فرودگاه واتسلاو هاول پراگ

شهر پراگ واقع در جمهوری چک دارای فرودگاهی بین المللی به نام فرودگاه واتسلاو هاول پراگ می باشد که بهتر است پیش از سفر به پراگ اطلاعاتی در رابطه با این فرودگاه کسب کنید بنابراین اگر قصد سفر به پراگ را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا فرودگاه واتسلاو هاول پراگ را به شما معرفی کنیم.
فرودگاه واتسلاو هاول پراگ در سال 1937 تأسیس شد و در 12 کیلومتری غرب شهر پراگ واقع شده است.لازم به ذکر است که نام این فرودگاه بین المللی تا پیش از سال 2012 روزینه بود اما در این سال با پیشنهاد یکی از کارگردانان معروف کشور چک نام این فرودگاه به افتخار اولین رئیس جمهور این کشور به واتسلاو هاول تغییر کرد.
 
 
این فرودگاه کوچک دارای 4 ترمینال مجزا می باشد و بیشتر پرواز های آن در ترمینال های شمالی فرودگاه یعنی ترمینال های 1 و 2 انجام می شوند، خوب است بدانید که ترمینال 1 و ترمینال 2 این فرودگاه به ترتیب مخصوص پرواز های مناطق غیر شنگن و پرواز های مناطق دارای شنگن می باشند همچنین توجه داشته باشید که ترمینال های جنوبی فرودگاه که ترمینال های 3 و 4 می باشند به ترتیب محل انجام پرواز های ارزان و پرواز های وی آی پی هستند.
این فرودگاه بین المللی امکانات و خدمات بسیاری را به منظور رفاه حال مسافران و گردشگران تور پراگ در نظر گرفته است که برخی از آن ها عبارتند از دستگاه خودپرداز، رستوران، کافه، تاکسی و اتوبوس، فروشگاه و غیره.
چنانچه قصد سفر به پراگ را دارید باید بدانید که فرودگاه این شهر قطب اصلی هواپیمایی چک ایرلاینز می باشد همچنین لازم به ذکر است که ایرلاین هایی مانند ویز ایر، رایان ایر، ایر فلوت، ایزی جت، اسمارت وینگز و غیره در این فرودگاه فعالیت دارند. 
گردشگران تور پراگ باید توجه داشته باشند که در حال حاضر هیچ شرکت هواپیمایی پرواز مستقیم از ایران به پراگ را انجام نمی دهد. 
گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر