ایرلاین Kuwait Airways

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

شرکت هواپیمایی ملی کشور کویت (Kuwait Airways) در سال 1953 در این کشور تاسیس شده است. دفتر مرکزی آن در فرودگاه بین المللی کشور کویت قرار دارد. ایرلاین Kuwait Airways عضو سازمان حمل و نقل هواپیمایی عرب می باشد.
این ایرلاین در ابتدای کار خود به مقاصدی نظیر بیروت، آبادان، اورشلیم و دمشق پرواز داشت. Kuwait Airways پس از یک سال فعالیت دچار مشکلات اقتصادی شد. پس از آن دولت کویت برای حمایت از این ایرلاین 50 درصد از سهام آن را خرید و سرمایه شرکت را دو برابر افزایش داد. پس از چندین سال، سهام این ایرلاین به صورت کامل در اختیار دولت کویت قرار گرفت.
در سال 1962 ایرلاین Kuwait Airways، یک فروند هواپیما با موتور جت اجاره کرد تا حرکت مثبتی در جهت پیشرفت خود انجام دهد. این ایرلاین در سال 1960 برنامه ریزی های لازم برای انجام 3 پرواز در هفته به سمت تور پاریس را انجام داد. در سال 1968 ایرلاین Kuwait Airways برای بهبود ناوگان هوایی خود 3 فروند هواپیما بوئینگ 707 خرید. در سال 1978 این ایرلاین 2 فروند هواپیما پهن پیکر خرید تا جای خالی خود را در این عرصه پر کند. با ورود به این عرصه شبکه پروازی کویت از غرب به نیویورک و از شرق به مانیل افزایش یافت. شرکت هواپیمایی کویت تا سال 1986 به افزایش و  نوسازی هواپیما های خود ادامه داد. در حال حاظر Kuwait Airways دارای 17 هواپیما جدید و بروز مسافربری می باشد.
ایرلاین Kuwait Airways در سال 1990 در زمان حمله عراق به کویت پرواز های خود را به این کشور لغو کرد، سپس در سال 2013 دوباره به این کشور پرواز انجام داد. در سال 2015 میلادی پرواز به تور استانبول را به مسیر های پروازی خود اضافه کرد. کد یاتا این ایرلاین KU و کد ایکائو آن KAC می باشد. این ایرلاین در حال حاضر حدود 35 مقصد پروازی دارد.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره Kuwait Airways

ویدا مهر 1397
بمیرمم با Kuwait Airways جایی نمیرم

تور کیش از شیراز ۱۶ بهمن
۳
۱۶ بهمن - ۱۹ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۲,۵۴۰,۰۰۰

تور کیش ۹ و ۱۰ بهمن
۳
۹ بهمن - ۱۲ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۲,۷۵۰,۰۰۰

تور قشم بهمن ۱۴۰۰
۳
۸ بهمن - ۱۵ بهمن
تابان
زاگرس
۲,۵۷۰,۰۰۰

تور کیش ۲۶ و ۲۷ بهمن ویژه تعطیلات
۳
۲۷ بهمن - ۳۰ بهمن
تابان
ایران ایر تور
۳,۱۹۵,۰۰۰

تور کیش ۸ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۱ بهمن
زاگرس
وارش
۲,۷۹۰,۰۰۰

تور قشم ۱۵ بهمن
۳
۱۵ بهمن - ۱۸ بهمن
سپهران
تابان
۳,۱۵۰,۰۰۰

تور مشهد ۸ و ۱۶ بهمن
۳
۸ بهمن - ۱۹ بهمن
آسمان
زاگرس
۱,۹۶۰,۰۰۰

تور کیش ۱۱ بهمن
۶
۱۱ بهمن - ۱۷ بهمن
زاگرس
وارش
۴,۰۹۵,۰۰۰

تور کیش ۷ و ۸ و ۱۵ بهمن ویژه هتلهای ۵ ستاره
۳
۸ بهمن - ۱۸ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۳,۹۶۰,۰۰۰

تور چابهار ۲۲ بهمن
۳
۲۲ بهمن - ۲۵ بهمن
تابان
تابان
۲,۸۸۰,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 113 کاربران به Kuwait Airways