امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به Qatar Airways

Qatar Airways

کشور قطر که در جنوب غربی قاره آسیا و در منطقه خاورمیانه واقع شده است، سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را میزبانی می کند.
از این رو دارای شرکت های هواپیمایی بسیاری می باشد که در این مقاله قصد داریم یکی از معروف ترین ایرلاین های این کشور، یعنی Qatar Airways Airline را مورد بررسی قرار داده و اطلاعاتی درباره آن در اختیار گردشگران تور قطر قرار دهیم.
 ایرلاین قطر ایرویز یا Qatar Airways Airline، در ماه نوامبر سال 1993 میلادی تاسیس شده و به عنوان یک شرکت هواپیمایی آغاز به کار کرده است. این ایرلاین یک سال بعد از تاسیس یعنی اکتبر سال 2013 میلادی عضو اتحادیه بین المللی وان ‌ورلد شد. Qatar Airways Airline یکی از معتبر ترین ایرلاین های منطقه خاورمینه است و مالک اصلی آن دولت قطر می باشد. شرکت هواپیمایی قطر ایرویز اولین پرواز خود را در تاریخ بیستم ژانویه سال 1994 برگزار کرده و از آن زمان تا به امروز در حال ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی تور قطر می باشد.
Qatar Airways Airline با تغییراتی که در 25 سال اخیر در ساختار خود ایجاد کرده است، پیشرفت چشمگیری داشته و در حال حاضر به 125 مقصد پروازی در دنیا پرواز برگزار می کند. از جمله مقاصد پروازی این شرکت هواپیمایی کشور های روسیه، فرانسه، بلژیک، استرالیا، سنگاپور، چین، سوئیس و غیره می باشد. همچنین این شرکت هواپیمایی روزانه 2 پرواز از تهران، 6 پرواز در طول هفته از مشهد، 4 پرواز در طول هفته از شیراز دارد.
این شرکت هواپیمایی برای سرویس دهی هر چه بهتر به مشتریان و مسافران خود، حدود 17 هزار نیروی حرفه و آموزش دیده را به کار گرفته است. لازم به ذکر است که به جز این 17 هزار نفر، برای 13 هزار نفر نیز به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی کرده است. شرکت هواپیمایی قطر ایرویز توسط اکبر الباکر اداره می شود. این فرد از سال 1996 میلادی مدیریت اجرایی این ایرلاین را بر عهده داشته و و با تلاش های چندین و چند ساله خود، Qatar Airways Airline را به عنوان یکی از معتبر ترین ایرلاین ها در جهان مطرح کرده است.
شرکت هواپیمایی قطر ایرویز دارای تعدادی بخش بزرگ و کوچک است و شامل بخش های مختلفی من جمله فرودگاه بین‌ المللی دوحه، بخش پشتیبانی، قسمت تعطیلات شرکت، مرکز محتوای رسانه‌ ای، فروشگاه معاف از مالیات و غیره می باشد.
همچنین این شرکت هواپیمایی بزرگ، دارای بخش باربری گسترده ای است که در زمینه حمل محموله ‌های بازی در خاورمیانه معروف می باشد. از جمله ویژگی های بخش باربری این ایرلاین استفاده از بوئینگ 777F است، که توانایی حمل حدود 750 تن بار را دارد. در آخر قابل توجه گردشگران تور قطر، این شرکت هواپیمایی خدمات خود را در سه کلاس پروازی فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی کلاس به مشتریان ارائه می دهد.

نظرات مردم درباره Qatar Airways

سام 24 مهر 97
1
وجدانا کلیه پرواز های Qatar Airways Airline خوبه من در ماه پرواز زیاد دارم Qatar Airways Airline یه چیز دیگست
درج نظر

تورهای داخلی

تور قشم 6 مهر
3 شب
تابان تابان
آتا آتا
گردشگر زمان
6 مهر - 9 مهر

تور مشهد 10 مهر
3 شب
کاسپین کاسپین
آتا آتا
دانیار سفر پارسیان
10 مهر - 13 مهر

تور مشهد 22 مهر
2 شب
ایران ... ایران ایر
قشم ا ... قشم ایر
فرجام پرواز کیان
22 مهر - 24 مهر

تور قشم 7 مهر
4 شب
تابان تابان
قشم ا ... قشم ایر
گردشگر زمان
7 مهر - 11 مهر

تور کیش 5 و 6 و 7 مهر
3 شب
ساها ساها
کاسپین کاسپین
سرزمین آریایی
5 مهر - 10 مهر

تور کیش مهر 1400
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
وارش وارش
قصر شایان
5 مهر - 20 مهر

تور زمینی مشهد 16 مهر
3 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
دانیار سفر پارسیان
16 مهر - 19 مهر

تور کیش از شیراز 17 مهر
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
ایران ... ایران ایر
دانیار سفر پارسیان
17 مهر - 20 مهر

تور قشم مهر 1400
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
فرجام پرواز کیان
17 مهر - 20 مهر

تور کیش مهر 1400
4 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
آرشین پرواز
15 مهر - 19 مهر