ایرلاین کارون

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
شرکت هواپیمایی کارون که در زمان های گذشته هواپیمایی نفت نام داشت، یک شرکت هواپیمایی چارتری ایرانی می باشد، که دفتر مرکزی آن در شهر اهواز واقع شده است. هواپیمایی کارون قابلیت باربری و مسافربری دارد. کارون افزون بر پروازهای داخلی، تعدادی پرواز به کشورهای هم جوار نیز انجام می‌ دهد. بخش اعظم سهام شرکت هواپیمایی کارون، در انحصار شرکت سرمایه ‌گذاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت است. شرکت خدمات هوایی کارون تقریبا 520 کارمند دارد که به گردشگران تور اهواز خدمت رسانی می کنند.
هواپیمایی کارون که قدیمی ‌ترین شرکت هواپیمایی غیرنظامی ایران است، حدود 85 سال پیش با نام شرکت هوایی نفت فعالیت خود را آغاز کرد و در فاصله زمانی سال های 1372-1388 با نام شرکت حمل ‌و نقل هوایی ایران به فعالیت خود ادامه داد. کارون از آذر ماه سال 1388 به شرکت خدمات هوایی نفت، تغییر نام داد. در سال 1396 این شرکت از هواپیمایی نفت به هواپیمایی کارون تغییر نام داد تا کار تفویض و فروش این شرکت به وسیله شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت انجام گیرد. هواپیمایی کارون سالانه تعداد زیادی از گردشگران تور اهواز را جابجا می کند.
ناوگان هواپیمایی کارون به شرح زیر می باشد:
• 5 فروند فوکر 50 به نام های گاز، نفت، پتروشیمی، نفت و خارک
• 4 فروند فوکر 100 به نام های شوش، اهواز، مسجد سلیمان، اوپیک
• 2 فروند بوئینگ 737
شرکت هوایی کارون با دریافت مدارک لازم برای انجام چک‌های سنگین هواپیمای فوکر 100 از سازمان هواپیمایی کشوری و با رعایت استانداردهای جهانی از سال 91 چک سنگین هواپیمای فوکر 100 به ریجستری EP-AWZ را شروع کرده و آن را در شهر اهواز با موفقیت به اتمام رساند. پس از اتمام EP-AWZ چک سنگین هواپیمای فوکر 100 این شرکت به ریجستری EP-OPI را شروع کرد. شرکت هواپیمایی کارون، در طی این سال ها حوادثی هم داشته، برای مثال:
o در سال 1392 در طی پرواز بندرعباس به اهواز، در موتور چپ نقص فنی رخ داد و خلبان مجبور به فرود اضطراری شد.
o در سال 1393 در طی پرواز اهواز به تهران، در چرخ ها مشکل فنی پیش آمد و خلبان مجبور به فرود شد.
o در سال 1394 در طی پرواز ماهشهر به تهران، به دلیل نقص فنی در فرودگاه اهواز فرود اضطراری داشت.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره کارون

نرمین مهر 1397
اااااااااا کارون خومونه خخخخ
امتیاز 5 از 5 | از بین 1185 کاربران به کارون