امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به فرودگاه واتسلاو هاول پراگ

فرودگاه واتسلاو هاول پراگ

ترمینال ها امکانات دسترسی آدرس و وب سایت

فرودگاه واتسلاو هاول پراگ (Václav Havel Airport Prague)، فرودگاه بین المللی کوچکی در شهر پراگ و پایتخت چک است که جایگزین فرودگاه کبلی (Kbely Airport) شد تا پذیرای مسافران باشد. نام این فرودگاه تا سال 2012 "فرودگاه بین المللی روزینه پراگ" بود و پس از آن به هاول پراگ تغییر کرد.

 

فرودگاه بین المللی واتسلاو هاول پراگ

 

فرودگاه بین المللی واتسلاو هاول پراگ

زمانی که فرودگاه کبلی دیگر قادر نبود تا ترافیک هوایی پراگ را پاسخگو باشد، با تصمیم مسئولان فرودگاه واتسلاو هاول در سال 1937 در شهر پراگ ساخته و افتتاح شد. فرودگاه بین المللی واتسلا هاول پراگ یک فرودگاه همگانی با کد یاتا PRG و کد ایکائو LKPR است که دارای باند فرود بتون به طول 3715 متر و ارتفاع آن از سطح دریا 376 متر می باشد.
فرودگاه پراگ قطب اصلی هواپیمایی چک ایرلاینز بوده و ایرلاین هایی مانند ویز ایر، رایان ایر، ایر فلوت، ایزی جت، اسمارت وینگز به این فرودگاه پرواز دارند. 
فرودگاه واتسلا هاول پراگ در زمان های مختلفی در تاریخ بازسازی شده و تجهیزات آن را از جمله باندها و ترمینال های این فرودگاه را بروز و تقویت کرده اند که هواپیماهایی مثل بوئینگ 747 و ایرباس A380 بتوانند در فرودگاه پراگ بدون هیچ مشکلی فرود داشته باشند.

 

سالن انتظار فرودگاه بین المللی واتسلاو هاول پراگ

 

ترمینال های فرودگاه واتسلاو هاول پراگ

فرودگاه بین المللی پراگ دارای 5 ترمینال، 2 ترمینال مسافربری اصلی، 2 ترمینال هوانوردی عمومی و 1 ترمینال باری است. 

  • ترمینال شماره 1: این ترمینال در سال 1997 با دو سالن A و B به بهره برداری رسید و به پرواز های غیر شنگن اختصاص یافت.
  • ترمینال شماره 2: مختص پرواز های مناطق شنگن با دو سالن C و D در سال 2006 تاسیس شد.
  • ترمینال 3 و 4: این ترمینال ها به ترتیب به پرواز های ارزان قیمت و خصوصی، و پروازهای VIP اختصاص دارند.

 

ترمینال فرودگاه بین المللی واتسلاو هاول پراگ

 

امکانات فرودگاه واتسلاو هاول پراگ

داخل فرودگاه حدود 30 رستوران و کافه آماده ارائه غذاهای بین المللی و مخصوص به مسافران و گردشگران هستند. مسافران با انواع بودجه ها و ذائقه ها می توانند وعده های غذایی کامل و حتی میان وعده های لذیذ را در آنجا نوش جان کنند. همچنین کافه ها و رستوران های معروف و جهانی همچون Starbucks ،Burger King ،Costa Coffee ،KFC و Rancheros در فرودگاه وجود دارند.
خرید کردن یکی از سرگرمی های لذت بخشی است که در فرودگاه واتسلاو هاول پراگ می توان آن را تجربه کرد. فروشگاه های زیادی با اجناس بلور، شیشه، چینی بوهمیا، تیشرت، کارت پستال، آهن ربا، شیرینی های چک و… در همه ترمینال ها یافت می شوند. تعدادی فروشگاه دیوتی فری یا بدون مالیات در نقاطی از ترمینال ها محصولات زیبایی، سیگارهای ارزان قیمت، الکل و…را ارائه می دهند.
دو پارکینگ اکسپرس در ترمینال های 1 و 2 قرار دارند که استفاده از آنها در هر 24 ساعت برای 15 دقیقه رایگان است و اگر توقف تان در این پارکینگ به 30 دقیقه برسد باید 100 کرون چک اضافه تر پرداخت کنید.
پارکینگ های Economy و Comfort که مقابل ترمینال های 1 و 2 قرار گرفته اند برای کسانی که بیش از 15 دقیقه اقامت دارند بسیار کاربردی است و با پرداخت 60 کرون چک می تواند از آن استفاده کنند.
اما اگر می خواهید خودروی شخصی تان را برای چند روزی در فرودگاه پارک کنید باید از یکی از این سه بخش را رزرو کنید:بخش اصلی خارج از فرودگاه با هزینه 990 کرون چک، بخش Comfort با هزینه 1500 کرون چک و بخش Comfort VIP با هزینه 2900 کرون چک. تمام هزینه ها برای هفت روز هستند و به ترتیب از محافظت و امنیت بیشتری برخوردار هستند.
خانواده هایی که با کودکان سفر می کنند از سختی های اینگونه سفرها با خبرند. فرودگاه پراگ محیطی مناسب کودکان با خدماتی اعم از انواع بازی ها، اسباب بازی ها و… در دسترس خانواده ها قرار داده است تا کودکان هم از زمانی که در فرودگاه سپری می کنند لذت ببرند.
استفاده از اینترنت رایگان برای تمام مسافران در نقاط مختلف فرودگاه امکان پذیر است.
اگر به خودپرداز یا صرافی برای تبدیل ارز و چنج کردن پول نیاز داشتید نگران نباشید، در فرودگاه شعبات فعال صرافی و خودپرداز که خدمات مالی انجام می دهند، یافت می شود.
برای یافتن اشیاء گمشده باید به بخش مربوطه مراجعه کنید. همچنین در این فرودگاه کلینیک برای ارائه خدمات درمانی و اورژانسی وجود دارد.

 

فرودگاه بین المللی واتسلاو هاول پراگ

 

دسترسی به فرودگاه واتسلاو هاول پراگ

تاکسی: تاکسی ها یکی از گزینه های تقریبا گران نسبت به دیگر وسایل حمل و نقل عمومی که برای کسانی که وسایل زیادی با خود به همراه دارند بسیار مناسب می باشد. کرایه تاکسی ها بر حسب کیلومتر محاسبه می شود و برخی از این تاکسی ها نقاط مختلف شهر را به مسافران نشان می دهند.
اتوبوس و مترو: با استفاده مکمل از اتوبوس و مترو می توانید با هزینه ای مقرون به صرفه به مرکز شهر بروید.
از هر وسیله ای که استفاده کنید بدون احتساب ترافیک حدود 25 الی 30 دقیقه طول می کشد تا به مرکز شهر برسید.

آدرس فرودگاه واتسلاو هاول پراگ

فرودگاه بین المللی واتسلاو هاول پراگ در در 12 کیلومتری غرب شهر پراگ قرار دارد.

وب سایت فرودگاه واتسلاو هاول پراگ

برای کسب اطلاعات دقیق تر از پروازها، زمان و… می توانید به وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی واتسلاو هاول پراگ مراجعه نمایید.
www.PRG.aero

کد یاتا : PRG

آدرس وبسایت : http://www.prg.aero/en/

گالری تصاویر
درج نظر