ایرلاین Air Armenia

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر

کشور ارمنستان یکی از مقاصد گردشگری محبوب در سر تا سر جهان می باشد. این کشور دارای یک ایرلاین به نام Air Armenia می باشد. در این بخش از سایت به بررسی ایرلاین Air Armenia می پردازیم.
Air Armenia در سال 2003 میلادی در این کشور تاسیس شده و در ماه مارس سال 2003 فعالیت خود را آغاز کرد. دفتر مرکزی آن در شهر ایروان می باشد. همچنین قطب پروازی این ایرلاین فرودگاه بین المللی زوارتنوس بوده که از این فرودگاه به 10 مقصد مهم پرواز مستقیم دارد. این ایرلاین در تاریخ 29 اکتبر 2014 کلیه پرواز های خود را بدلیل مشکل مالی تا تاریخ 20 دسامبر همین سال متوقف کرد.
از مقاصد پروازی اصلی این ایرلاین می توان به مسکو، کراسنودار، آتن، فرانکفورت، کراسنودار، پاریس، نیژنی نووگورود، سن پترزبورگ، یکاترینبورگ و سوچی اشاره کرد. قبل از ایرلاین Air Armenia، شرکت هواپیمایی آرماویا ایرلاین اصلی کشور ارمنستان بوده، این ایرلاین در سال 2013 ورشکت شده است. آرماویا در اوج دوران خود دارای 11 فروند هواپیما مسافربری بوده و روزانه از فرودگاه بین المللی زوارتنوس به 20 مقصد مهم در آسیا، اروپا و آفریقا پرواز داشته است. پس از این ایرلاین، ایر آرمنیا به عنوان بزرگ ترین شرکت هواپیمایی کشور ارمنستان شناخته می شود.
اگر قصد سفر با تور ایروان را دارید خوب است بدانید که این ایرلاین یکی از بهترین ایرلاین ها برای سفر به کشور ارمنستان می باشد.
ایرلاین Air Armenia امروزه دارای چندین هواپیما ایرباس A319 و بوئینگ Boein737-500 می باشد. کد یاتا این ایرلاین QN و کد ایکائو آن ARR است.
از فرودگاه هایی که ایرلاین Air Armenia در آن ها فعالیت دارند می توان به فرودگاه های فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس، فرودگاه بین‌المللی آتن، فرودگاه پاشکوفسکی، فرودگاه بین‌المللی کورومچ، فرودگاه شارل دوگل پاریس، فرودگاه بین‌المللی سوچی، فرودگاه پالکوو، فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت و چندین فرودگاه دیگر اشاره کرد.

گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره Air Armenia

بیژن مهر 1397
من خیلی سعی کردم یه پرواز خوب و با ساعت مناسب با ایرلاین Air Armeniaبگیرم متاسفانه نشد و با ایرلاین دیگه ای رفتم
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به Air Armenia