امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به فرودگاه بین المللی بایون گوانجو

فرودگاه بین المللی بایون گوانجو

چین یکی از پرجمعیت ترین و پهناور ترین کشور های جهان سالانه میزبان سیل عظیمی از گردشگران می باشد. یکی از فرودگاه‌های اصلی و زیبا، از نظر معماری در این کشور فرودگاه بایون گوانجو می باشد که مسئولیت جابجایی مسافران را برعهده دارد.

 

فرودگاه بین المللی بایون گوانجو

 

آشنایی با فرودگاه بین المللی بایون گوانجو

فرودگاه بین المللی گوانجو در سال ۲۰۱۷ به عنوان سومین فرودگاه پر رفت و آمد چین بر اساس جابجایی مسافر، سیزدهمین آن در جهان معرفی شد. این فرودگاه با کد یاتا CAN در ۲۸ کیلومتری شهر گوانجو و در ناحیه هوادو و بایرن می باشد. در تاریخ ۵ آگوست سال ۲۰۰۴ این فرودگاه در مساحتی بالغ بر ۱۵ کیلومتر تقریباً ۵ برابر فرودگاه قدیمی این منطقه با سه بانده فرودگاهی از جنس بتن است  که دو باند آن به طول ۳۸۰۰ متر و یک باند آن ۳۶۰۰ متر طول دارد باند شماره ۳ فرودگاه بین المللی بایون گوانجو این امکان را برای این مجموعه فرودگاهی به وجود آورده که ۸۰ میلیون مسافر و ۲.۵ تن محموله باری در این فرودگاه سالانه به طور متوسط جابجا می شود. هنگامی که فرودگاه جدید گوانجو در این شهر با ارتفاع ۱۵ متری از سطح دریا افتتاح شد فرودگاه قدیمی چین در این منطقه به صورت کامل تعطیل شد. در پی تعطیلی فرودگاه قدیمی برای اینکه فرودگاه جدید بتواند رشد و توسعه افزونی داشته باشد اکثر پروازهای اصلی به این فرودگاه منتقل شد. میزبانی بیش از ۸۰ میلیون مسافر در سال در دستور کار این فرودگاه می باشد و در زمان برگزاری نمایشگاه کانتون تعداد پروازها فقط برای شهر پکن به گوانجو به حدود ۷۰ پرواز در روز خواهد رسید و این نشانگر گنجایش تعداد زیادی مسافر و خدمات این فرودگاه بزرگ است. برای ساخت این فرودگاه مدرن و زیبا با معماری منحصر به فرد هزینه ای بالغ بر ۱۹.۸ یوان چین صرف شده است. نکته جالب توجه این است که دارندگان گذرنامه ۵۱ کشور جهان می توانند بدون اخذ ویزا تا ۷۲ ساعت از طریق این فرودگاه به شهر گوانجو وارد شده و در آنجا اقامت کنند این به این معناست که مسافران پروازهای طولانی می توانند از این فرصت برای استراحت ترانزیت استفاده نمایند.

 

باند های فرودگاه بین المللی بایون گوانجو

 

ترمینال های فرودگاه بین المللی بایون گوانجو

فرودگاه بین المللی بایون گوانجو سه پایانه اصلی A,B,C دارد که از نظر فراوانی امکانات و خدمات در دو ترمینال اول خدمات بیشتری مخصوصاً در زمینه چک این و مسائل امنیتی صورت می پذیرد.

امکانات فرودگاه بین المللی بایون گوانجو

این فرودگاه دارای مراکز تجاری مختلف که اغلب آنها شامل برندهای معروف و لوکس می‌باشند. از معروف ترین آن ها می توان به مرکز تجاری گلدن سنتر اشاره کرد. در فرودگاه پایان گوانجو خدمات اینترنت رایگان برای همگان در محوطه فرودگاه در دسترس می باشد. دستگاه‌های خودپرداز و صرافی ها در در ترمینال های اصلی وجود دارند. ناگفته نماند که خدمات پزشکی و اورژانس شبانه روزی در این فرودگاه حضور دارند و در نزدیکی این فرودگاه اقامتگاه هایی وجود دارند که اگر مسافری قصد داشت در آنجا بماند، هتل های مختلفی مانند هتل پولمن لایون متن ها شش دقیقه با فرودگاه فاصله دارد قرار گرفته و امکانات مورد نظر و مناسب برای اقامت مسافران را فراهم کرده است. از دیگر امکانات این فرودگاه می توان به بوفه، تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ، پارکینگ و… می باشد که گردشگران می توانند در تور گوانجو از آنها استفاده کنند.

 

 

دسترسی به فرودگاه بین المللی بایون گوانجو

برای رسیدن به فرودگاه بایون گوانجو و یا بالعکس علاوه‌بر اتوبوس ها و تاکسی های ویژه این فرودگاه، گردشگران می توانند از خطوط مترو نیز استفاده کنند. ایستگاه آخر خط ۳ متروی گوانجو در طبقه پایین سالن اصلی فرودگاه قرار دارد که به مسافران و گردشگران امکان دسترسی به همه جای شهر را می دهد. ناگفته نماند فرودگاه گوانجو برای اکثر مقصدهای اصلی و هتلهای مهم شهر اتوبوس ویژه‌ای تربیه کرده که جلوی درب های خروجی سالن مسافران قرار دارد.

آدرس فرودگاه بین المللی بایون گوانجو

China, Guangdong Province, Guangzhou, Baiyun, Guangzhou Baiyun International Airport

وبسایت فرودگاه بین المللی بایون گوانجو

www.baiyunairport.com

کد یاتا : CAN

آدرس وبسایت : http://www.baiyunairport.com/

گالری تصاویر
درج نظر