تقویت زیرساخت های تایلند

زمان مطالعه: 2 دقیقه
بروزرسانی: 1403/03/02
بازدید: 46

برنامه‌های بلند پروازانه‌ی دولت تایلند برای رشد گردشگر!

به گزارش تحریریه سایت لحظه آخر، دولت تایلند قصد دارد برای راحتی مسافران تور پوکت، زیرساخت‌های حمل‌ونقل این شهر را تقویت کند. یکی از این کارها، راه‌اندازی مونوریل در این شهر است. این مونوریل فرودگاه پوکت را به مناطق داخل شهر متصل می‌کند. انجام این کار بخشی از فرایندی است که دولت در حمایت از پوکت انجام می‌دهد. در سال گذشته حدود 300 میلیارد بات در تایلند جریان داشته است.

در کنفرانس خبری روز جمعه 28 اردیبهشت 1403 از سوی سخنگوی دولت تایلند «چای واچارونکه» عنوان شد که دولت، قصد تقویت زیرساخت‌های حمل‌ونقل شهرهای در امتداد ساحل آندامان را دارد. وی افزود این برنامه‌ها به ترتیب بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت هستند و به زودی آن‌ها را به مراحل اجرایی می‌رسانند.

تقویت زیرساخت های تایلند

با این برنامه‌ها مسافران، شرایط راحت‌تری دارند

در این برنامه قرار است که بزرگراه‌های پرترافیک مسیر پوکت تا سال 2026 رشد ظرفیت خودرویی داشته باشند. همچنین در این برنامه ساخت یک بزرگراه که ساحل پانتونگ را به فرودگاه پوکت تا سال 2030 متصل کند، وجود دارد. ساخت راه‌‌آهن 42 کیلومتری تا سال 2031 و توسعه‌ی کشتی‌رانی تفریحی در دریای آندامان برای رشد تعداد گردشگران نیز از دیگر برنامه‌های این کشور برای جذب گردشگر است. ظرفیت فرودگاه پوکت نیز تا سال 2031 به 18 میلیون نفر ارتقا پیدا می‌کند. همچنین امکان پرواز از این شهر به جزایر اطراف از جمله بالی و سنگاپور آن هم به صورت مستقیم فراهم می‌شود. به‌این‌ترتیب مسافران می‌توانند با خیال راحت‌تری راهی سفر شوند.

اگر به سایر اخبار گردشگری در مورد تایلند علاقمند هستید، کلیک کنید.

سفر به زیبا ترین و توریستی ترین شهرهای تایلند
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربر