ایرلاین Air France

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

ایر فرانس (Air France) که یکی از بهترین ایر لاین های اروپایی می باشد متعلق به کشور فرانسه بوده و دفتر مرکزی آن در شهر پاریس می باشد. شرکت مادر این ایر لاین که عضو اسکای تیم است، Air France-KLM نام دارد.
Air France در سال 1993 از ادغام چند شرکت هواپیمایی دیگر به نام های ایر یونیون، ایر اورینت و شرکت بین المللی مسافربری فرانسه و شرکت آرینه افتتاح شد. این ایر لاین در بین سال های 1950 تا 1990 یکی از 3 خطوط اصلی هواپیمایی متحدین بود و بطور منظم پرواز انجام می داد. همچنین این ایر لاین در سال 2011 میلادی به 32 مقصد داخلی و 168 مقصد خارجی پرواز انجام می داد. امروزه ایرلاین Air France تا سال  2015 حدود 50 میلیون مسافر و گردشگر تور فرانسه را جا به جا کرده است.
قطب اصلی این ایر لاین، فرودگاه شارل دوگل می باشد. همچنین فرودگاه های مارسی پروانس، تولوز، نیس کوت دازور، اورلی و لیون عنوان قطب های فرعی این ایرلاین شناخته می شوند.
ایر فرانس در بین سال های 2001 تا 2002 میلادی حدود 43 میلیون مسافر را جا به جا کرد و 12 میلیون دلار در آمد داشت.
این ایرلاین در سال 2004 به عنوان بهترین ایرلاین اروپایی انتخاب شد.
ایر فرانس در بیشتر پرواز های خود از هواپیما های پهن پیکر بوئینگ و ایرباس استفاده می کند، اولین بار در سال 2009 از ایرباس ای 380 استفاده کرد. این هواپیما بزرگترین و مجلل ترین هواپیمای مسافربری در جهان می باشد.
پرواز های داخلی فرانسه و کشور های اروپایی را شرکت هواپیمایی هاپ، یکی از زیر مجموعه های Air France انجام می دهد. از دیگر زیر مجموعه های دیگر Air France می توان به کوسیکا ایر و سیتی جت اشاره کرد، این شرکت ها برخی از پرواز های این ایرلاین را انجام می دهند. کد یاتا هواپیمایی ایر فرانس AF می باشد.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره Air France

رادین مهر 1397
Air France که دیگه بهشته انقدر که خوبه خدایی
امتیاز 5 از 5 | از بین 1130 کاربران به Air France