امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به فرودگاه بین المللی ولانا

فرودگاه بین المللی ولانا

فرودگاه بین المللی ولانا (Velana International Airport) در کشور مالدیو و در شهر هول هوله واقع شده که فرودگاه این کشور می باشد و در حال حاضر بیشتر کشورها و شهرهای مهم دنیا را با خط هوایی خود پوشش میدهد. مالدیو جزیره ای در میان اقیانوس هند است که در این مطلب بیشتر با این کشور زیبا و فرودگاه آن آشنا می شویم.

 

فرودگاه بین المللی ولانا

 

معرفی فرودگاه بین المللی ولانا مالدیو

مالدیو بی تردید یکی از جاذبه های گردشگری و یکی از بهترین مکان ها برای سفر به شمار می رود که می توان جاذبه های چشمگیر زیادی را در این کشور مشاهده نمود. فرودگاه بین المللی ولانا در این نقطه از جهان قرار گرفته و برای سفر به مالدیو باید ابتدا پا بر این فرودگاه گذاشت. فرودگاه ولانا در سال ۱۹۶۰ افتتاح شد و شروع به فعالیت کرد. اولین پرواز تجاری که از این فرودگاه به پرواز در آمد در تاریخ ۱۰ آوریل ۱۹۶۳ بود. جالب است بدانید که در اوایل کار، این فرودگاه دارای باندهایی از جنس فولاد بود که بنا به تصمیم دولت در سال ۱۹۶۴ این باندهای فولای جای خودشان را به باند آسفالت دادند زیرا باندهای آسفالت دارای کیفیت و امنیت بالاتری هستند. اما شروع مسافرت و گردشگری در مالدیو از سال ۱۹۷۰ شروع شد، افراد زیادی از سراسر جهان به این منطقه سفر کردند تا از جاذبه های این کشور لذت ببرند، و همین موضوع باعث شد تا توریست های بسیاری از مالدیو دیدن کنند، این اتفاق موجب شد مالدیو در صنعت توریسم پیشرفت کند. با افزایش توریست سبب شد تا مالدیو کمبود خدمات رفاهی را احساس کند و مسئولان اقدام به گسترش فرودگاه کردند تا فرودگاه بین المللی ولانا توانایی این را پیدا کند که نیاز مسافرانش را به طور کامل پاسخگو باشد. فرودگاه بین المللی ولانا در ۱۱ نوامبر ۱۹۸۱ تعمیر شد و ارتقا پیدا کرد و به دست رئیس جمهور افتتاح شد. این امر سبب گشت تا مالدیو بیشتر از قبل در زمینه جذب توریست و ارائه خدمات به گردشگران، عملکرد بهتری را نشان داده و موفق تر باشد. فرودگاه ولانا در سال ۲۰۱۱ به عنوان فرودگاه بین المللی در جهان و دیگر فرودگاه ها به رسمیت شناخته شد که در آن زمان اسم این فرودگاه ابراهیم نصیر نام داشت. ابراهیم نصیر دومین رئیس جمهوری بود که برای این منطقه منصوب شد و ساخت این فرودگاه از اقدامات مهم این شخص در زمان ریاست جمهوری او بود. این فرودگاه در سال ۲۰۱۷ نامش به ولانا تغییر یافت که نام خانه‌ی خانوادگی ابراهیم نصیر است، و حالا با نام فرودگاه بین المللی ولانا در جهان شناخته می شود. فرودگاه ولانا در ارتفاع ۲ متری از سطح دریا قرار دارد. این فرودگاه از نوع همگانی می باشد که سالانه میزبان هزاران گردشگر و توریست از تمام جهان برای دیدن جاذبه های این جزایر گرد آورده است.

 

معرفی فرودگاه بین المللی ولانا

 

ترمینال های فرودگاه ولانا مالدیو

فرودگاه بین المللی ولانا دارای یک ترمینال ساده اما با امکانات بالاست که برای پاسخگویی به نیاز مسافرانش کافیست. این ترمینال با گذشت زمان پیشرفت های زیادی داشته که باعث رشد آن در زیربنا و تکنولوژی شده است. این پیشرفت ها امکانات زیادی را در بر داشته که در ادامه مطلب به آن می پردازیم تا بیشتر با امکانات این فرودگاه بزرگ آشنا شوید.

امکانات و خدمات فرودگاه بین المللی ولانا

فرودگاه بین المللی ولانا در خود امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری جای داده که شامل اینترنت رایگان در سالن خروجی و بانک ها که برای خدمات بانکی و تبدیل ارز در خدمت مسافران و گردشگران هستند و به تعداد کافی در سراسر ترمینال دستگاه خودپرداز قرار دارد. با نگاهی در طبقه همکف ترمینال، می توان کافه ها و رستوران های زیادی دید، اما جدای از ترمینال، در بیرون از آن هم نمای یک رستوران دیده می شود. وقتی وارد طبقه اول سالن خروجی می شوید، فود کورت به چشم میخورد و در کنار آن دوکافه وجود دارد که از شهرت و کیفیت بالایی برخوردار هستند و گردشگران اغلب به آنجا می روند. در ترمینال فروشگاه های زیادی وجود دارد که می توان وسایل مورد نیاز خود را تهیه نمود. غیر از این فروشگاه ها، مغازه های خرده فروشی با نام Dhovemi محصولات متفاوتی را به مشتریان عرضه می کند. در این فرودگاه مرکز درمانی و کادر پزشکی وجود دارد که در ۲۴ ساعت روز در حال ارائه خدمات پزشکی از جمله کمک های اولیه و مسائل اورژانسی می باشند. برای تهیه دارو هم یک داروخانه در کنار بانک فرودگاه واقع شده تا نیازهای دارویی را برطرف کند که حتی در ساعت های پرواز نیز باز می باشد و تمام داروهای عمومی کشور را دارا است. فرودگاه ولانا دارای مرکز اداره پست است که نزدیک به ورودی سالن خروجی قرار گرفته و از ساعت ۶ صبح تا ۱ بامداد باز بوده و در حال خدمت رسانی هستند. همچنین این فرودگاه دارای اتاق کنفرانس برای جلسات و کارهای اداریست. برای سهولت کار والدین نیز محوطه بازی کودکان ساخته شده و کودکان نیز میتوانند تفریح منحصر به خود را در این فرودگاه داشته باشند.

 

 

دسترسی به فرودگاه بین المللی ولانا

به علت موقعیت جغرافیایی مالدیو، راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی ولانا کمی تفاوت دارد. حمل و نقل و رفت و اومد از فرودگاه ولانا به شهر و یا از شهر به فرودگاه از راه آب و با قایق و هواپیماهای سبک دریایی انجام می شود. معمولی ترین وسیله برای جا به جایی بین فرودگاه و مرکز شهر، قایق های محلی هستند، اما اگر زمان برای شما ارزش بیشتری دارد، میتوانید از وسایل حمل و نقل پرسرعت که آنجا وجود دارد استفاده کنید تا به شهر ماله بروید. شهر ماله تا جزیره‌ای که فرودگاه در آن قرار گرفته، ۳ کیلومتر فاصله دارد، یک جزیره تمام و کمال فقط برای فرودگاه بین المللی ولانا که با قایق ۱۰ دقیقه تا پایتخت فاصله دارد. و اما در این سمت هم می توانید از هواپیماهای دریایی برای رفت و آمد استفاده کنید که خالی از هیجان و لذت نیست و می توان از چشم انداز بهتری به مالدیو نگاه کرد. فرودگاه بین المللی ولانا میزبان بزرگترین اپراتور هواپیماهای دریایی در دنیاست، ناگفته نماند که هواپیماهای سبک دریایی به دلیل ایمنی بیشتر فقط در روشنایی روز مجاز به پرواز هستند.

 

هوتاپیما فرودگاه بین المللی ولانا

 

آدرس فرودگاه بین المللی ولانا

فرودگاه بین المللی ولانا در کشور مالدیو و در فاصله ۳ کیلومتری از مرکز شهر ماله قرار دارد.

وب سایت فرودگاه بین المللی ولانا

در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری راجع به فرودگاه بین المللی ولانا کسب کنید، به سایت خود فرودگاه رفته و از آن بازدید.

http://www.macl.aero/

کد یاتا : MLE

آدرس وبسایت : http://www.macl.aero/

گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر