آشنایی کامل با سنگاپور

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 2519

کشور سنگاپور گرچه از نظر مساحت کوچک برشمرده می شود، اما به عنوان یک غول اقتصادی در سراسر جهان مشهور است. سنگاپور بیش از یک قرن به عنوان مدرن ترین شهر جنوب شرقی آسیا شناخته می شد، این کشور تلفیقی فرهنگ ها و آیین های مالایی، چینی، عربی، هندی و انگلیسی می باشد. سفر به سنگاپور طیف گسترده ای از گشت و گذار و فرصت های آشپزی را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. تقویمی کاملی از جشنواره ها و اعیاد سنتی در این کشور وجود دارد که جذابیت فرهنگ این کشور را صد چندان می کند.

 

مدرن ترین کشور آسیا

 

آشنایی بیشتر با کشور سنگاپور

کشور جزیره ای سنگاپور یک درجه در شمال خط استوا در جنوب آسیا قرار دارد. این کشور شامل جزیره سنگاپور و 58 جزیره تقریباً کوچکتر است. سنگاپور به دلیل داشتن دولت کارآمد و مصمم، در چند دهه اخیر تبدیل به کشوری شکوفا در حوزه تجارت و جهانگردی تبدیل شده که برای کشور های در حال توسعه یک الگو تلقی می شود.

با کمی جستجو در تاریخ جهان خواهیم دانست، کشور سنگاپور در سال 1299، طبق سالنامه مالایی توسط پادشاه سانگ نیلا اوتاما در این جزیره تأسیس شد. در قرن 14 این کشور با اصطلاح Temasek شناخته می شد که در واقع بیانگر یک بندر تجاری تحت تأثیر دو امپراتوری متفاوت بود. این کشور سال های زیادی دستخوش و استعمار کشور های مختلف بود، اما تمام این عوامل عامل فقر و به فراموش سپردن فرهنگ در این کشور نشد، حفظ فرهنگ و زندگی کردن چند قوم در یک قسمت از جمله بارزترین ویژگی های این کشور است اما از دیگر ویژگی های حکومت کنونی سنگاپور می توان به انعطاف پذیری شگفت آور، یکپارچگی سیاسی و ثبات اداری اشاره کرد.

 

کشور سنگاپور

 

گرچه این کشو هم دستخوش جنگ های داخلی و خارجی بود، اما خوشبختانه به علت موقعیت جغرافیایی خود این کشور تحت تأثیر آسیب های جدی جنگ جهانی اول و دوم قرار نگرفت، پس توانست بستر پیشرفت و نوآوری زودتر از سایر کشور ها ایجاد کند. با وجود پیشرفت چشمگیر سنگاپور در طی سه دهه گذشته، اما معماری و فرهنگ این کشور تحت تأثیر این توسعه قرار نگرفته و مردم هر منطقه از سنگاپور فرهنگ خود را ستایش می کنند. عموم بازدید کنندگان این منطقه بناهای قدیمی، ارزش ها و سنت های اصیل باقی مانده در این شهر را بسیار چشم نواز و شگفت انگیز می دانند، گردشگرانی که نسبت به معماری و آگاهی از رسوم مردم کشور های مختلف کنجکاو هستند، سفر به سنگاپور می تواند گزینه مناسبی برای آن ها باشد.

امروزه کشور سنگاپور دومین بندر شلوغ جهان پس از روتردام و با حداقل بیکاری و زیرساخت فوق العاده کارآمد در منطقه آسیا می درخشد، تقریباً کل جمعیت این کشور در آپارتمان های لوکس و جدید زندگی می کنند و متوسط درآمد سرانه افراد در این کشور بیش از 12000 دلار آمریکا است. امکانات رفاهی و فروشگاه های مدرن این کشور در محیطی بهداشتی و بدون دود بر هیچ کس پوشیده نیست.

سنگاپور در واقع هم یک جزیره و هم یک کشور است، اما شاید بهترین توصیف آن به عنوان یک شهر پیوسته بهتر باشد، این کشور تمدن و نظم را در بالاترین درجه ارائه می دهد و شواهد حاکی از آن است که این کشور همچون غربی ها پیشرفت می کند در حالی که آرامش شرقی در نظم این منطقه حاکم است. با وجود زندگی چند فرهنگ مختلف در این منطقه، اما باز هم این کشور از امنیت بالایی برخوردار است.

 

دومین بندر شلوغ جهان

 

سنگاپور در کدام کشور است؟

کشور سنگاپور در واقع متشکل از حدوداً 59 الی 63 جزیره در کنار هم است که بخشی از آن ها خالی از سکنه هستند و تنها در برای کار های صنعتی و نظامی از آن ها استفاده می شود، این کشور که سال های زیادی مستعمره کشور انگلستان محسوب می شد، در واقع ایالت شهری واقع در منتهی الیه جنوب شبه جزیره مالایا در 137 کیلومتری شمال استوا می باشد، این کشور در واقع به شکل یک الماس دیده می شود.

پایتخت سنگاپور

سنگاپور، یکی از شهر ها و پایتخت سنگاپور محسوب می شود که در قسمت جنوبی جزیره سنگاپور واقع شده است. موقعیت استراتژیک این در تنگه بین اقیانوس هند و دریای چین جنوبی آن را به بزرگترین بندر جنوب شرقی آسیا و یکی از بزرگترین مراکز تجاری جهان تبدیل کرده است. سنگاپور ملقب به "شیر شهر" یا "باغ شهر"، تلفیقی از فرهنگ هندی ها، چینی ها و مالایی ها را در خود جای داده است که دیدن آن هر گردشگری را شگفت زده خواهد کرد.

 

جزیره زیبای سنگاپور

 

مساحت و جمعیت سنگاپور

آمار جمعیتی سنگاپور بر اساس تراکم جمعیت، قومیت، سطح تحصیلات، سلامت مردم، وضعیت اقتصادی، وابستگی های مذهبی و دسته بندی می شود. طبق آخرین سرشماری در سال 2019 جمعیت این کشور حدودا 5.70 میلیون نفر بوده که درصد زیادی از آن ها جمعیت دائمی نیستند. در واقع این کشور با مساحت ۷۲۵٫۱ کیلومتر مربع مرجع چندین قومیت مختلف می باشد، جالب است بدانیم این کشور پس از دولت کوچک موناکو، دومین کشور مستقل در جهان است.

 

پایتخت کشور سنگاپور

 

مذهب و زبان مردم سنگاپور

زندگی کردن افرادی با قومیت و فرهنگ مختلف در این کشور موجب پدیداری تنوع دینی در این منطقه شده است. به طور معمول چینی های ساکن در کشور سنگاپور اغلب پیرو آیین های بودایی، تائوئیسم، تشیسم، هستند، در این کشور پیروان دین مسیحیت کاتولیک نیز وجود دارد. هم چنین در این منطقه مالایی ها مسلمان و هندو پیرو آیین سیک هستند. در این بین افراد آزاد اندیش نیز وجود دارد. اشخاصی تجربه سفر به سنگاپور را دارند، همواره از این کشور با عنوان معابد ها و کلیسا های با شکوه یاد می کنند و معتقدند که دین هنوز یک عضو جدا ناپذیر از سنگاپور است. از دیگر اقلیت های مذهبی در سنگاپور می توان به یهودیان، جین ها و زرتشتیان اشاره کرد.

 

 

در سنگاپور چهار زبان اصلی به نام های زبان سنگاپور ماندارین، مالایی، تامیلی و انگلیسی وجود دارد که انگلیسی متداول ترین زبان در این کشور است، تمامی کودکان در مدرسه به زبان انگلیسی درس می خوانند اما این موضوع سبب نمی شود که از زبان و فرهنگ اصلی خود دور شوند. مردم این منطقه اغلب به زبان انگلیسی مسلط هستند چرا که این زبان عامل به هم پیوند دادن آن ها به هم است. از دیگر زبان های مرسوم در سنگاپور می توان به زبان Singlish اشاره کرد که این زبان ترکیبی از زبان انگلیسی با سایر گویش ها است. در ادامه با چند اصطلاح زبان سنگاپوری آشنا خواهیم شد.

 • habis : تمام شد
 • chope : برای ذخیره چیزی
 • Cheem :دشوار، پیچیده
 • ang mo : یک فرد سفید پوست
 • rojak : مخلوط، مخلوطی از
 • kiasu : ترس از دست دادن ذهنیت
 • (ah، lah، ley،what) : تعجب کردن در سنگاپور با این کلمات نشان داده می شود

 

 

فرهنگ و آداب و رسوم مردم سنگاپور

سنگاپور یک جامعه جهان وطنی است که در پشت نمای مدرن آن فرهنگ نژاد های مختلف قرار دارد، در این کشور هنوز هم خیابان هایی چینی، عربی و هندی کوچک مشهود است. تنوع نژادی این منطقه سبب شده تا سفر به سنگاپور برای هر گردشگری جذاب تر باشد، چرا که در این کشور هر نژاد دارای جشنواره و مراسم های مخصوص به خود است.
غذا در هر جشنواره نژادی حرف اول را میزند، هندی ها غذا هایی پر ادویه و تند را دوست دارند و در مقابل چینی ها علاقه مند به غذاهای کم ادویه و دریایی هستند، در این بین شیر نارگیل عضو جداناپذیر پخت و پز غذاهای مالایی ها محسوب می شود.
در این کشور با وجود اینکه هر نژاد مراسم های مخصوص خود را دارد، سبب نمی شود که به نژاد های دیگر توهین یا بی اهمیتی شود، در تمام مراسم های این کشور همواره افراد با نژادی مختلف حضور دارند و از این جشن ها لذت می برند. این کشور که همواره عدالت در رأس آن است، به پاکیزگی و امنیت اهمیت بسیاری می دهد. در این کشور همواره سه تعطیلات عید مسیحیان، عید چینیان و عید هندو ها وجود دارد. سفر به سنگاپور به افراد یاد آوری می کند که یک ملت خواهد توانست با وجود مشکلات، تفاوت مذهبی و نژادی باز هم کشوری بر پایه عدالت بر پا کند.

آب و هوای سنگاپور

حدود یک سوم مساحت سنگاپور را جزیره اصلی پوشش می دهد، به طور کلی این کشور دارای آب و هوای استوایی می باشد. زیر ساخت های عالی این کشور شرایطی را برای گردشگران فراهم کرده که در هر زمان از سال بهترین شرایط را از لحاظ آب و هوایی تجربه کنند. از آنجا که این شهر تنها 60 مایل با خط استوا فاصله دارد، دارای آب و هوای بسیار مطلوبی است و عموما میزان بارندگی در سال از یک میزان مشخص بیشتر نمی شود، بازدید کنندگان می توانند برای سفر به سنگاپور هر فصل یا ماهی را انتخاب کنند چرا که به طور معمول این منطقه همواره گرم و مطلوب است.

 

سنگاپور یکی از جزایر مدرن در نزدیکی خط استوا

 

اقتصاد سنگاپور

سنگاپور به عنوان یکی از کشورهای مرفه و ثروتمند در جهان شناخته می شود که دارای یک محیط نظارتی مناسب برای تجارت می باشد، این کشور همواره پایین ترین نرخ بیکاری را دارا است. در این کشور علی رغم مخالفت فعال پارلمانی، سالهاست که این کشور توسط حزب اقدام مردم (PAP) اداره می شود. اگرچه برخی از آزادی های مدنی در این کشور همچنان محدود هستند، اما رضایت مردم از اقتصاد این کشور سبب شده که از این آزادی ها چشم پوشی کنند، عمده پیشرفت اقتصاد کشور سنگاپور بر محور تولید لوازم الکترونیکی و شیمیایی می گردد، علاوه بر این این کشور هر ساله میزان زیادی نفت تصفیه شده و لوازم رایانه نیز به سایر کشور صادر می کند.

 

کشور سنگاپور کشوری با کارآمد مدیریت در حوزه اقتصاد و گردشگری

 

امکانات کشور سنگاپور

 سنگاپور با لقب شهر شیر به عنوان مدرن ترین کشور آسیا شناخته می شود که علاوه بر امکانات فوق العاده در حوزه گردشگری دارای امکانات بسیار ایده آل در خصوص حمل و نقل و ترابری است، این کشور که در چند سال گذشته بیشترین ابزارات کامپیوتری را به سراسر جهان صادر کرده که اکنون به قطب فناوری اطلاعات منطقه تبدیل شده است، هم چنین این کشور از لحاظ سطح علمی نیز از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است، چرا که دانشگاه های این کشور سالانه میزبان تعداد زیادی دانشجوی بین المللی از سراسر جهان هستند، از دیگر امکانات این کشور می توان به بستر اینترنت پر سرعت در این کشور که متشکل از 63 جزیره است، اشاره کرد.

 

 

جاهای دیدنی سنگاپور

سنگاپور چیزی فراتر از مراکز خرید پیشرفته، هتل های مجلل و غذاخوری های خوب است، تاریخ پر جنب و جوش این کشور، تنوع محله های قومی، بازدید از فضای های دوست داشتنی سنگاپور و وجود یک سیستم حمل و نقلی عالی در این کشور تجربه سفر به سنگاپور را برای هر گردشگری همچون یک خاطره ماندگار می سازد. این کشور یکی از راحت ترین کشور ها برای پیمایش در آسیای جنوب شرقی به شمار می رود چرا که اغلب مردم این منطقه به زبان انگلیسی صحبت می کنند و تمامی تابلو های راهنمایی نیز به زبان انگلیسی نوشته شده اند.

باغ های گیاه شناسی :

باغ گیاه شناسی سنگاپور دقیقاً جایی است که ارزش چندین بار دیدن را دارد، باغ گیاه شناسی که به ثبت یونسکو درآمده است، همچون یک شهر تمیز با گیاهانی منحصر به فرد است، اگر نسبت به گیاهان منحصر به فرد جهان کنجکاو هستید، سفر به سنگاپور و بازدید از باغ گیاه شناسی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد، هم چنین در محوطه این باغ جایی برای پیاده روی وجود دارد که می توانید از آن لذت ببرید مشروط بر اینکه زباله ای در بطن پارک تزریق نکنید.

 

باغ های زیبای گیاه شناسی

 

باغ وحش سنگاپور :

 باغ وحش سنگاپور که به عنوان بهترین باغ وحش جنگل های بارانی جهان معروف می باشد، دارای گونه های جانوری زیادی مانند اورانگوتان، ببر سفید، کانگورو، گورخر، شامپانزه و ... است، این مکان چشمگیر و مملو از حیوانات و پوشش گیاهی غنی هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی می باشد. عموم گردشگرانی که از این حیاط وحش بازدید می کنند، آن را به عنوان یکی از بی نظیر ترین تجربه های گردشگری خود می دانند.

 

باغ وحش سنگاپور

 

بازدید از محله چینی ها :

عموم کسانی که سفر به چین برایشان دشوار است، سفر به سنگاپور را به جهت آشنایی با فرهنگ چینی ها انتخاب می کنند، غذاهای اصیل چینی، فروشگاه های کوچک و بزرگ، فانوس های قرمز و سفید و ... از ویژگی قابل مشاهده در محله چینی های سنگاپور است، یکی رسوم جذاب این محله مراسم طبل صبح و ختم عصر است که بیانگر میراث فرهنگی مردم چین است.

 

محله چینی ها در جزیره سنگاپور

 

جزیره سنتوسا : 

جزیره سنتوسا سنگاپور دقیقاً به عنوان یک مقصد ساحلی اصلی شناخته نمی شود، اما گردشگرانی که در منطقه خود از کمبود نور آفتاب رنج می برند، جزیره سنتوسا می تواند گزینه مناسبی برای آن ها باشد. استفاده از زمین والیبال رایگان، دوچرخه سواری، کایاک سواری و ... از دیگر جاذبه های بی نظیر این منطقه است.

 

جزیره سنتوسا


بازدید از فروشگاه های ادویه جات معطر هند کوچک، فروشگاه های ابریشم، سینمای 4 بعدی، تئاتر های شبانه، استفاده از تله کابین و بازی های محلی از دیگر جاذبه های دیدنی این کشور است.

قوانین سنگاپور

 1. برهنه راه رفتن در سنگاپور ممنوع است.
 2. آدامس جویدن در این کشور نوعی بی احترامی است که می تواند موجب برخورد پلیس با شخص شود.
 3. سیگار کشیدن تقریبا در تمام نقاط سنگاپور ممنوع است.
 4. اجازه سر و صدا پس از ساعت 10 شب در این ممنوع است.
 5. همجنسگرا بودن در این کشور غیر قانونی است.
 6. خودکشی در این کشور غیر قانونی است.
 7. اماکن زیارتی جایی برای پیک نیک نیست.
 8. قبل از حضور در معابد افراد حتماً باید پاهای خود را بشویند و لباس آراسته بر تن کنند.
 9. مستی و ایجاد ترافیک برای جلب توجه جرم است.
 10. همراه داشتن دارو در این کشور جرم است.
 11. پرواز بادبادک در صورتی که موجب ترافیک عموم شود، غیر قانونی است.
 12. نقاشی روی دیوار و خواندن آواز در این کشور ممنوع است.

 

قوانین عجیب و غریب جزیره سنگاپور

 

نقشه سنگاپور

 

نقشه کشور سنگاپور

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Destination/2038-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به آشنایی کامل با سنگاپور