروارانید بهتر است کفش های چوبی، طبیعت زیبا، تور های دوچرخه سواری و ... را هم اضافه کنید و برای رسیدن به این رویای زیبا تلاش کنید چرا که سفر به هلند واقعاً ارزشمند است. در مقابل تمام این زیبایی ها مقوله ای به نام معایب زندگی در هلند وجود دارد که ممکن است برای بسیاری از افراد قابل هضم نباشد. هلند مملو از دهکده های تاریخی و جذابیت های بیشمار است، اگر قصد سفر به این نقطه از جهان را دارید برای انجام اقدامات اولیه سایت لحظه آخر را به یاد داشته باشید.

 

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره همه چیز درباره کشور هلند

مهسا اسفند 1400
28 نفر پسندیدند
هلند با اختلاف زیاااااد قشنگترین کشوره دنیاس!!!
همدم تیر 1397
31 نفر پسندیدند
آخ آخ هلند و گل های لاله ای که داره زیبا ترین واقعا از گل های لاله اش که بگذریم دوچرخه سواری توی هلند چه لذت پایان ناپذیریه

lahzeakhar.com/Destination/2058-%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به همه چیز درباره کشور هلند