ایرلاین کیش ایر

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
کیش ایر یکی از شرکت های هواپیمایی مطرح در ایران می باشد که خدمات بی نظیری را در اختیار گردشگران قرار می دهد. شرکت هواپیمایی کیش ایر در سال 1370 احداث گردید و دفتر مرکزی آن در شهر کیش قرار دارد.
برخی از مهم ترین مقاصد پروازی شرکت کیش ایر عبارت اند از: شهر دبی - فرودگاه بین ‌المللی دبی، تور استانبول - فرودگاه بین‌ المللی آتاترک، تهران - فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد، تبریز - فرودگاه بین ‌المللی شهید مدنی تبریز، قشم - فرودگاه دیرستان، رشت - فرودگاه سردار جنگل رشت، مشهد - فرودگاه بین ‌المللی شهید هاشمی‌ نژاد مشهد،اصفهان - فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان و... می باشد.
در سال ۱۳۸۸، طی پروازیبرای تور کیش که از تهران به مقصد کیش به شماره ۷۰۸۱ که با بوئینگ ۷۵۷ تحت اجاره شرکت کیش ایر انجام شد در صفحه مانیتور اعلام مسیر هواپیما، به جای استفاده از نام خلیج فارس نام خلیج عرب نمایش داده شد که این عمل اعتراض برخی مسافران تور کیش و خبرنگاران را در پی داشت که در بازتاب رفتار اهانت آمیز سرمهماندار یونانی با مسافران انجام شد. این حادثه واکنش‌های زیادی در پی داشت و مهماندار یونانی این پرواز با هماهنگی های انجام گرفته توسط مدیرعامل هواپیمایی کیش‌ایر روز بعد به پلیس مهاجرت و اتباع خارجی در شهر کیش احضار شد و به دلیل رفتار نامناسب و اقدام توهین آمیز اقامتش باطل گردید. وزیر راه و ترابری وقت پس از اتفاقات پرواز کیش ایر دستور داد تا با بانیان اصلی برخورد شود و مسوولان کیش ایر توبیخ شوند.
ناوگان های کیش ایر به شرح زیر می باشند:
 هواپیما فوکر 100 با ظرفیت 100 مسافر
 هواپیما مک دانل داگلاس ام دی-83 با ظرفیت 156 مسافر
 هواپیما مک دانل داگلاس ام دی-82 با ظرفیت 149 مسافر
 ایرباس 320 با ظرفیت حدود 160 مسافر
 ایرباس 321 با ظرفیت 177 مسافر
 بویینگ 500-737 با ظرفیت 132 مسافر 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره کیش ایر

تامیا مهر 1397
واقعا ایرلاین کیش ایر خوبه من که خیلی راضیم ازش
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به کیش ایر