ایرلاین نفت

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر
کشور ایران دارای شرکت های هواپیمایی متعددی می باشد که در این مقاله قصد داریم ‏اطلاعاتی در رابطه با یکی از این شرکت های هواپیمایی خصوصی-دولتی در اختیار ‏کاربران سایت قرار دهیم. 
شرکت هواپیمایی نفت یکی از ایرلاین های قدیمی ایران می باشد که فعالیت خود را در ‏سال 1305 با هدف پشتیبانی از اکتشافات و استخراج و توسعه عملیات در مناطق نفت ‏خیز آغاز کرده است. 
در دوران جنگ تحمیلی ایران و عراق هواپیمایی نفت خدمات شایانی مانند جا به جایی ‏مجروحان و امداد رسانی به رزمندگان را ارائه داده است. 
در سال 1379 سهام شرکت هواپیمایی نفت به صندوق بازنشستگی کارکنان شرکت نفت ‏واگذار شد و پس از آن نام این هواپیمایی به شرکت هواپیمایی نفت ایران تغییر کرد. 
ناوگان هواپیمایی نفت در حال حاضر دارای 8 فروند هواپیما می باشد که عبارتند از 4 ‏فروند هواپیما فوکر 100 (با ظرفیت 100 نفر) و 4 فروند هواپیمای فوکر 50 (با ظرفیت 50 ‏نفر). 
هواپیمایی نفت پرواز های داخلی و بعضاٌ پرواز های خارجی را انجام می دهد و ‏گردشگران تور داخلی و یا تور هایی مانند تور دبی می توانند بلیط خود را از این ‏هواپیمایی خریداری کنند. گردشگرانی که قصد تهیه بلیط از ایرلاین نفت را دارند باید ‏بدانند یکی از افتخارات شرکت هواپیمایی نفت این می باشد که در تمامی سال های ‏فعالیت خود دچار سانحه نشده و لقب ایمن ترین هواپیمایی خاورمیانه به ایرلاین نفت ‏اختصاص داده شده است. 
لازم به ذکر است نام هواپیمایی نفت اخیراٌ به هواپیمایی کارون تغییر کرده است. 
از فرودگاه هایی که این ایرلاین در آن ها فعالیت دارد می توان به فرودگاه اهواز، فرودگاه ‏آبادان، فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه بین المللی دبی، فرودگاه بین ‏المللی مهرآباد و غیره اشاره کرد که فرودگاه های بین المللی مهرآباد و اهواز قطب های ‏ایرلاین نفت می باشد همچنین کد یاتا این ایرلاین ‏NV‏ است.‏
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره نفت

المیرا مهر 1397
نفت قدیمی ترین ایرلاین های ایران هست هر موقعه می خواید سوار شید از همه خداحافظی کنید خخخخخ

تور قشم بهمن ۱۴۰۰
۴
۱۰ بهمن - ۱۸ بهمن
تابان
آتا
۲,۸۲۰,۰۰۰

تور زمینی مشهد ۲۶ بهمن
۲
۲۶ بهمن - ۲۹ بهمن
قطار 6 تخته لوکس
قطار 6 تخته لوکس
۵۱۰,۰۰۰

تور قشم ۹ بهمن
۳
۹ بهمن - ۱۲ بهمن
آتا
آتا
۲,۴۳۰,۰۰۰

تور زمینی مشهد ۹ و ۱۱ و ۱۳ بهمن
۲
۹ بهمن - ۱۶ بهمن
قطار 4 تخته سروش
قطار 4 تخته سروش
۸۰۰,۰۰۰

تور قشم ۱۵ بهمن
۳
۱۵ بهمن - ۱۸ بهمن
سپهران
تابان
۳,۱۵۰,۰۰۰

تور زمینی مشهد بهمن ۱۴۰۰
۲
۹ بهمن - ۱۴ بهمن
قطار اتوبوسی صبا
قطار اتوبوسی صبا
۴۳۰,۰۰۰

تور کیش ۸ بهمن
۲
۸ بهمن - ۱۰ بهمن
کیش ایر
کاسپین
۲,۴۶۰,۰۰۰

تور کیش بهمن ۱۴۰۰
۳
۹ بهمن - ۱۵ بهمن
کیش ایر
کاسپین
۲,۶۷۰,۰۰۰

تور مشهد ۷ بهمن
۲
۷ بهمن - ۹ بهمن
زاگرس
کاسپین
۲,۰۱۰,۰۰۰

تور کیش ۱۱ بهمن
۳
۱۱ بهمن - ۱۴ بهمن
کیش ایر
کیش ایر
۳,۰۵۰,۰۰۰

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به نفت