امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به فرودگاه بین المللی تفلیس

فرودگاه بین المللی تفلیس

شهر تفلیس یکی از شهرهای محبوب گرجستان می باشد که مورد توجه ایرانیان زیادی قرار گرفته است. برای سفر به این شهر می توانید از طریق فرودگاه بین المللی تفلیس اقدام کنید.
فرودگاه بین المللی تفلیس یا فرودگاه شوتا روستاولی از فرودگاه های مهم و پر رفت و آمد گرجستان می باشد که در 17 کیلومتری جنوب شرق این شهر واقع شده است. این فرودگاه که در گذشته نوو الکسیوکا نامیده می شد در سال 1925 به واسطه یکی از معماران زبردست به سبک طراحی استالینیستی بنا شد.    کد یاتا این فرودگاه TBS و کد ایکائو آن UGTB بوده و ارتفاع آن از سطح دریا حدود 500 متر است.
مدیریت این فرودگاه مدرن بر عهده شرکت تاو ایرپورت هولدینگ می باشد. این فرودگاه بین المللی برای شرکت های هواپیمایی ایرفلوت، ترکیش ایرلاینز و پگاسوس ایرلاینز قطب به حساب می اید و این شرکت ها بیشترین فعالیت را در فرودگاه شوتا روستاولی دارند. نخستین ترمینال فرودگاه بین المللی تفلیس در سال 1925 احداث شد و در سال 2017 ترمینال دیگری هم به آن اضافه گردید.
فاصله هوایی تفلیس تا تهران حدود 900 کیلومتر می باشد که گردشگران تور گرجستان می توانند این مسافت را در مدت 1 ساعت و 20 دقیقه با هواپیما طی کنند.
فرودگاه تفلیس دارای امکانات و خدمات بسیار خوبی نظیر: اینترنت پرسرعت، فروشگاه، رستوران، دستگاه خودپرداز، اتاق استراحت، اجاره خودرو، بوفه و کافی شاپ می باشد که گردشگران تور تفلیس می توانند از آن ها بهره ببرند.
گردشگران تور تفلیس برای دسترسی به فرودگاه شوتا روستاولی می توانند از اتوبوس، شاتل، قطار و تاکسی بهره ببرند. اتوبوس هایی که در این فرودگاه به توریست ها و مردم بومی خدمت رسانی می کنند، به صورت شبانه روز در حال فعالیت هستند. اگر تمایل داشته باشید از تاکسی بهره ببرید در طول 30 دقیقه به مرکز شهر می رسید.
وب سایت: www.tbilisiairport.com 

کد یاتا : TBS

آدرس وبسایت : http://www.tbilisiairport.com/

گالری تصاویر
درج نظر