فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی

شهر دهلی واقع در کشور هند یکی از مقاصد گردشگری محبوب در این کشور می باشد. شهر دهلی در سال های اخیر پیرشفت بسیاری داشته است، همین امر سبب شده نظر افراد بسیاری به این شهر جذب شود. فرودگاه اصلی این شهر که به عنوان بزرگ ترین فرودگاه هند شناخته می شود، فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی نام دارد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی بپردازیم.
فرودگاه ایندیرا گاندی (Indira Gandhi International Airport) در فاصله 16 کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته است. گردشگران تور دهلی لازم است بدانند که در ابتدا نام این فرودگاه، فرودگاه پالام بوده است، اما در سال 1986 نام آن به ایندیرا گاندی تغییر پیدا کرد، ایندیرا گاندی نخست وزیر هند در آن سال ها بوده است. کد یاتا این فرودگاه DEL و کد ایکائو آن VIDP می باشد، همچنین لازم است بدانید که باند فرود 3810 متری این فرودگاه در ارتفاع 237 متری از سطح آب دریا ساخته شده است.
 
 
گردشگران تور هند باید بدانند که این فرودگاه قطب اصلی شرکت های هواپیمایی ایندی گو، جت ایرویز، اسپایس جت، ویستارا، گو ایر و ایر ایندیا می باشد. 
فرودگاه ایندیرا گاندی در سال 2015 میلادی به عنوان یکی از پرتردد ترین فرودگاه های قاره آسیا انتخاب شده است، همچنین این فرودگاه از زمان تاسیس آن تا به امروز چندین بار بازسازی شده و توسعه یافته است.
در حال حاضر این فرودگاه دارای 3 پایانه مسافربری می باشد. پایانه اول مخصوص پرواز های داخلی است، همچنین پایانه شماره 3 این فرود برای پرواز های بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد. 
گردشگران تور دهلی لازم است بدانند که طبق برنامه ریزی های انجام شده در آینده 3 پایانه دیگر در این فرودگاه ساخته می شود.
از امکانات موجود در پایانه های این فرودگاه می توان به اینترنت، پارکینگ، خودپرداز، رستوران و کافی شاپ اشاره کرد.
پرواز مستقیم تهران به شهر دهلی توسط شرکت هواپیمایی ماهان انجام می شود.
گزارش مشکل
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر