فرودگاه بین المللی ولانا

برای برخی از مسافران و گردشگران این موضوع که پروازشان در شهر مقصد، در چه فرودگاهی روی زمین بنشیند، اهمیت بالایی دارد، چرا که در آن صورت می توانند محل اقامت مناسبی نسبت به نوع سفر و اولویت های خود، انتخاب کنند. بدین منظور لحظه آخر به جمع آوری اطلاعاتی درباره فرودگاه بین المللی ولانا، در پایتخت کشور مالدیو، شهر ماله پرداخته و قصد دارد گردشگران و کاربران عزیز را با این فرودگاه آشنا سازد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فرودگاه بین المللی ولانا با ما همراه باشید.
 
 
فرودگاه بین المللی ولانا (Velana International Airport) که در گذشته ابراهیم نصیر نام داشته، مهم ترین و اصلی ترین فرودگاه کشور جزیره ای مالدیو به شمار رفته و در پایتخت این کشور، شهر ماله واقع شده است. گردشگران تور مالدیو بهتر است بدانند که موقعیت مکانی دقیق این فرودگاه در جزیره توریستی و زیبای هول هوله، واقع در سه کیلومتری شهر ماله بوده و اکثر پرواز های داخلی و خارجی مالدیو در این فرودگاه برگزار می شود. فرودگاه والنا یک فرودگاه همگانی است و دارای کد یاتا MLE و کد ایکائو VRMM می باشد. از دیگر ویژگی های این فرودگاه می توان به داشتن یک ترمینال مسافربری اشاره کرد که مجهز به امکانات و خدمات رفاهی بسیاری همچون اینترت وای فای رایگان، داروخانه، هتل، رستوران، کافه، فروشگاه، مرکز درمانی، نمازخانه و زمین بازی کودکان می باشد.
کاربران و گردشگران تور مالدیو خوب است بدانید که این فرودگاه در حال حاضر قطب اصلی شرکت های هواپیمایی مالدیوین (Maldivian airlines) و ترنس مالدیوین ایرویز (Trans Maldivian Airways) می باشد. همچنین گردشگران ایرانی تور ماله لازم است بدانند که از تهران به مالدیو پرواز مستقیم برگزار نشده و پرواز مسافران این مسیر معمولا دارای یک یا چند مقصد میانی می باشد.
در آخر لازم به ذکر است که فرودگاه بین المللی ولانا در سال 1960 میلادی افتتاح شده و دارای ارتفاعی در حدود 6 فوت (دو متر) از سطح دریا می باشد. این فرودگاه همچنین مجهز به یک باند فراز و فرود است که جنس آن از آسفالت بوده و طول آن در حدود 3200 متر می باشد.
گزارش مشکل
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر