فرودگاه بین المللی جیپور

شهر جیپور که مرکز ایالت راجستان در هند است، نقش مهمی را در صنعت گردشگری این کشور ایفا کرده و سالانه میزبان میلیون ها توریست از سراسر جهان می باشد. فرودگاه بین المللی جیپور، فرودگاهی است که پرواز مسافران این شهر در آن به زمین می نشیند. اگر شما نیز از علاقمندان سفر به هند و شهر جیپور هستید، در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعات مفیدی درباره فرودگاه بین المللی جیپور به دست آورید.
فرودگاه جیپور یک فرودگاه همگانی  و مسافربری است که در سال های ابتدایی تاسیس خود تنها به عنوان یک فرودگاه داخلی مورد استفاده قرار می گرفت، اما در تاریخ 29 دسامبر سال 2005 میلادی شروع به برگزاری پرواز های خارجی کرده و به یک فرودگاه بین المللی تبدیل شد. فرودگاه بین المللی جیپور امروزه تنها فرودگاه بین المللی ایالت راجستان هند است که در سال 2015 و 2016 میلادی با جابجایی حدود 5 میلیون مسافر، به عنوان یازدهمین فرودگاه پر تردد هند برگزیده شد. این فرودگاه دارای کد یاتا JAI و کد ایکائو VIJP بوده و حدود 385 متر (1263 فوت) از سطح دریا ارتفاع دارد.
 
 
گردشگران تور هند خوب است بدانید که فرودگاه بین المللی جیپور دارای دو ترمینال مسافربری است. ترمینال شماره دو این فرودگاه در سال 2009 میلادی و در در مکانی به وسعت حدود 23000 مترمربع افتتاح شده و ظرفیت میزبانی از حدود 500 مسافر را به طور همزمان دارا می باشد. گفتنی است این ترمینال مجری پرواز های داخلی و خارجی می باشد و همچنین ترمینال شماره یک فرودگاه نیز به برگزاری پرواز های خارجی اختصاص داده شده است.
از جمله اطلاعاتی که گردشگران تور جیپور باید در رابطه با فرودگاه بین المللی جیپور در اختیار داشته باشند، ایرلاین هایی است که به فعالیت در آن مشغول هستند. از جمله شرکت های هواپیمایی فعال در این فرودگاه می توان به ایرلاین های جت ایرویز، گو ایر، ایر ساهارا و شرکت هواپیمایی هند اشاره کرد.
لازم به ذکر است که در فضای داخلی و بیرونی فرودگاه جیپور امکانات و خدمات متعددی به منظور رفاه گردشگران و مسافران تور جیپور تعبیه شده است. در ادامه این بخش به ذکر برخی از آن ها می پردازیم: اینترنت Wi-Fi، مبل در سالن انتظار، فروشگاه، صرافی، تلویزیون، دستگاه ATM، امکانات نگهداری کودک، بخش اطلاعات پرواز، امکان اجاره اتومبیل و غیره.
گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما